Úterý 14.5 11:20 - Strakonice – sraz na autobusovém nádraží

• Vernisáž výstavy obrazů Rudolfa Riedlbaucha

Úterý 14.5 17:00 - Muzeum Středního Pootaví

Famózní Filip Vaněk! Soběslavský šutér popravil Beroun čtyřmi góly

Filipu Vaňkovi gratulovali ke čtyřem brankám blízcí i velká spousta soběslavských příznivců. Díky jeho gólům zvítězila Soběslav nad Berounem 5:0. , Autor: Josef Janda

Filipu Vaňkovi gratulovali ke čtyřem brankám blízcí i velká spousta soběslavských příznivců. Díky jeho gólům zvítězila Soběslav nad Berounem 5:0.     Autor: Josef Janda

SOBĚSLAV – Nástup jako hrom! Uteklo něco málo přes čtvrt hodiny a soběslavští fotbalisté vedli v sobotu odpoledne s Berounem už o dvě branky. Postaral se o ně Filip Vaněk. Nejprve proměnil pokutový kop, poté se ukázkově ze standardky trefil do šibenice. Vedení Spartaku vylepšil do poločasu ještě Michal Hromada a soběslavští fotbalisté vyhlíželi bezproblémový zisk tří bodů.

Ve druhé půli završil Filip Vaněk hattrick, zanedlouho po něm řešili ale domácí rébus v brance. Gólman Martin Kuník musel kvůli zranění střídat a do branky za něj naskočil obránce Karel Chotovinský. Ve zbývajících minutách řešil dvě zapeklité situace, míč však za svá záda za častého potlesku diváků nepustil. Soběslavskou sestavu opustil pro zranění ještě obránce Jan Boháč a deset minut před koncem se skvěle hrající Filip Vaněk prosadil počtvrté. Soběslav smetla Beroun 5:0 a užívá si střed tabulky.

FK Spartak Soběslav – ČLU Beroun 5:0 (3:0), branky: 5. (z pen.), 17., 58. a 80. Vaněk, 45. Hromada, rozhodčí Šob – Haleš, Průcha, ŽK (2-1): 31. Boháč, 66. Mazouch – 66. Lhotka, 223 diváků.

Soběslav: Kuník (60. Chotovinský) – Hromada, Suchan, Boháč (77. Suda), Zeman, Podráský, Bouchal, Vaněk, Mazouch (70. Žalda), Varačka (73. Smetana), Kutner (67. Dvořák).

Beroun: Hůla – Krůta (46. Sklenář), D. Počta (70. Ježek), Lhotka, J. Počta (60. Soukup), Břížďala, Pipiška (55. Krčma), Rigo, Pelikán (73. Král), Štrougal, Horel.

Ve středečním Týdeníku Táborsko zhodnotí zápas trenér Soběslavi Radek Hajič. Co říká na famózní gólovou jízdu Filipa Vaňka? Bál se ještě o výsledek, když musel do branky hráč za zraněného gólmana? Jaký má cíl pro příští zápas na hřišti Táborska? Co od něj očekává?

Střelec čtyř gólů Soběslavi Filip Vaněk vybere ten nejhezčí. Kudy vedla cesta k tak plodnému zápasu? Jak se jeho týmu hrála poslední půlhodinka, když za sebou měl v brance obránce Karla Chotovinského?