Co nejdříve se zbavit záchranářských prací a v klidu dohrát zbytek sezony. To znělo z kabiny Slovácka před prvním kolem ligové nadstavby. Ve Skupině o záchranu začalo Slovácko proti Příbrami, na kterou se jí v sezoně mimořádně dařilo.

Na dvě výhry chtěli svěřenci Martina Svědíka navázat také ve třetím vzájemném duelu. V sestavě domácích scházel nemocný Zajíc, příležitost na hrotu útoku dostal zkušený Filip Hološko, na místě stopere dostal po delší příležitosti šanci Patrik Šimko.

Souboj libereckého Slovanu s pražskou Slavii
Bod pro každého. Slovan podruhé v řadě remizoval se Slavií

Stejně jako na ostatních stadionech, také v Uherském Hradišti se před zápasem držela minuta ticha za tragicky zesnulého Josefa Šurala.

Slovácko začalo boj o záchranu famózně. Jestliže před třemi týdny také proti Příbrami čekali diváci na první gól sedm minut, tak v nedělním odpoledni přišla branka už po pěti minutách hry. Po narážečce Navrátila s Kalabiškou druhý jmenovaný technicky přehodil gólmana Příbrami – 1:0.

Druhý gól domácích přišel o čtyři minuty později. Centroval Reinberk, ve vápně byl znovu úplně volny Kalabiška, který s pomocí tyče skóroval podruhé – 2:0.

Parádní fotbalový moment přišel ve 13. minutě. Havlík pálil přímo z voleje, ale příbramský gólman Kočí předvedl krásný zákrok a balon vyškrábl nad.

V 17. minutě byla Příbram na ruční. Po nahrávce Navrátila vstřelil třetí branku domácích aktivně hrající Janošek. Pro záložníka Slovácka to byla první ligová trefa – 3:0.

Příbramský trenér Nádvorník reagoval na nepříznivý stav prvním střídáním. Antwiho vystřídal Jablonský.

Šest minut před odchodem do kabin se hosté znovu dostali do hry. S pomocí teče Patrika Šimka snižoval Jan Matoušek – 3:1.

Domácí ve druhé části ještě navýšili vedení

Druhý poločas začal obrovskou šancí Navrátila, ale záložník Slovácka někde z hranice penalty pálil jenom do gólmana Kočího.

V 65. minutě to bylo znovu o tři branky. Chaluš chyboval, balon se dostal ke Kalabiškovi, který parádně obstřelil brankáře Příbrami – 4:1.

To ještě nebylo zdaleka všechno. Pátou branku Slovácka vstřelil patnáct minut před koncem trestuhodně neobsazený Hofmann – 5:1.

FK Dukla Praha - Bohemians Praha 1905, 3. května 2019 v Praze. Zleva Lukáš Pokorný z Bohemians a Jan Holenda z Dukly Praha.
Dukla vykřesala jiskřičku naděje. Jak odpoví Karviná?

Šestý gól domácích mohl přidal Hološko, ale ve vyložené brankové pozici minul balón.

Zbytek zápasu už se dohrával jenom z povinnosti. Slovácko si výhrou zajistilo tři důležité body a přiblížilo se k definitivní záchraně ve FORTUNA:LIZE.

FORTUNA: LIGA - 1. kolo, Skupina o záchranu

1. FC Slovácko – 1. FK Příbram 5:1 (3:1)

Branky: 5. 9. a 65. Kalabiška, 17. Janošek, 74. S. Hofmann – 39. Matoušek.

Rozhodčí: Matějček - Moláček, Hock. Žluté karty: Rezek, Keita. Diváci: 2 823.

1.FC Slovácko: Trmal – Juroška, S. Hofmann, Šimko, Reinberk – V. Daníček (76. Sadílek), Janošek – Navrátil, Havlík, Kalabiška – Hološko (79. Diviš). Trenér: M. Svědík.

1.FK Příbram: Kočí – Nitrianský, Tregler, Chaluš (74. Kingue), Antwi (18. Jablonský) – Mingazov, Soldát, Květ, Rezek, (56. Keita) – Matoušek – Fantiš. Trenér: R. Nádvorník.

Tabulka: skupina o záchranu

1. 1. FC Slovácko 31 11 4 16 37:49 37