Švýcaři se sbírají z krutého šoku: Zbývalo jen 0,4 sekundy? Tomu se těžko věří

Jan Švanda (Bratislava)Sport.czPrávo

Vzpamatovávají se z obrovského šoku. V samém závěru čtvrtfinálové bitvy na MS vedli hokejisté Švýcarska nad Kanadou 2:1 a favorita měli doslova na lopatě. Jenže pak přišel moment, na který v zemi helvétského kříže dlouho nezapomenou.

Zklamaní švýcarští hokejisté po prohře s Kanadou.

Fotogalerie

Neuvěřitelných 0,4 sekund před koncem základní hrací doby totiž poslal Damon Severson duel do prodloužení, v němž jim ukončil cestu na šampionátu Mark Stone!

Rozhodčí ještě prozkoumávali, jestli puk z hole Seversona přešel za brankovou čáru před vypršením šedesáté minuty. Gól ale nakonec uznali. „Kolik, že chybělo do konce, 0,4 sekundy? Tomu se těžko věří," soukal ze sebe kapitán Švýcarů Raphael Diaz.

Partě kouče Patricka Fischera nepomohlo k postupu mezi nejlepší čtyřku turnaje ani 39 zásahů brankáře Genonino, jenž nahradil Berru. Na začátku 6. minuty prodloužení podnikli Kanaďané rychlý výpad. Dubois načasoval přesnou přihrávku Stoneovi a ten bekhendem odšpuntoval v táboře zámořského celku ohromnou radost.

„Nejkrutější porážka, jakou jsem kdy zažil. Hráli jsme dobře a jsem pyšný na náš výkon. Ale když takhle prohrajete, strašně to bolí," citoval Diaze server Blick. „Obrovské zklamání. V hlavě mám prázdnotu," přitakal i útočník Simon Moser.

To kabinu vítězů zachvátila euforie. „To bylo jednoduše šílené, jinak to nedokážu popsat. Ale velký respekt k Švýcarům, je to opravdu dobré mužstvo. Oba týmy by si zasloužily jít dál, na naší straně bylo potřebné štěstí," oddechl si 24letý zadák.

Kanada tak zopakovala husarský kousek ze základní skupiny, kdy trefou dvě vteřiny před koncem urvala výhru nad Slováky (6:5). V Bratislavě si tedy přece jen zahraje semifinále, Švýcaři naopak balí kufry.