‚Celý den jsem byl v kostele.‘ Famózní Jágr čtyřmi góly dotáhl Kladno po pěti letech zpět do extraligy

Jaromír Jágr čtyřmi góly přispěl k výhře svého Kladna nad Motorem České Budějovice 4:2. Rytíři se tak po pěti letech vrací do hokejové extraligy. Ve druhém zápase již zachráněné Dynamo Pardubice bez největších opor Rolinka, Sýkory či Kacetla prohrálo 0:3 s Piráty Chomutov.

České Budějovice (Aktualizováno: 21:30 19. 4. 2019) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaromír Jágr (vpravo) se spoluhráčem Štěpánem Bláhou

Jaromír Jágr (vpravo) se spoluhráčem Štěpánem Bláhou | Zdroj: ČTK

Čistý hattrick stihl sedmačtyřicetiletý útočník a majitel Rytířů Jágr díky gólům v 6., 9. a 25. minutě ještě před polovinou zápasu. Motor totiž hlavně v první třetině působil odevzdaným dojmem.

Díky gólům Doležala a Beránka z 30. a 38. minuty ale zápas zdramatizoval a snížil skóre na 2:3 ze svého pohledu. Dvě vteřiny před koncem druhé třetiny se ale Jágr prosadil počtvrté a Rytíři šli do kabin s dvougólovým náskokem. Dvě asistence si připsal Tomáš Plekanec.

České Budějovice do třetí třetiny vystřídaly brankáře. Na ledě už se po druhé pauze neobjevil Jan Strmeň a místo něj se do brankoviště Motoru postavil Petr Kváča. V posledním dějství už ke změně skóre nedošlo a Kladno si tak pohlídalo vítězství v zápase i postup do extraligy.

Přehrát

00:00 / 00:00

První část Jágrova pozápasového vyjádření

Přehrát

Druhá část Jágrova pozápasového vyjádření

„Možná jsme ani neměli takové hráče, jak všichni říkali, ale já jsem pořád věřil. Celé vedení věřilo tomu, že s těmi hráči, které tu máme, se budeme postupem roku zlepšovat a nejlepší formu budeme mít v play-off a v baráži, což se taky ukázalo. Myslím si, že to byl správný krok,“ řekl po zápase Radiožurnálu Jágr.

„Dneska je Velký pátek, velký den, můj den. Celý den jsem byl v kostele, šel jsem sem rovnou z kostela. Celý rok – dá se říci dva roky – jsem nehrál. V sedmačtyřiceti letech dva roky nehrát hokej… vrátit se by bylo těžké i pro Maria Lemieuxe nebo Wayne Gretzkyho. Teď už jsem se do toho konečně postupem času dostával, měl jsem čas trénovat a jen jsem čekal na svoji příležitost,“ dodal Jágr.

Kladno, šestinásobný mistr ještě z éry Československa, sestoupil do první ligy v roce 2014 a od té doby Rytíři marně bojovali o návrat. Loni se dostali poprvé od pádu do druhé nejvyšší soutěže do baráže, ale neuspěli.

Letos už tým posílený o hvězdy Jágra a Plekance může slavit. Z extraligy naopak sestupuje Chomutov.

Jágr s Plekancem jsou po desátém kole baráže z celkových dvanácti v čele bodování soutěže  oba mají na kontě třináct bodů. Jágr za deset gólů a tři asistence, Plekanec za gól a celkem dvanáct nahrávek. První jmenovaný je nejlepším střelcem baráže, Plekanec první mezi nahrávači.

ČEZ Motor České Budějovice - Rytíři Kladno 2:4 (0:2, 2:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 30. Z. Doležal, 38. M. Beránek (Z. Doležal, Bradley) - 6. Jágr (Zikmund), 9. Jágr (Plekanec), 25. Jágr (B. Nash, Plekanec), 40. Jágr (Zikmund, B. Nash). Rozhodčí: Lacina, R. Svoboda - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:3, navíc M. Beránek (České Budějovice) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 6421 (vyprodáno).
Sestavy:
České Budějovice: Strmeň (41. Kváča) - M. Jandus, Vydarený, Plášil, V. Doktor, V. Prospal ml., Babka, Kachyňa - Z. Doležal, Gilbert, M. Novák - J. Doktor, Dančišin, M. Beránek - P. Novák, Bradley, Šimánek - M. Heřman, R. Přikryl, M. Čermák. Trenéři: V. Prospal st., Totter a S. Hrubec.
Kladno: Cikánek - J. Říha, Zelingr, B. Nash, Zajíc, A. Lakos, P. Hořava - Jágr, Plekanec, Zikmund - Redlich, Vampola, J. Strnad - Melka, Machač, Svedlund - Hajný, T. Kaut, Š. Bláha. Trenéři: D. Čermák, Lidický a Kregl.

Jaromír Jágr a Tomáš Plekanec po vstřeleném gólu | Zdroj: ČTK

Pardubice - Chomutov 0:3

O patro níž se naopak bude po čtyřech letech poroučet Chomutov, kterému v tomto případě nepomohlo ani vítězství 3:0 nad Pardubicemi, které už mají jistou záchranu v extralize.

Liberec vyrovnal finálovou sérii s Třincem na 1:1. O třígólové výhře rozhodli Filippi, Hudáček a Vlach

Číst článek

Piráti za čtvrtým vítězstvím v baráži vykročili už v první třetině, kterou díky gólům Koblasy a Dlouhého z 11. a 15. minuty ovládli 2:0.

Ve druhé třetině se hra vyrovnala, další gól ale nepadl. Toho se dočkali až ve 43. minutě opět hosté, kteří tak díky Chrpově brance po přečíslení vyhráli 3:0.

Pardubické Dynamo do domácího zápasu nastoupilo bez deseti hráčů základní sestavy, i proto tak od začátku tahalo za kratší provaz.

Nehráli například veteráni Petr Sýkora a Tomáš Rolinek nebo produktivní mladí útočníci Jan Mandát či Marek Hovorka. V brance vystřídal Ondřeje Kacetla Milan Klouček.

HC Dynamo Pardubice - Piráti Chomutov 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 11. Koblasa (Klhůfek, T. Svoboda), 15. A. Dlouhý (T. Svoboda, Štich), 43. Chrpa (Chlouba, Ouřada). Rozhodčí: Hradil, Jeřábek - Jindra, Zíka. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 8176.
Sestavy:
Pardubice: M. Klouček - J. Zdráhal, Budík, Hrádek, J. Mikuš, Nedbal, J. Mertl - Horký, Poulíček, Machala - J. Kloz, Marosz, Dušek - Matýs, Pochobradský, D. Voženílek - Machač, M. Kratochvil. Trenéři: Lubina, Čáslava a R. Král.
Chomutov: Peters - Flemming, L. Kovář, Knot, Dietz, L. Blaha, Trefný, Štich - J. Stránský, Huml, Tomica - T. Svoboda, Klhůfek, Koblasa - Duda, Šťovíček, A. Dlouhý - Ouřada, Chlouba, Chrpa. Trenéři: V. Růžička st., Martínek a J. Šťastný.

jgr, kaj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít