Slovinsko - Česko 77:75Basketbalistky skončily na turnaji v Lašku po dvou porážkách poslední

České basketbalistky podlehly na turnaji v Lašku domácímu Slovinsku 75:77 a skončily v prvním zápasovém testu finální přípravy na mistrovství Evropy v Rize a Bělehradu po druhé prohře na posledním třetím místě. Stejně jako v úvodním utkání s Chorvatskem (61:66) svěřenkyně trenéra Štefana Svitka většinu zápasu prohrávaly.

Utkání basketbalistek - ilustrační foto.

Tým, kterému po ztrátách Petry Záplatové a Julie Reisingerové ve Slovinsku chyběly také kapitánka Kateřina Elhotová, Alena Hanušová a Kia Vaughnová, čekají další duely příští týden doma. Ve středu a ve čtvrtek budou Češky hostit v Praze na Královce Portugalsko.

Úvod se českému týmu nevydařil a domácí celek převedl devítibodovou šňůru především díky Evansové, která byla třikrát úspěšná s dvoubodovými pokusy. Až v páté minutě se poprvé za Svitkův výběr trefila Hejdová a snížila na 2:9. Devítibodovou ztrátu nabraly Češky v úvodní čtvrtině ještě čtyřikrát, ale v jejím závěru Vojtíková pěti body zavelela k obratu.

Poprvé do vedení se české hráčky dostaly po devíti vteřinách druhé desetiminutovky po trojce Karolíny Elhotové, která upravila na 19:18. O chvíli později ještě získaly vedení 21:20, ale po další nevydařené pasáži přešly do desetibodové ztráty.

Přestože se hostující tým vrátil do hry a 42 sekund před koncem poločasu mu Krakovičová získala teprve potřetí v utkání vedení 38:36, Slovinky díky střelecky disponovaným Lisecové, Evansové a hráčce ZVVZ USK Praha Oblakové ve třetí čtvrtině opět unikly na devět bodů.

Po dalším obratu vedl sice Svitkův výběr v 33. minutě díky Bartákové 58:57, náskok mu však sebrala trojka Jakovinové a Slovinsko uniklo na pětibodový rozdíl. Češky se sice ještě díky trojkám Krakovičové a Karolíny Elhotové vrátily na kontakt, ale porážku neodvrátily.

Přípravný turnaj basketbalistek v Lašku (Slovinsko):
Slovinsko - Česko 77:75 (18:16, 38:38, 57:55)
Nejvíce bodů: Evansová 19, Oblaková 16, Lisecová 13 - Krakovičová 16, Karolína Elhotová 13, Voráčková 11. Fauly: 24:21. Trestné hody: 27/22 - 13/9. Trojky: 7:8. Doskoky: 47:39.