Novinky ze světa basketbalu – NBL, NBA, VTB

Palyza vystřílel Hanákům první bod

📁 Články, Domácí soutěže, KNBL, Topstory 🕔20.4.2019

Please enter banners and links.

29 bodů Lukáše Palyzy (z toho 20 ve druhém poločase) a sedm trojek Olomoucka po přestávce bylo na Beksu příliš a stav čtvrtfinálové série na úvod zní Olomoucko – Pardubice 1-0.

Hanáci vedli většinu utkání, takže se dá říci, že zvítězili zaslouženě. V pardubickém dresu do utkání nezasáhl Donovan Jackson, naproti tomu Olomoucko bylo až na dlouhodobě zraněného Močnika kompletní. Domácí si od počátku duelu pomáhali doskokem a když jim to nešlo z dálky (2/15 v poločase), napravovali to zejména Douglasem, jenž se v polovině zápasu vyšplhal na 17 bodů. O přestávce svítilo na ukazateli skóre 39-37.

Pokud první část patřila MVP základní části, po změně stran o sobě dával nejvíce vědět Lukáš Palyza. Člen širšího kádru reprezentace trefil ve třetí periodě tři trojky (z toho dvě velmi těžké) a držel svůj tým nad vodou. Hosté těžili z kreativity svých rozehrávačů Singletaryho s Půlpánem a ve 29. minutě dokonce vedli 59-60. Závěr třetí a vstup do čtvrté desetiminutovky však patřil Olomoucku. Domácí totiž zlepšili obranu a šňůrou 12-2 otočili na 71-62. Velký zápas hráli kromě Palyzy s Douglasem (22 bodů a 15 doskoků) také Pelko (14 bodů a 13 asistencí) s Petrem Bohačíkem (15 bodů a 6 doskoků).

Beska se sice přitáhla na 83-79, ale po několika neproměněných pokusech v závěrečné minutě jí nakonec zbyly oči pro pláč. Hlavní rozdíl mezi oběma kluby byl na doskoku (42-32), domácí rovněž o něco lépe stříleli a vypracovali si i více šestek. Odveta je na programu dnes od 18h, Hanáci se budou muset více zaměřit na obranu Singletaryho (18 bodů a 6 asistencí) a Kohouta (14 bodů).

BK Olomoucko – BK JIP Pardubice 86:81 (23:22, 16:15, 27:23, 20:21)

Body: Palyza 29, Douglas 22 (15 doskoků), Bohačík 15 (6 doskoků), Pelko 14 (6 doskoků a 14 asistencí), Dunans 2, Dedek 2, Goga 2 – Singletary 18 (6 asistencí), McGaughey 17, Kohout 14, Půlpán 12 (6 doskoků a 6 asistencí), Švrdlík 7, Pavlovič 6, Škranc 5, Nečas 2
Doskoky: 42 – 32
Dvojky: 20/35 – 26/48
Trojky: 9/26 – 7/23
TH: 19/26 – 8/12
Asistence: 20 – 19
Ztráty: 17 – 14