• SAMK
  • SOU a SOŠ Kladno

V Pardubicích byli nejlepší Souček a Svobodová

Úterý, 21. května 2019 07:00

V Pardubicích proběhlo 2. kolo Českého poháru v plavání. Ve Velké ceně Pardubic, kde startovali vedle předních českých plavců i závodníci ze Španělska nebo Maďarska, se neztratili ani ti kladenští, kteří vybojovali sedm finálových umístění. Nejlépe na pátých místech skončili Marek Souček a Michaela Svobodová z KSP Kladno, Martin Zikmund z Medúzy Kladno byl nejvýše šestý.

Marek Souček, trenérka Petra Landová, Ema Bradáčová, Anna Vraštiaková, Filip Kučera, Pavla Jílková, Michaela Svobodová, Anna Dupačová, dole Johana Jelínková (Foto: Archiv Petry Landové)

Marek Souček obsadil pátou příčku na tratích 50 m prsa časem 30,37 s a na 100 m prsa (1:06,01 min). Dále byl ještě jedenáctý na 800 m (8:53,92 min) a na 1500 m (16:56,63 min), obojí volným stylem, třináctý v polohovém závodě na 200 m (2:12,81 min) a čtrnáctý doplaval v totožné disciplíně na dvojnásobné vzdálenosti (4:45,20 min). Michaela Svobodová skončila pátá na 200 m motýlek (2:23,04 min), šestá na 400 m polohový závod (5:10,99 min) a jedenáctá na 100 m motýlek (1:05,89 min). Martin Zikmund byl šestý na distancích 100 m motýlek (55,56 s) a na 100 m volný způsob (52,26 s), respektive osmý na 200 m polohový závod (2:09,34 min).

Do první desítky se z dalších závodníků KSP Kladno dostala jen Johana Jelínková v závodě na 400 m volným způsobem výkonem 4:35,24 min. Dvanáctá byla na 100 m prsa (1:17,62 min), 200 m prsa (2:49,45 min) a na volnostylařských 800 m (9:33,38 min), dále pak třináctá na 50 m prsa (35,34 s). Nejlepšího umístění dosáhla Ema Bradáčová na 200 m motýlek, kde se časem 2:29,01 min umístila jedenáctá a na 400 m polohový závod výkonem 5:26,69 min šestnáctá. Pavla Jílková byla čtrnáctá na 800 m volný způsob (9:42,58 min) a šestnáctá na 400 m volný způsob (4:46,69 min). Filip Kučera skončil čtrnáctý v závodech taktéž volným způsobem na 800 m (8:55,86 min) a 1500 m (17:00,98 min).

„Naše závodníky musím pochválit. Určitě je velkým úspěchem A finále, kam se dostali hned dvakrát Marek Souček a Míša Svobodová. Výborně si počínala i nadějná Ema Bradáčová, která se probojovala do finále B. Řadu umístění ve zmíněném béčku má i Johana Jelínková, která měla ve svých disciplínách obrovskou konkurenci z řad nejen nejlepších českých, ale i zahraničních závodnic. Pochválit musím i Filipa Kučeru, který si vylepšil osobní maxima na nejdelších kraulařských tratích o téměř dvacet vteřin. Za čtrnáct dnů startujeme na závodech PRAHA 2019, které budou generálkou na Mistrovství ČR dospělých a dorostu. Ještě předtím absolvujeme desetidenní soustředění ve

Strakonicích, kde budeme ladit formu na vrchol letní sezóny,“ prozradila šéftrenérka Petra Landová.

V kladenském bazénu proběhl o víkendu Letní pohár Středočeského kraje žactva deseti- a jedenáctiletých. Nejmladší kladenské naděje se dočkaly desítky prvních míst. Osm vybojovali plavci KSP Kladno, konkrétně Barbora Gortová, Matěj Štěpán, Patricie Jílková a Štěpán Fejfar, dvě pak zástupkyně klubu ELMA Kladno Gabriela Soukupová.

Patricie Jílková byla hned třikrát první v individuálních startech, a to na volnostylařských tratích 200 m (2:36,94 min), 400 m (5:26,88 min) a 800 m (11:12,30 min). Barbora Gortová zvítězila v motýlkářské stovce (1:46,85 min) i na poloviční trati stejným stylem (43,30 s). Gabriela Svobodová byla nejrychlejší volně na 50 m (36,69 s) i 200 m (3:02,21 min). Matěj Štěpán ovládl polohový závod na 100 m výkonem 1:32,13 min, Štěpán Fejfar zase 200 m znak (3:01,08 min). Poslední zlato získala štafeta dívek v polohovém závodě na 4 x 50 m ve složení Jílková, Loudová, Říhová, Zumrová časem 2:34,62 min.

Michaela Svobodová (Foto: Petra Landová)