Suverénny šampión zvládol play-off bez prehry: Inter Bratislava slávi piaty titul v ére samostatnosti

Na snímke basketbalisti Interu Bratislava získali piaty majstrovský titul v ére samostatnostiNa snímke basketbalisti Interu Bratislava získali piaty majstrovský titul v ére samostatnosti Zdroj: TASR - Radovan Stoklasa

PRIEVIDZA - Basketbalisti Interu Bratislava získali titul v Slovenskej basketbalovej lige (SBL). V stredajšom štvrtom stretnutí finálovej série play-off zdolali Prievidzu na jej palubovke 84:69 a celkovo triumfovali 4:0 na zápasy. Žlto-čierni neokúsili trpkosť prehry v ani jednom zápase vyraďovacej časti. V zbierke majú celkovo už 9 majstrovských titulov. Štyri získali ešte v časoch československej ligy, v samostatnej slovenskej súťaži pridali ďalších päť. Triumf zopakovali po dvoch rokoch a na tróne SBL vystriedali Levice.

Prievidžania v stredu opäť nezachytili úvod duelu a prehrávali v priebehu prvej štvrtiny o desať bodov. Aj s podporou dvoch tisícok fanúšikov dokázali zápas otočiť a po polčase mali na súpera iba trojbodové manko. Lenže zverenci chorvátskeho trénera Aramisa Nagliča v druhom dejstve ukázali svoju kvalitu a hlavne šírku kádra a postupne zvyšovali svoj náskok.

Hlasy po zápase (zdroj RTVS):

Goran Bulatovič (kapitán Interu Bratislava): "Pre toto sme trénovali celú sezónu. Zaslúžili sme si triumfovať. Mali sme dobré mužstvo a v ňom 12 hráčov, z ktorých každý si vedel splniť svoju úlohu."

Richard Körner (kapitán Prievidze): "Inter hral fantasticky celú sezónu a pod trénerom Nagličom ešte lepšie. S našou šírkou kádra sme ich nedokázali zdolať. Oni mali dvanásť vyrovnaných hráčov, my sme hrali celkovo s deviatimi, z toho s dvoma juniormi."

BC Prievidza - BK Inter Bratislava 69:84 (13:19, 19:16, 21:27, 16:22) - konečný výsledok série 0:4, titul získal Inter Bratislava
Najviac bodov: Stacy Davis 18, Pajovič 17, Glasgow 13 - A. Smith 21, Abrhám 18, Skinner 15 (10 doskokov), 2000 divákov