Němci dvěma góly v posledních dvou minutách zápasu otočili zápas se Slováky a zvítězili 3:2

V důležitém zápasu nejen pro postup do čtvrtfinále mistrovství světa, ale také pro přímý postup na olympijský turnaj v roce 2020 zvítězili Němci nad Slováky 3:2. Slovenský tým většinu zápasu vedl a byl lepší, Němcům se ale podařilo otočit skóre v posledních dvou minutách zápasu.

Tento článek je více než rok starý.

Košice (Aktualizováno: 22:50 15. 5. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Němci díky dvěma gólům v posledních dvou minutách porazili Slováky 3:2

Němci díky dvěma gólům v posledních dvou minutách porazili Slováky 3:2 | Foto: David W Cerny | Zdroj: Reuters

První třetina pěkný hokej nepřinesla. Zápas začali lépe hráči Slovenska, kteří si vytvořili několik šancí, se kterými si ale německý brankář Mathias Niederberger poradil. Slovenský tlak ale ukončil faul Mariána Studeniče. Hra se pak vyrovnala a stala se opatrnější.

UTKÁNÍ NĚMECKO – SLOVENSKO JSME SLEDOVALI ONLINE

Číst článek

První větší šanci měli Slováci až ve 12. minutě při vyloučení Benedikta Schoppera, Niederbergera ale překonat nedokázali. Němci v první čtvrthodině zápasu Marka Čiliaka příliš neprověřili.

Do druhé třetiny opět vstoupili mírně aktivněji Slováci a vytvořili si několik šancí. Ve třiadvacáté minutě pak Dávid Buc nastřelil tyč Niedebergerovy branky.

První gól si ale připsali Němci. Markus Eisenschmid objel bránu a přesnou přihrávkou uvolnil Marca Michaelise, který se bez přípravy trefil nad Čiliakovy betony. Slováci na vedoucí gól zareagovali a dostali Němce pod tlak. Ve 28. minutě tentokrát Richard Pánik nastřelil tyč.

Na začátku 29. minuty v přesilovce 5 na 3 srovnal obránce Andrej Sekera a po návratu Moritze Seidera Libor Hudáček otočil zápas.

Pak ale Patrik Koch trefil jednoho z německých hráčů do obličeje a dostal trest 2+2 minuty. Při něm si naši západní sousedé vypracovali několik šancí, se žádnou ale neměl Čiliak větší problémy. Setrvalejší tlak si ale Němci nevybudovali.

Dvě minuty před koncem třetiny Markus Eisenschmid jel sám na Čiliaka, na slovenského brankáře ale nevyzrál. Jinak si optickou převahu drželi naši východní sousedé.

Krátce po začátku třetí třetiny Martin Marinčin vystřelil z pravé strany, Marián Studenič se snažil puk dorazit do odkryté klece, kotouč ale minul. Němcům se nedařilo dostat domácí tým pod tlak, čemuž nepomohlo ani vyloučení Yasina Ehlize, které ale Slováci nevyužili.

Ve 49. minutě neuznali rozhodčí gól Michala Krištofa kvůli postavení Tomáše Tatara v brankovišti.

Situaci Slováků pět minut před koncem zápasu zkomplikovalo vyloučení Ladislava Nagyho na 2 + 10 minut za vražení na hrazení. Němci se ale přes dobrou obranu soupeře neprosadili.

Dvě a půl minuty před koncem odvolali němečtí trenéři brankáře a krátce na to si připsali asi největší šanci zápasu, se kterou měl Čiliak plné ruce práce. Nakonec ale byla akce zastavena rozhodčími kvůli postavení hráčů v brankovišti.

Němcům nakonec odvolání brankáře vyšlo. Minutu a 52 sekund před koncem Markus Eisenchmid vyrovnal a o další minutu a půl později – už při hře 5 na 5 – vsítil vítězný gól Leon Draisaitl. Slovákům už se vyrovnat nepodařilo.

Mistrovství světa v hokeji na Slovensku:
Skupina A (Košice):
Německo - Slovensko 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 24. Michaelis (Eisenschmid), 59. Eisenschmid (Seidenberg, Kahun), 60. Draisaitl (Tiffels) - 29. Sekera (Černák, Tatar), 30. L. Hudáček (Pánik, Tatar). Rozhodčí: Sidorenko (Běl.), Fraňo - Ondráček (oba ČR), Šišlo (Rus.). Vyloučení: 4:4, navíc Holzer - Nagy oba 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 7440.
Sestavy:
Německo: Niederberger - M. Müller, Holzer, Seidenberg, Seider, Nowak, Schopper, J. Müller - Pföderl, Hager, Ehliz - Kahun, Draisaitl, Tiffels - Eisenschmid, Michaelis, Plachta - Mauer, Fauser, Noebels, od 41. navíc Bergmann. Trenér: Toni Söderholm.
Slovensko: Čiliak - Černák, Sekera, Jaroš, Marinčin, Fehérváry, Koch, Čajkovský - Pánik, Krištof, Tatar - Nagy, Sukel, Studenič - Lantoši, Hudáček, Daňo - Liška, Buc, Lunter. Trenér: Craig Ramsay.

pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít