SESTŘIH: Tottenham - Ajax 0:1. Jízda pokračuje, rozhodl Van de Beek

0
Video se připravuje ...
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Úžasná jízda fotbalistů Ajaxu Amsterodam Ligou mistrů se rozhodně nemusí zastavit v semifinále. V prvním duelu na půdě Tottenhamu svěřenci kouče Erika ten Haga zvítězili 1:0, když suverénní výkon korunoval už v 15. minutě duelu osamocený Donny van de Beek. Odveta je na programu příští týden.

Ajax má nadosah první finále milionářské soutěže od roku 1996, nizozemský tým už před tím v osmifinále vyřadil obhájce Real Madrid a ve čtvrtfinále Juventus.

Skvěle připravení hostující hráči neměli daleko k druhé brance, jenže David Neres ve druhém poločase trefil tyč. Tottenhamu, který se musel obejít bez obou nejlepších střelců Harryho Kanea a Son Hung-mina, první start v semifinále Ligy mistrů nevyšel.

Hosté byli od začátku nebezpečnější a v 15. minutě se ujali vedení. Zijach našel na ofsajdové hranici ve vápně Van de Beeka, který zblízka prostřelil gólmana Llorise. O deset minut později mohli hosté vést už o dva góly, ale Nerese po rychlé kombinaci ve velké šanci vychytal Lloris.

Donny van de Beek se raduje z první vstřelené branky v utkání s Tottenhamem

Tottenham se dostal do hry až poté, co přišel o zraněného obránce Vertonghena. Jeden ze čtyř bývalých hráčů Ajaxu v domácí sestavě při srážce hlavou se spoluhráčem utrpěl krvavé zranění a i když se po ošetření vrátil na hřiště, po chvíli viditelně otřesený střídal. V závěrečných minutách poločasu domácí z převahy vytěžili jen nepřesnou hlavičku Alderweirelda.

Ve druhém poločase měl Tottenham dál navrch, do vyložených šancí se však nedostával. Naopak Ajax hrozil z protiútoků a po jednom z nich v 78. minutě byl na konci povedené kombinace Neres, na jehož střelu Lloris vůbec nereagoval, ale míč skončil na tyči.

Ajax si poté těsné vedení pohlídal a před domácí odvetou může pomýšlet na třetí finálovou účast po letech 1996 a 1995, kdy v Lize mistrů získal dosud jediný triumf. Tottenham je naopak ve složité pozici, protože ze 17 týmů, které úvodní domácí semifinále v soutěži prohrály, postoupil do finále jen jeden - Ajax v ročníku 1995/1996.

Domácí:

Hosté: 15. van de Beek

Domácí: Lloris (C) – Alderweireld, D. Sánchez, Vertonghen (39. Moussa Sissoko) – Trippier (80. Foyth), Eriksen, Wanyama, Rose (79. Davies) – Alli, F. Llorente, Lucas Moura.

Hosté: Onana – Veltman, de Ligt (C), Blind, Tagliafico – van de Beek, Schöne (65. Mazraoui), F. de Jong – Zijach (87. Huntelaar), Tadić, Neres.

Náhradníci

Domácí: Gazzaniga, Dier, Walker-Peters, Sissoko, Foyth, Davies, Skipp

Hosté: Varela, Sinkgraven, Huntelaar, Mazraoui, Magallán, Dolberg, de Wit

Karty

Hosté: Tagliafico, Veltman

Antonio Mateu – Pau Cebrián, Roberto Díaz (všichni ESP)

Tottenham Hotspur Stadium, Londýn

0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.