Jágr dal ČEZ Motoru čtyři góly a Kladno je po pěti letech zpátky v extralize

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 19.04.2019 21:21

Hokejisté českobudějovického ČEZ Motoru prohráli dnes v desátém kole baráže o extraligu ve značně oslabeném složení s Kladnem 2:4 a v tabulce zůstávají poslední se ziskem pouhých dvou bodů. Rytíři naopak slaví po pěti letech postup do nejvyšší soutěže, kam doprovodí Pardubice. S nimi hrají Jihočeši doma v neděli (17.00).

ČEZ Motor České Budějovice - Rytíři Kladno 2:4 (0:2, 2:2, 0:0)

O všechny branky vítězů se postaral Jágr, na dvě trefy mu nahrával Plekanec. Poprvé se legendární 68 trefila v 6. minutě při přesilovce, podruhé o tři minuty později. Hattrick Jágr dosáhl ve druhé části, v 25. minutě tečí těsně před Strmeňem. Domácí i přes nepříznivý vývoj zápas nezabalili. V polovině utkání snížil Doležal, na jednobrankový rozdíl upravil v 38. minutě Beránek. Jágr však vteřinu před koncem prostřední části přidal svůj čtvrtý gól a zvýšil na 4:2. Ve třetí třetině už gól nepadl a Kladno se mohlo naplno radovat z návratu do nejvyšší soutěže.

Branky a nahrávky: 30. Zd. Doležal, 38. Beránek (Zd. Doležal, Bradley) - 6. Jágr (Zikmund), 9. Jágr (Plekanec), 25. Jágr (Br. Nash, Plekanec), 40. Jágr (Zikmund, Br. Nash). Vyloučení: 2:3 (navíc dom. Beránek 10 min.), využití: 1:1. Rozhodčí: Lacina, Svoboda - Gebauer, Lederer. Diváků: 6421 (vyprodáno).

ČEZ Motor: Strmeň (41. Kváča) - M. Jandus, Vydarený, Kachyňa, Babka, V. Doktor, V. Prospal ml. - Zd. Doležal, Gilbert, M. Novák - P. Novák, Bradley, Šimánek - Heřman, R. Přikryl, Čermák - J. Doktor, Dančišin, Beránek.

Kladno: Cikánek - J. Říha, Zelingr, Br. Nash, Zajíc, Lakos, P. Hořava - Jágr, Plekanec, Zikmund - Redlich, Vampola, J. Strnad - Melka, Machač, Svedlund - Hajný, T. Kaut, Št. Bláha.

Hlasy trenérů:

Václav Prospal st. (Motor): Gratuluji Kladnu k postupu, uhrálo si ho zaslouženě. Jarda Jágr je mimořádný hokejista, jaký se u nás už nenarodí. Měl jsem tu možnost hrát s ním v jeho největší slávě a to byla jiná písnička. Smekám před ním, ale na druhou stranu je smutné, když takhle dominuje v sedmačtyřiceti letech. Oni s Tomášem Plekancem dokázali udělat ten rozdíl. Na ledě i v kabině.

David Čermák (Kladno): Před sezonou jsme si dali nějaký cíl, který se nám dnes podařilo splnit. Jsme šťastni, že jsme potřebné vítězství dokázali uhrát. Jarda Jágr je skutečně výjimečný, mohl dát klidně šest gólů.