Němci překvapili Finy a zkomplikovali jim cestu za vítězstvím ve skupině

Hokejisté Německa porazili ve svém závěrečném zápase v základní skupině A na mistrovství světa v Košicích Finsko 4:2 a posunuli se na průběžně třetí místo tabulky. Finsko, které poprvé na turnaji nebodovalo, je zatím první. Hrdinou zápasu se stal útočník Leon Draisaitl, který ve třetí třetině nejprve v přesilové hře posunul Německo do vedení a při power play poté upravil na konečných 4:2.

Bratislava Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Do první šance se dostal v úvodní přesilové hře Henri Jokiharju, trefil ale jen tyč. Seveřané byli výrazně střelecky aktivnější, do vedení šli v 16. minutě, kdy střelu Mikko Lehtonena od modré čáry tečoval Harri Pesonen.

Němci vyslali v úvodní dvacetiminutovce na brankáře Kevina Lankinena jen tři střely, přesto se jim podařilo za dvě minuty vyrovnat. A zasloužil se o to po rychlém protiútoku a přečíslení dva na jednoho Marc Michaelis. Následně mohl otočit skóre Leon Draisaitl, Lankinen si ale s jeho zakončením poradil.

Do vedení se tak opět dostali Finové, ve 25. minutě se prosadil Juhani Tyrväinen, který se v úterý posunul do středu elitního útoku Seveřanů.

Němci byli ale po přestávce mnohem aktivnější a Lankinen si na nedostatek práce nemohl stěžovat. Finská jednička si poradila s první šancí Dominika Kahuna, útočník Chicaga se ale o pár sekund později přece jen prosadil.

A ve třetí třetině se Německu podařilo výsledek otočit. Draisaitl nejprve v přesilové hře překonal Lankinena potřetí. Tým kouče Toniho Söderholma pak několikrát podržel na šampionátu podruhé chytající brankář Philip Grubauer a při power play svým pátým gólem na turnaji podtrhla nečekanou výhru znovu hlavní hvězda německé sestavy Draisaitl.

Finsko - Německo 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 16. Pesonen (M. Lehtonen, Jokiharju), 25. Tyrväinen (Ojamäki) - 18. Michaelis (Plachta, Eisenschmid), 34. Kahun (Draisaitl), 45. Draisaitl (Pföderl), 59. Draisaitl. Rozhodčí: Gofman (Rus.), Reneau - Hancock (oba USA), Vanoosten (Kan.). Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. Diváci: 6685.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít