Martin Stošek triumfoval i na Elbě v závově UCI XCM series

Mezinárodní závod na italském ostrově Elba - Capoliveri Legend Cup - zařazený do UCI marathon series, se stal kořistí Martina Stoška (Vitalo - Future Cycling). Pětadvacetiletý biker tak znovu prokázal svou výjimečnou formu, když přesně před týdnem vyhrál 20. ročník Author Šela Marathonu. Osmdesátikilometrový závod vyhrál s náskokem více než 3 minut před Italem Juri Ragnolim (Scott Racing). Třetí muž v cíli Fabian Rabensteiner (ITA, Trek Selle San Marco) ztratil už 5:46 min., čtvrtý Albam Lakata (AUT, Bulls) zaostal o sedm minut!

"Takový náskok v cíli jsem vážně nečekal, jsem moc spokojenej, je to určitě jeden z největších úspěchů v kariéře," radostně hlásí Martin, jehož očekávání bylo vysoké. "Věděl jsem, že jsem na tom dobře, tak jsem si věřil, ale na druhou stranu porovnání se světem jsem neměl, byl to můj první závod se světovýma maratoncema, nikdy jsem ani takovej maraton nejel. Kluci mě před startem trochu vyděsili, že se závody v Itálii jezdí od startu šrot jako na cross country, ale nepřišlo mi to tak hrozný, už na prvním kopci jsem byl na třetím místě a hlídal si první skupinu, která byla asi šestičlenná. Byl jsem rád, protože jsou tady těžký sjezdy a být vepředu je vždycky lepší, kdyby se něco stalo. Na hodině a půl se nenápadně utrhnul Gerhard Kerschbaumer, já byl třetí a nemohl jsem ho následovat a najednou měl 20 vteřin. Nikdo se nezvedal, takže jsem se za ním vydal sám, nahoře na kopci jsem už byl s ním. Jeli jsme společně, spolupracovali jsme a musím přiznat, že mě to bolelo. Ale věděl jsem, že se tak ostatním vzdálíme.... On pak měl 25 km před cílem defekt, což byla smůla, ale takový je závodění. Já se bál, aby mě skupina pronásledovatelů nedojela, a tak jsem jel co to šlo. Dovezl jsem to do cíle..." popisuje Martin svůj závod

"Po Šele jsem se necítil zrovna svěží, protože hned po čtyřhodinovým závodě jsem jel za Kristiánem do Černošic a pak ráno směr Itálie a trajekt na Elbu. Dolehlo to tady na mě, cítil jsem se rozlámanej, navíc tady nebylo moc hezky. Ale nakonec jsme tu kvalitně potrénovali, projeli jsme si celou trať, několikrát jsme si projeli závěrečných 15 km, který jsou v tomto závodě důležitý a rozhoduje se právě tam až po třetí hodině závodu," pochvaloval si Martin týden strávený se svým týmem na ostrově.

Týmový kapitán Vitalo - Future Cycling Kristián Hynek dojel desátý, Dominik Buksa osmatřicátý.  Na Elbě startovala na kratší trati 50 km i trojice ostravských bikerů v dresu Max Cursor - Kamila Procházková, Martin Šíma a Karel Videcký.

Kompletní výsledky najdete ZDE

11.05.2019 - Závody - autor: Jan Nemec - 4065x kristián hynek martin stošek elba
Zapojte se do diskuze

Mohlo by vás zajímat

1. Ostatní závodyVíkendový sumář. Z Kalifornie přes Beroun až do Prusinovic
    Víkendový sumář. Z Kalifornie přes Beroun až do Prusinovic
  2. PozvánkyKristián Hynek dává tip na příští sobotu: Future Cycling Bike Fest by the river #1
  3. Ostatní závodyZávěrečnou etapu Cape Epic ovládl tým Bulls Mavericks, celkovými vítězi Beers s Grottsem
  4. Ostatní závodyCape Epic 2024: vyhraná 6. etapa je pojistka "žluťáku" Beerse s Grottsem
    Cape Epic 2024: vyhraná 6. etapa je pojistka "žluťáku" Beerse s Grottsem
  5. Ostatní závodyBeers s Grottsem se rozjíždí, v 5. etapě Cape Epic navýšili náskok
    Beers s Grottsem se rozjíždí, v 5. etapě Cape Epic navýšili náskok
  6. Ostatní závodyNa Cape Epic se měnily dresy! V čele je Becking s Allemanem. Stošek s Vakočem šestí!