Milda Bayer otevírá další sezónu, Křivánkovi na Challenge Riccione

6.05.2019 -
Nejen SP a MS žil minulý triatlonový týden. Miloslav Bayer úspěšně zahájil sezonu na Ironman 5i50 Triathlon Poreč, kde ve své kategorii nenachází přemožitele. Simona Křivánková dokončuje těžký závod v Itálii na 10.místě a Pepa Křívánek na 4.místě v Age group.

Celý minulý týden byl doslova triatlonem našlapaný. Nejvíce různých závodů se konalo Ve Španělsku v Pontevedře, kde se konalo multisportovní Mistrovství Světa pod hlavičkou ITU. Nejprve tu zajel Lukáš Kočař skvěle závod v terénním triatlonu a vybojoval bronzovou medaili. Poté se spolu s Petrem Soukupem postavili na start závodu v dlouhém triatlonu, ve kterém poznali jak na tom je současná světová elita na dlouhých tratích a vybojovali Lukáš Kočař 13.místo a Petr Soukup 20.místo. Ve stejném závodě v ženské kategorii se představila Helena Kotopulu, která do cíle doběhla na 14.místě. V rámci Multisportovního MS v Pontevedře se také konal závod v Aquatlonu, kde se Tomáš Svoboda ve velice silné konkurenci umístil na hezkém na 6.místě. Ve Španělsku v Madridu se závěrem víkendu konal také SP v triatlonu, kde jsme měli početné české zastoupení. Pro nejlepší umístění z českých reprezentantů si doběhla Petra Kuříková na 16.místě a František Linduška na 17.místě.

zdroj: facebook triatlon nás baví

Ironman 5i50 Triathlon Poreč

Miloslav Bayer odstartoval svou další triatlonovou sezónu na olympijských tratích v Chorvatském Poreči. "Plaváni díky povětrnostním podmínkám (teplota vody 14C, vzduch 9C) zkráceno na 750m. Čas 17:48. Kolo 40km na mokré silnici a za silného větru 1:23h. Běh již za deště, 10km za 56:10h. Celkový čas v cíli 2:43h. Veliká spokojenost. Zakončil jsem jako první v kategorii. Ale daleko víc mě těší umístění v absolutním pořadí 178. místo. Takže v půlce startovního pole. Super" , tak hodnotí svůj výkon na prvním letošním triatlonu. Dalším triatlonem, který má Milda v plánu je již poloviční ironman v Černé Hoře. Držíme palce!

zdroj: facebook miloslav Bayer

Challenge Riccione

Dalším závodem série závodů Challenge family byl závod na východním pobřeží Itálie v Riccione, kde počasí připravilo těžkou zkoušku pro všechny triatlonisty. V závodě se představilo duo Simona a Pepa Křivánkovi a podle jejich reportu to byl opravdový zážitek. "Studené moře se ještě dalo. Kopcovitá část cyklistiky se během průtrže mračen změnila v boj o zdraví. Teplota klesla na 7 stupňů a foukal silný vítr. Na běh naštěstí pršet přestalo a “oteplilo” se na 14 stupňů" , tak hodnotí svoje bezprostřední pocity po závodě. Simona závod dokončila na 10.místě v Pro kategorii a Pepa závod úspěšně absolvoval na 4.místě v jeho věkové kategorii.

17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.