Marco Melandri si odváží z Masarykova okruhu dvojnásobné vítězství.
     23.7.2012 21:53 - Jirka Navrkal

V královské třídě Suprbike ovládl obě závodní jízdy Marco Melandri z továrního týmu BMW. Český jezdec Jakub Smrž obsadil v prvním závodě  deváté místo a ve druhé projel pod šachovnicovým praporem jako třináctý

Nedělní program třídy Superbike zahájil Warm Up trvající patnáct minut.   Na vodě pokryté trati všechny překvapil náš Kuba Smrž na Ducati, který ze dvaadvaceti jezdců zajel nejrychlejší čas 2:12,197 min.Druhý skončil Melandri a třetí Baz.

Prvním vrcholem dne byl úvodní  závod třídy superbike na dvacet kol. Na startovní rošt se postavilo všech 23 jezdců. Po startu se dostal do čela na téměř uschlé závodní trati  vítěz superpole Angličan Sykes, za něj se seřadili Giugliano, Checa, Berger, Baz, náš Kuba Smrž si držel osmou pozici. První z vedoucí skupiny odpadl Giugliano (pád na stadionu). Z vedoucí pozice, kam se dostal před Sykese, se postupně propadal Berger, až nakonec  protnul pomyslnou cílovou  pásku na devátém místě. V sedmém kole se znovu dostal do vedení Sykes, které udržel až do předposledního kola, kde byl předjet pozdějším vítězem závodu Marco Melandrim  (BMW). Druhý dojel Sykes, třetí Baz. Smrž si udržel desátou příčku, když dojel za svým stájovým kolegou Bergerem. Vedoucí jezdec průběžného pořadí Max Biaggi, ať dělal co dělal, dojel šestý a po tomto závodě si udržel vedoucí pozici s 258,5 body.

Do druhého závodu již jezdci královské třídy Superbíke nastupovali za slunečného počasí , ale hlavně na zcela suché trati Masarykova okruhu.. Startovní pole vodil po trati Angličan Tom Sykes, aby v úplném závěru podlehl skvěle jedoucímu vítězi prvního závodu Marku Melandrimu. Pro třetí místo si s přehledem dojel Carlos Checa. I v tomto závodě bodoval Jakub Smrž, když získal 3 body za třinácté místo. Po dvou brněnských závodech zůstává na čele průběžného hodnocení Max Biaggi s 271,5 bodú, dvěma vítězství si na druhém místě dotahuje na Biaggiho Melandri, který prozatím získal 250,5 bodu., třetí je Tom Syskes, který nasbíral 212,5 bodů.

foto : Jiří Navrkal

Fotogalerie:   WSBK - Brno 2012 - neděle od Jirky Navrkala