Hokejisté vyhráli i třetí přípravný zápas před mistrovstvím světa, Německo přestříleli 5:4

Česká hokejová reprezentace si v utkání Euro Hockey Challenge poradila s Německem 5:4 a vyhrála i třetí zápas v závěrečné přípravě před mistrovstvím světa na Slovensku. Odveta se stejným soupeřem je na programu ve čtvrtek.

Tento článek je více než rok starý.

Karlovy Vary Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští hokejisté David Tomášek (vlevo) a Rudolf Červený se radují z gólu proti Německu. | Foto: Slavomír Kubeš | Zdroj: ČTK

Divokou úvodní třetinu začal český tým skvěle v šesté minutě si během necelých dvaceti sekund vypracoval dvougólové vedení. Nejdřív se štěstím využil přesilovku obránce Jakub Krejčík, když německý brankář jeho střelu vyrazil jen nad sebe a pak si padající puk sám srazil zády do branky. Na 2:0 potom zvyšoval další obránce Jan Kolář, který pohotově zakončil do odkryté branky po přihrávce Tomáše Fořta.

K reprezentaci se připojila první posila z NHL, kromě Chytila tým doplnili i Rousek a Štencel

Číst článek

Jenže netrvalo to dlouho a Němci se dostali zpátky do hry. V osmé minutě totiž Lean Bergmann z dorážky vyrovnal a za dvě minuty stejný hráč po skrumáži v českém brankovišti vyrovnal.

Národní tým ale ještě do první přestávky znovu odskočil soupeři na rozdíl dvou branek zásluhou Davida Tomáška, který přesně střílel zápěstím po povedené stahovačce, a Ondřeje Beránka, jehož nahození zpoza branky si německý gólman nešťastně srazil za brankovou čáru.

Po přestávce se Němcům rychle podařilo přiblížit se na rozdíl jediné branky, když se prosadil Marco Nowak, přestřelka z první třetiny ale nepokračovala, a do poslední části tak šli Češi s vedením 4:3.

V 52. minutě se zdálo, že se domácí tým uklidní, protože zásluhou Tomáše Mertla a jeho povedeného výjezdu zpoza branky zakončeného přesně pod břevno šli Češi znovu do dvougólového vedení.

Necelé čtyři minuty před koncem ale v přesilovce udeřil Marc Michaelis a rázem bylo znovu zaděláno na drama. Češi pak ovšem přečkali i německou hru bez brankáře a nakonec zvítězili 5:4.

Byl to nakonec boj až do konce, ale z prvního zápasu s Německem bereme vítězství! 🙌
#CZEvGER 🇨🇿🆚🇩🇪 #narodnitym #jakolev

19:43 – 17. 04. 2019

6 57

Euro Hockey Challenge v Karlových Varech:
ČR - Německo 5:4 (4:2, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 6. Krejčík (T. Zohorna), 6. Kolář (Fořt), 14. Tomášek (Červený), 20. O. Beránek, 52. Mertl (Sekáč, H. Zohorna) - 8. Bergmann (Pföderl), 10. Bergmann (M. Weber, Michaelis), 25. Nowak (Bokk, Loibl), 57. Michaelis (Bokk). Rozhodčí: Hribik, Pešina - D. Hynek, Zíka. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:2. Diváci: 5238.

tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít