NovinkyWU-13

Do nadstavby z prvního místa

1. liga ml. žákyň: Hradec Králové - Sparta 0:3

Sdílet

Stejně jako starší žákyně odehrály mladší žákyně poslední zápas v základní skupině v Hradci Králové.
Sparťanky od začátku utkání dobře kombinovaly, ale ve střelbě se jim nedařilo. Ta končila nepřipravená vedle nebo nad brankou, nebo zaúřadovala hradecká brankářka. Soupeř hrál velmi zodpovědně a nedal Spartě nic zadarmo.

Ve 22. minutě se trefila Julie Černá levou nohou - 0:1. Za dvě minuty se nejlépe orientovala Eliška Truksová - 0:2. Tak skončil poločas. Ve druhém poločase se ráz hry neměnil. Děvčata Sparty dobývala hradeckou tvrz a hradecké hráčky bránily a snažily se o ohrožení sparťanské branky.

Dobře hrající Sparta jim to však nedovolila. Na konečných 3:0 pro Spartu v 58. minutě uzavřela skóre Lucka Chumanová.

Komentář trenérů: "Na velmi dobrém hřišti jsme chtěli prezentovat svou hru. Dobře kombinovat a připravit si situaci na střelbu. A být klidní v zakončení. To se nám ale nedařilo podle našich představ. Budeme se na střelbu v tréninku více zaměřovat. Ale víme, jak se hraje složitě proti bránícímu týmu. V nástavbě nás čekají tři zápasy proti nejlepším týmům soutěže."

FC Hradec Králové - AC Sparta Praha 0:3 (0:2)

Sestava: Bryscejnová, Šmídová, Šermauerová, Chumanová, Machotová, Truksová, Jakubů, Svobodová, Masaříková, Marínská, Černá