Zuby se válely po ledě. Útočník San Jose za výhru draze zaplatil, Hertl ho pomstil

Jedna porážka je dělí od konce sezony, a tak není divu, že hokejisté San Jose Sharks dali do pátého zápasu série úvodního kola play off NHL proti Vegas Golden Knights naprosto vše. Vítězství 5:2, které znamená snížení série na 2:3, draze zaplatil útočník Žraloků Logan Couture.

Útočník San Jose Sharks Logan Couture (39) se tlačí před brankáře Vegas Golden Knights Marca-Andre Fleuryho.

Když do konce utkání zbývalo pět a půl minuty, švihla ho hokejka Jonathana Marchessaulta do obličeje a kanadský centr hned věděl, co se stalo. Ztráta zubů pro něj není ničím novým a tentokrát po střetu s hokejkou protivníka přišel hned o další dva.

Zkušený Couture se chvíli bolestí svíjel na ledě, kde zůstaly ležet i jeho dva zuby, a pak kvapně zamířil z ledu pryč. Přestože šlo o krvavé zranění, což poškozený u sudích vehementně dokazoval, hříšník byl potrestán jen dvěma minutami.

Tomáš Hertl po pár sekundách přesilovky svým druhým gólem v utkání pomstil svého spolubojovníka, čímž pojistil vítězství Sharks a Marchessaulta rychle z trestné lavice dostal ven.

„Myslím, že nakonec mu nezbyde ani jeden zub. Vypadá to, že v průměru ztratí jeden na zápas. Ale on je schopný se s tím poprat, vrátí se zpátky a po pár střídáních zase naskočí na led. Je silným článkem našeho týmu, dal důležitý gól, což jen dokazuje, že je naším lídrem," smekl před svým spoluhráčem a autorem druhého gólu utkání Brenden Dillon.