Řepík snižuje v zápase o bronz s Ruskem na 2:2 | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

Mistrovství světa skončilo.
Připomeňte si nejdůležitější okamžiky,
statistiky, fotky i slovenský humor

Bratislava - Košice | Jakub Grim, Šimon Tatíček |

Čtěte celý článek

První šampionát pod novým trenérem Milošem Říhou sedmileté čekání na medaili z mistrovství světa neukončil. Češi se sice probojovali do semifinále, tam však nestačili na Kanadu a v boji o bronz podruhé na turnaji podlehli Rusku. Nadějné výsledky proti silným soupeřům, vítězství nad obhájci titulu Švédy či předváděná hra však – společně s nízkým věkovým průměrem – slibují do budoucna českému hokeji dobré časy.

Připomeňte si hokejové mistrovství světa 2019: nečekaný triumf podceňovaných Finů, „babyboom“ v šatně českého národního týmu, slovenský humor nad neúspěšným dobýváním čtvrtfinále na domácím šampionátu nebo kanadské góly v posledních vteřinách, kterými zlomili odpor Slováků a Švýcarů.

K tomu si můžete připomenout statistiky českých hráčů, jednotlivé výsledky, nejzajímavější gólové akce i momentky zachycené fotografkou serveru iROZHLAS.cz Michaelou Danelovou či zpravodajskými agenturami.
Klikněte na jednu z možností:

Nejzajímavější okamžiky

1. FINOVÉ – z outsiderů mistři světa

Jen málokdo před letošním mistrovstvím světa věřil v celkové vítězství Finů. Výběr trenéra Juuky Jalonena měl ve svých řadách pouhé dva hráče z NHL. Zbytek tvořili hokejisté z finské ligy, KHL, Švýcarska, Švédska či nižších zámořských lig. Seveřané sázeli především na obětavou a týmovou hru, kterou zpočátku turnaje zdobily individuality osmnáctiletého talenta Kaapa Kakka, v play-off kapitána Marka Antilly a brankáře Kevina Lankinena.

Seveřané ukázali záblesky skvělých výkonů už v základní skupině, kde porazili Kanadu či Slovensko, v prodloužení ale nestačili na USA a prohráli i s Německem. I tak ale obsadili v košické skupině A druhé místo a ve čtvrtfinále je čekali odvěcí rivalové ze Švédska. V poslední minutě zápasu za stavu 3:4 se při power play nejprve podařilo vyrovnat Anttilovi, po rychlém protiútoku v druhé minutě prodloužení rozhodl o výhře Finů 5:4 Sakari Manninen.

V semifinále čekali na Finy silní Rusové, kteří měli do té doby na letošním šampionátu z osmi zápasů osm výher. Hlavní postavou byl brankář Lankinen, který pochytal všech 32 ruských střel a ani v závěrečném drtivém tlaku za svá záda žádný puk nepustil. Jediný gól vstřelil v 51. minutě kapitán Anttila.

Jako pravý lídr týmu se Anttila ukázal i ve finále proti Kanadě, kde při vítězství 3:1 nad Kanadou vstřelil dvě branky, a trefil se tak ve všech zápasech vyřazovacích bojů, čímž Finsku zajistil po osmi letech titul mistrů světa. Stejně jako v roce 2011 Seveřané slavili v Bratislavě, která se tak stala dějištěm dvou ze tří finských titulů mistrů světa.

2. BABYBOOM

Dva čeští hokejisté museli v průběhu základních skupin z dějiště hokejového šampionátu v Bratislavě upalovat do porodnice. V době mistrovství byly totiž partnerky brankáře Patrika Bartošáka a útočníka Jakuba Voráčka v očekávání.

Bartošák nejprve v první den turnaje vychytal vítězství nad Švédy 5:2 a hned po zápase spěchal do Ostravy, kde mu přítelkyně porodila syna Dominika. „Bylo to náročné, ale za nic na světě bych to neměnil. Je to neskutečné štěstí. To zná asi každý rodič,“ řekl Radiožurnálu.

Reprezentační kapitán Voráček jel do porodnice v Uherském Hradišti zase v noci před důležitým utkáním s Lotyšskem. Přítelkyni Markétě stačil asistovat při příchodu syna Matěje na svět, tři hodiny se vyspat a při večerní výhře 6:3 zaznamenat dva góly a dvě asistence.

„Něco takového jsem ještě nezažil, je to premiéra,“ přiznal pobaveně asistent trenéra Robert Reichel na téma dvou porodů v jednom týmu v průběhu šampionátu. „Je dobrý, že to ty kluky chytilo mimo zápas a mohli tak u porodu být. Vždycky se to nějak zařídilo, nevidím v tom problém. Je to blízko, takže žádný problém,“ dodal.

3. GÓLY NA POSLEDNÍ CHVÍLI

Nejprve v základní skupině proti domácím Slovákům Mark Stone, poté ve čtvrtfinále se Švýcarskem Damon Severson. Kanadským hokejistům se během turnaje podařilo dvakrát skórovat v posledních momentech zápasu a zvrátit tak vývoj utkání na svoji stranu.

Velmi dobře hrající Slováci byli favorizovaným Kanaďanům dlouho vyrovnaným soupeřem, vstřelili jim celkem pět gólů, zámořští hokejisté ale nakonec i díky Stonově brance 1,8 sekundy před koncem utkání vyhráli 6:5 a Slováci ze zápasu odešli s prázdnou.

Ve čtvrtfinále proti velmi dobře a organizovaně hrajícím Švýcarům Kanaďané dlouho nemohli na defenzivu soupeře najít odpověď. Po velkém tlaku v závěru zápasu při hře bez brankáře se ale Seversonovi pouhých 73 tisícin sekundy před závěrečnou sirénou podařilo srovnat na 2:2. O konečné výhře Kanady 3:2 a postupu do semifinále rozhodl v šesté minutě prodloužení opět Stone.

Slovenský humor

Slovenští hokejisté hráli na domácím mistrovství v košické skupině A, a i když do čtvrtfinálových bojů nakonec nepostoupili a skončili na pátém místě, prezentovali se velmi dobrými výkony. Ve svém prvním zápase překvapivě porazili Spojené státy 4:1, pak ale třikrát prohráli s konkurenty v bojích o čtvrtfinále – s Finy, Kanaďany i Němci – čímž si zablokovali cestu do play-off.

Slovenští fanoušci však nepropadli špatné náladě a alespoň si ze své hry a výsledků dokázali na internetu dělat legraci.

A to i z toho, jak jim na poslední chvíli unikly body ze zápasu s Kanadou, či z toho, jak museli v předposledním zápase skupiny fandit Němcům, aby si uchovali alespoň nějakou šanci na postup do vyřazovacích bojů.

Celkový počet vstřelených branek: 47
Počet vítězství v 60 minutách: 7 (Švédsko, Norsko, Lotyšsko, Itálie, Rakousko, Švýcarsko, Německo)
Proher: 3 (2x Rusko, Kanada)

Odehrané zápasy

Statistika hráčů

Mistrovství světa v hokeji 2019 – statistiky českých hráčů
Post Hráč Zápasy Body Góly + asistence +/- Trestné minuty Střely na bránu Čas na ledě

Mistrovství světa v hokeji 2019 - statistiky brankářů
Hráč Zápasy Odchytané minuty Střely Inkasované góly Průměr gólů na zápas Úspěšnost zákroků Čistá konta
Patrik Bartošák 6 323:47 160 15 2,78 90,62 % 0
Pavel Francouz 3 154:54 46 2 0,77 95,65 % 2
Šimon Hrubec 2 130:00 54 4 1,85 92,59 % 0

Nejzajímavější akce MS

Simonův gól nohou

Poslední prověrkou před vyřazovacími boji byl pro český tým souboj s tradičně houževnatým Švýcarskem. Diváci v Bratislavě viděli v utkání plném zvratů celkem devět gólů. Po vyrovnané první třetině Češi na Švýcary po přestávce vlétli a nastříleli jim během devíti minut tři góly.

Gól na 2:1 dal hned 38 sekund po přestávce Dominik Simon, i když nejdřív o tom snad ani sám nevěděl. Po souboji před brankou český útočník upadl a od jeho nohy se puk odrazil a došoural až za brankovou čáru. Rozhodčí nejdřív rozpažili, jenže česká střídačka si vzala trenérskou výzvu a videorozhodčí vzápětí Simonův gól posvětil.

Vlastní gól Švédska

Švédové za sebou nemají nejpovedenější šampionát. Po dvou zlatech v řadě tentokrát skončili už ve čtvrtfinále, kde prohráli v prodloužení s tradičním rivalem Finskem, i když ještě minutu a půl před koncem základní části vedli.

Smůla provázela Švédy i v základní skupině. Ve třetí třetině zápasu s Lotyšskem inkasovali hodně kuriózní gól na 2:2. Roberts Bukarts se dostal ke střele, gólman Henrik Lundqvist jeho pokus vyrazil do brankoviště, odkud ho chtěl odpálit Mattias Ekholm. Jenže ten smolně trefil spoluhráče Louie Erikssona, kterému se puk odrazil od obou nohou a nakonec skončil v odkryté brance.

Finský hrdina Marko Anttila

Jedním z hlavních hrdinů zlatého finského týmu plného mladíků a nováčků je kapitán Marko Anttila. Čtyřiatřicetiletý útočník Jokeritu jako správný lídr skóroval ve všech zápasech play-off. Nejdřív dokázal minutu a půl před koncem třetí třetiny vyrovnat čtvrtfinále pro Švédsku, v semifinále proti Rusům pak dokonce jediným gólem zápas rozhodl.

Ruské hvězdy dlouho deptal skvělý brankář Kevin Lankinen. Těsně po polovině třetí třetiny pak zaútočili i Finové, jejich kapitán se dostal k dorážce a poslal svůj tým do finále.

Anttilův zlatý gól

Další hvězdné chvíle finského kapitána přišly v boji o zlato. Nejdřív ve druhé třetině vyrovnal na 2:1 a potom v čase 42:35 vstřelil i vítězný gól. Mimochodem, když před osmi lety vyhráli Finové v Bratislavě mistrovství světa naposledy, vstřelili vítězný gól finále v přesně stejném čase zápasu,

Anthony Mantha jako Hertl

Na šampionátu padlo mnoho krásných gólů. O ten možná nejpovedenější se postaral Kanaďan Anthony Mantha, který v zápase s Německem překonal soupeřova brankáře fintou se zakončením s hokejkou mezi nohama, kterou mimo jiné proslavil v NHL Tomáš Hertl.

Kometa Kaapo Kakko

V jedné sezoně vyhrál mistrovství světa do 18 let, do 20 let a nakonec i šampionát dospělých. Kaapo Kakko je jedním ze symbolů senzačního finského úspěchu. Tenhle „zlatý hattrick“, který před ním dokázal zkompletovat jen legendární sovětský brankář Vladislav Treťjak, naznačuje, co můžeme od osmnáctiletého Fina v budoucnosti čekat. A co dovede, ukázal Kakko během šampionátu hned několikrát.

Britové zachráněni

Hokejisté Velké Británie, kteří se do elitní skupiny šampionátu vrátili po 25 letech, byli na turnaji za otloukánky. A když ve svém posledním zápase prohrávali s Francií už 0:3, zdálo se, že po senzačním postupu se zase obratem vrátí o úroveň níž.

Jenže pak předvedli Britové nevídané zmrtvýchvstání, dokázali vyrovnat a dotáhnout zápas do prodloužení. V něm se dostal do šance Ben Davies a povedeným bekhendovým zakončením udržel svůj tým mezi elitou. Naopak šokované Francouze příští rok ve Švýcarsku fanoušci neuvidí.

Hořskosladké loučení Ladislava Nagye

Slováci sice především vinou nezvládnutých koncovek zápasů s Kanadou a Německem opět nedokázali proklouznout do play-off, svými výkony ale jinak domácí hráči fanoušky bavili. V posledním zápase Slováci porazili po samostatných nájezdech Dány.

Rozhodující trefu rozstřelu si připsal devětatřicetiletý Ladislav Nagy, který tak rozhodl úplně poslední utkání bohaté kariéry, za kterou ho zaplněná košická hala odměnila.

Fotogalerie

Nejzajímavější fotografie z Mistrovství světa v hokeji 2019.

Osamělost hokejového brankáře | Zdroj: Reuters | Autor: Vasily Fedosenko

8. minuta a první gólová radost Milana Gulaše | Zdroj: Reuters | Autor: Vasily Fedosenko

Cenu pro nejlepšího hráče utkání převzal Michael Frolík od Jaromíra Jágra | Zdroj: ČTK | Autor: Vít Šimánek

Šimon Hrubec dostal gól hned z první střely. Ale podle vlastních slov je zvyklý | Zdroj: Reuters | Autor: Vasily Fedosenko

"Přátelské" objetí | Zdroj: Český rozhlas | Autor: Michaela Danelová

Michal Řepík snižuje v zápase o bronz s Ruskem na 2:2 | Zdroj: Český rozhlas | Autor: Michaela Danelová

"To snad není možný!"| Zdroj: Reuters | Autor: David W Cerny

Rozhodčí Rantala často udivoval českou střídačku vyloučeními, ve druhé třetině ale skončil s bolestivým výrazem na zemi a právě Češi ho ošetřovali | Zdroj: Reuters | Autor: Vasily Fedosenko

České emoce v hledišti | Zdroj: Reuters | Autor: Vasily Fedosenko

Český tým po bojovném výkonu nakonec skončil bez medaile | Zdroj: Český rozhlas | Autor: Michaela Danelová

Švýcaři v poslední třetině přidali, a přestože na jejím začátku prohrávali 2:4, povedlo se jim skóre vyrovnat. | Zdroj: Reuters | Autor: Vasily Fedosenko

Fanoušci na Staroměstském náměstí sledují semifinále mezi Českem a Kanadou. | Zdroj: ČTK | Autor: Ondřej Deml

Fanoušci na Staroměstském náměstí sledují semifinále mezi Českem a Kanadou. | Zdroj: Český rozhlas | Autor: Michaela Danelová

V jedné z přesilovek ujeli Češi do přečíslení a po přihrávce jana Kováře srovnal na 1:1 kapitán Jakub Voráček. | Zdroj: Reuters | Autor: Vasily Fedosenko

DenČasVýsledekAréna
10. května10. 5. 16:15 Finsko - Kanada 3:1 Mistrovství světa v hokeji 2019 na Slovensku, základní část, zápas Finsko - Kanada Steel Arenaa, Skupina A
10. května10. 5. 16:15 Rusko - Norsko 5:2 Mistrovství světa v hokeji 2019 na Slovensku, základní část, zápas Rusko - Norsko Ondrej Nepela Arena, Skupina B
10. května10. 5. 20:15 USA - Slovensko 1:4 Mistrovství světa v hokeji 2019 na Slovensku, základní část, zápas USA - Slovensko Steel Arenaa, Skupina A
10. května10. 5. 20:15 Česko - Švédsko 5:2 Mistrovství světa v hokeji 2019 na Slovensku, základní část, zápas Česko - Švédsko Ondrej Nepela Arena, Skupina B
11. května11. 5. 12:15 Dánsko - Francie 5:4 Mistrovství světa v hokeji 2019 na Slovensku, základní část, zápas Dánsko - Francie Steel Arenaa, Skupina A
11. května11. 5. 12:15 Švýcarsko - Itálie 9:0 Mistrovství světa v hokeji 2019 na Slovensku, základní část, zápas Švýcarsko - Itálie Ondrej Nepela Arena, Skupina B
11. května11. 5. 16:15 Německo - Velká Británie 3:1 Mistrovství světa v hokeji 2019 na Slovensku, základní část, zápas Německo - Velká Británie Steel Arenaa, Skupina A
11. května11. 5. 16:15 Lotyšsko - Rakousko 5:2 Mistrovství světa v hokeji 2019 na Slovensku, základní část, zápas Lotyšsko - Rakousko Ondrej Nepela Arena, Skupina B
11. května11. 5. 20:15 Slovensko - Finsko 2:4 Mistrovství světa v hokeji 2019 na Slovensku, základní část, zápas Slovensko - Finsko Steel Arenaa, Skupina A
11. května11. 5. 20:15 Norsko - Česko 2:7 Mistrovství světa v hokeji 2019 na Slovensku, základní část, zápas Norsko - Česko Ondrej Nepela Arena, Skupina B
12. května12. 5. 12:15 USA - Francie 7:1 Mistrovství světa v hokeji 2019 na Slovensku, základní část, zápas USA - Francie Steel Arenaa, Skupina A
12. května12. 5. 12:15 Rusko - Rakousko 5:0 Mistrovství světa v hokeji 2019 na Slovensku, základní část, zápas Rusko - Rakousko Ondrej Nepela Arena, Skupina B
12. května12. 5. 16:15 Dánsko - Německo 1:2 Mistrovství světa v hokeji 2019 na Slovensku, základní část, zápas Dánsko - Německo Steel Arenaa, Skupina A
12. května12. 5. 16:15 Itálie - Švédsko 0:8 Mistrovství světa v hokeji 2019 na Slovensku, základní část, zápas Itálie - Švédsko Ondrej Nepela Arena, Skupina B
12. května12. 5. 20:15 Velká Británie - Kanada 0:8 Mistrovství světa v hokeji 2019 na Slovensku, základní část, zápas Velká Británie - Kanada Steel Arenaa, Skupina A
12. května12. 5. 20:15 Lotyšsko - Švýcarsko 1:3 Mistrovství světa v hokeji 2019 na Slovensku, základní část, zápas Lotyšsko - Švýcarsko Ondrej Nepela Arena, Skupina B
13. května13. 5. 16:15 USA - Finsko 3:2 Mistrovství světa v hokeji 2019 na Slovensku, základní část, zápas USA - Finsko Steel Arenaa, Skupina A
13. května13. 5. 16:15 Rusko - Česko 3:0 Mistrovství světa v hokeji 2019 na Slovensku, základní část, zápas Rusko - Česko Ondrej Nepela Arena, Skupina B
13. května13. 5. 20:15 Slovensko - Kanada 5:6 Mistrovství světa v hokeji 2019 na Slovensku, základní část, zápas Slovensko - Kanada Steel Arenaa, Skupina A
13. května13. 5. 20:15 Norsko - Švédsko 1:9 Mistrovství světa v hokeji 2019 na Slovensku, základní část, zápas Norsko - Švédsko Ondrej Nepela Arena, Skupina B
14. května14. 5. 16:15 Velká Británie - Dánsko 0:9 Mistrovství světa v hokeji 2019 na Slovensku, základní část, zápas Velká Británie - Dánsko Steel Arenaa, Skupina A
14. května14. 5. 16:15 Itálie - Lotyšsko 0:3 Mistrovství světa v hokeji 2019 na Slovensku, základní část, zápas Itálie - Lotyšsko Ondrej Nepela Arena, Skupina B
14. května14. 5. 20:15 Německo - Francie 4:1 Mistrovství světa v hokeji 2019 na Slovensku, základní část, zápas Německo - Francie Steel Arenaa, Skupina A
14. května14. 5. 20:15 Švýcarsko - Rakousko 4:0 Mistrovství světa v hokeji 2019 na Slovensku, základní část, zápas Švýcarsko - Rakousko Ondrej Nepela Arena, Skupina B
15. května15. 5. 16:15 USA - Velká Británie 6:3 Mistrovství světa v hokeji 2019 na Slovensku, základní část, zápas USA - Velká Británie Steel Arenaa, Skupina A
15. května15. 5. 16:15 Švýcarsko - Norsko 4:1 Mistrovství světa v hokeji 2019 na Slovensku, základní část, zápas Švýcarsko - Norsko Ondrej Nepela Arena, Skupina B
15. května15. 5. 20:15 Německo - Slovensko 3:2 Mistrovství světa v hokeji 2019 na Slovensku, základní část, zápas Německo - Slovensko Steel Arenaa, Skupina A
15. května15. 5. 20:15 Rusko - Itálie 10:0 Mistrovství světa v hokeji 2019 na Slovensku, základní část, zápas Rusko - Itálie Ondrej Nepela Arena, Skupina B
16. května16. 5. 16:15 Kanada - Francie 5:2 Mistrovství světa v hokeji 2019 na Slovensku, základní část, zápas Kanada - Francie Steel Arenaa, Skupina A
16. května16. 5. 16:15 Švédsko - Rakousko 9:1 Mistrovství světa v hokeji 2019 na Slovensku, základní část, zápas Švédsko - Rakousko Ondrej Nepela Arena, Skupina B
16. května16. 5. 20:15 Finsko - Dánsko 3:1 Mistrovství světa v hokeji 2019 na Slovensku, základní část, zápas Finsko - Dánsko Steel Arenaa, Skupina A
16. května16. 5. 20:15 Česko - Lotyšsko 6:3 Mistrovství světa v hokeji 2019 na Slovensku, základní část, zápas Česko - Lotyšsko Ondrej Nepela Arena, Skupina B
17. května17. 5. 16:15 Francie - Slovensko 3:6 Mistrovství světa v hokeji 2019 na Slovensku, základní část, zápas Francie - Slovensko Steel Arenaa, Skupina A
17. května17. 5. 16:15 Rakousko - Norsko 3:5 Mistrovství světa v hokeji 2019 na Slovensku, základní část, zápas Rakousko - Norsko Ondrej Nepela Arena, Skupina B
17. května17. 5. 20:15 Finsko - Velká Británie 5:0 Mistrovství světa v hokeji 2019 na Slovensku, základní část, zápas Finsko - Velká Británie Steel Arenaa, Skupina A
17. května17. 5. 20:15 Česko - Itálie 8:0 Mistrovství světa v hokeji 2019 na Slovensku, základní část, zápas Česko - Itálie Ondrej Nepela Arena, Skupina B
18. května18. 5. 12:15 Dánsko - USA 1:7 Mistrovství světa v hokeji 2019 na Slovensku, základní část, zápas Dánsko - USA Steel Arenaa, Skupina A
18. května18. 5. 12:15 Lotyšsko - Rusko 1:3 Mistrovství světa v hokeji 2019 na Slovensku, základní část, zápas Lotyšsko - Rusko Ondrej Nepela Arena, Skupina B
18. května18. 5. 16:15 Kanada - Německo 8:1 Mistrovství světa v hokeji 2019 na Slovensku, základní část, zápas Kanada - Německo Steel Arenaa, Skupina A
18. května18. 5. 16:15 Itálie - Norsko 1:7 Mistrovství světa v hokeji 2019 na Slovensku, základní část, zápas Itálie - Norsko Ondrej Nepela Arena, Skupina B
18. května18. 5. 20:15 Velká Británie - Slovensko 1:7 Mistrovství světa v hokeji 2019 na Slovensku, základní část, zápas Velká Británie - Slovensko Steel Arenaa, Skupina A
18. května18. 5. 20:15 Švédsko - Švýcarsko 4:3 Mistrovství světa v hokeji 2019 na Slovensku, základní část, zápas Švédsko - Švýcarsko Ondrej Nepela Arena, Skupina B
19. května19. 5. 16:15 Německo - USA 1:3 Mistrovství světa v hokeji 2019 na Slovensku, základní část, zápas Německo - USA Steel Arenaa, Skupina A
19. května19. 5. 16:15 Rakousko - Česko 0:8 Mistrovství světa v hokeji 2019 na Slovensku, základní část, zápas Rakousko - Česko Ondrej Nepela Arena, Skupina B
19. května19. 5. 20:15 Francie - Finsko 0:3 Mistrovství světa v hokeji 2019 na Slovensku, základní část, zápas Francie - Finsko Steel Arenaa, Skupina A
19. května19. 5. 20:15 Švýcarsko - Rusko 0:3 Mistrovství světa v hokeji 2019 na Slovensku, základní část, zápas Švýcarsko - Rusko Ondrej Nepela Arena, Skupina B
20. května20. 5. 16:15 Francie - Velká Británie 3:4 Mistrovství světa v hokeji 2019 na Slovensku, základní část, zápas Francie - Velká Británie Steel Arenaa, Skupina A
20. května20. 5. 16:15 Švédsko - Lotyšsko 5:4 Mistrovství světa v hokeji 2019 na Slovensku, základní část, zápas Švédsko - Lotyšsko Ondrej Nepela Arena, Skupina B
20. května20. 5. 20:15 Kanada - Dánsko 5:0 Mistrovství světa v hokeji 2019 na Slovensku, základní část, zápas Kanada - Dánsko Steel Arenaa, Skupina A
20. května20. 5. 20:15 Rakousko - Itálie 3:4 Mistrovství světa v hokeji 2019 na Slovensku, základní část, zápas Rakousko - Itálie Ondrej Nepela Arena, Skupina B
21. května21. 5. 12:15 Finsko - Německo 2:4 Mistrovství světa v hokeji 2019 na Slovensku, základní část, zápas Finsko - Německo Steel Arenaa, Skupina A
21. května21. 5. 12:15 Česko - Švýcarsko 5:4 Mistrovství světa v hokeji 2019 na Slovensku, základní část, zápas Česko - Švýcarsko Ondrej Nepela Arena, Skupina B
21. května21. 5. 16:15 Slovensko - Dánsko 2:1 Mistrovství světa v hokeji 2019 na Slovensku, základní část, zápas Slovensko - Dánsko Steel Arenaa, Skupina A
21. května21. 5. 16:15 Norsko - Lotyšsko 1:4 Mistrovství světa v hokeji 2019 na Slovensku, základní část, zápas Norsko - Lotyšsko Ondrej Nepela Arena, Skupina B
21. května21. 5. 20:15 Kanada - USA 3:0 Mistrovství světa v hokeji 2019 na Slovensku, základní část, zápas Kanada - USA Steel Arenaa, Skupina A
21. května21. 5. 20:15 Švédsko - Rusko 4:7 Mistrovství světa v hokeji 2019 na Slovensku, základní část, zápas Švédsko - Rusko Ondrej Nepela Arena, Skupina B
23. května23. 5. 16:15 ČF: Kanada - Švýcarsko 3:2 Mistrovství světa v hokeji 2019 na Slovensku, play-off, zápas Kanada - Švýcarsko Ondrej Nepela Arena
23. května23. 5. 16:15 ČF: Rusko - USA 4:3 Mistrovství světa v hokeji 2019 na Slovensku, play-off, zápas Rusko - USA Ondrej Nepela Arena
23. května23. 5. 20:15 ČF: Česko - Německo 5:1 Mistrovství světa v hokeji 2019 na Slovensku, play-off, zápas Česko - Německo Ondrej Nepela Arena
23. května23. 5. 20:15 ČF: Finsko - Švédsko 5:4 Mistrovství světa v hokeji 2019 na Slovensku, play-off, zápas Finsko - Švédsko Ondrej Nepela Arena
25. května25. 5. 15:15 SF: Rusko - Finsko 0:1 Mistrovství světa v hokeji 2019 na Slovensku, play-off, zápas Rusko - Finsko Ondrej Nepela Arena
25. května25. 5. 19:15 SF: Kanada - Česko 5:1 Mistrovství světa v hokeji 2019 na Slovensku, play-off, zápas Kanada - Česko Ondrej Nepela Arena
26. května26. 5. 15:45 3.: Rusko - Česko 3:2 Mistrovství světa v hokeji 2019 na Slovensku, play-off, zápas Rusko - Česko Ondrej Nepela Arena
26. května26. 5. 20:15 Fin: Kanada - Finsko 1:3 Mistrovství světa v hokeji 2019 na Slovensku, play-off, zápas Kanada - Finsko Ondrej Nepela Arena