Předposlední horská etapa se opět rozhodovala v dlouhém úniku, do kterého se tentokrát vypravila dvanáctka cyklistů. Francois Bidard (AG2R La Mondiale), Andrea Vendrame (Androni Giocattoli - Sidermec), Manuele Boaro (Astana), Manuel Senni (Bardiani - CSF), Giovanni Carboni (Bardiani - CSF), Amaro Antunes (CCC), Pieter Serry (Deceuninck - Quick-Step), Olivier Le Gac (Groupama - FDJ), Esteban Chaves (Mitchelton - Scott), Marco Canola (Nippo - Vini Fantini), Ivan Santaromita (Nippo - Vini Fantini) a Marco Marcato (UAE Emirates) se dostali do vedoucí skupiny, kterou v pelotonu nechtěl nikdo stíhat.

Skupina spolupracovala až do vrcholu předposledního stoupání Lamon, kde sám zaútočil Manuele Boaro. Vydržel jet sám s malým náskokem před skupinou, ale bylo to zbytečné, protože byl opět dostižen.

15 kilometrů před cílem nastoupil a ujel Marco Canola. Italský cyklista najel jako první do cílového stoupání. Zde už začal zrychlovat Esteban Chaves, který byl nejlepším vrchařem ve skupině. Chaves nastoupil mnohokrát, v mírném stoupání ale dlouho nedokázal uniknout.

S Chavesem se udrželi Bidard, Vendrame, Serry, držel se i Canola a vrátili se i Antunes a Carboni. Chaves stále útočil, ale stále bez efektu. Francouz Bidard zkusil útok 3,6 kilometru před cílem, ale Chaves a další se udrželi. Technické problémy s řazením začal mít Vendrame a přišel o možnost bojovat o etapu.

Chavesovi vyšel až poslední útok 2,7 kilometru před cílem. Bidard se snažil udržet, ale marně. Chaves si jel pro zasloužené a emotivní vítězství. Rok po velkém výpadku a dlouhých zdravotních problémech získal první vítězství. V cíli slavil s rodiči a týmem.

Druhý skončil zklamaný smolař Andrea Vendrame se ztrátou pouhých 10 sekund. Třetí dojel Amaro Antunes, čtvrtý Giovanni Carboni a pátý Pieter Serry.

V hlavní skupině vážně zaútočil jen Miguel Angel Lopez (Astana). Kolumbijcovi rozjel tempo jeho tým a po nástupu ho nikdo nestíhal, pro vedouc závodníky není nebezpečný vůli velké ztrátě na čelo. Ostatní favorité se hlídali. Primož Roglič (Jumbo - Visma) zkusil zrychlit kilometr před cílem, ale marně. Favorité na vítězství dojeli pospolu 44 sekundy za Lopezem.

Lopez tím sice snížil ztrátu, ale neposunul se pořadím. Zůstal šestý a ztrácí 5:33 na Richarda Carapaze (Movistar). Na pátého Baukeho Mollemu (Trek - Segafredo) ale ztrácí už jen 26 sekund. Ani další dresy se nepřevlékaly. Lopez zůstává lídrem soutěže mladých závodníků, Pascal Ackermann (BORA - hansgrohe) má nadosah vítězství v bodovací soutěži a Giulio Ciccone (Trek - Segafredo) má jistý triumf ve vrchařské soutěži. Nemůže už být předstižen, samozřejmě pokud Giro dokončí.