Táto správa sa vám pravdepodobne zobrazuje, lebo používate starú verziu prehliadača Internet Explorer. Použite prosím verziu 9 a vyššie. Prípadne iný prehliadač (Firefox, Chrome, Opera). Ďakujeme za pochopenie.
;

Druhým finalistom pohára Žilina

17.4.2019 19:01 TASR Pridať komentár

MFK Zemplín Michalovce - MŠK Žilina 0:2 (0:0)

Futbalisti MŠK Žilina zvíťazili v odvetnom semifinálovom zápase Slovenského pohára - Slovnaft cupu na ihrisku MFK Zemplín Michalovce 2:0 a stali sa druhým finalistom. O svojom víťazstve rozhodli v druhom polčase, v ktorom skórovali Boženík a Sluka. Žilinčania sa vo finále (1. mája, Nitra) stretnú s FC Spartak Trnava, ktorý v semifinále vyradil Senicu.

: 48. Boženík, 65. Sluka. Rozhodoval: Smolák, ŽK: Beskorovajnij - Boženík, Diaz, Sluka, 2512 divákov.
/prvý zápas: 1:1, Žilina postúpila do finále/
MFK Zemplín Michalovce: Bieszczad - Rota, Carrillo, Beskorovajnij, Vojtko - Casado (69. Kountouriotis) - Trusa (54. Diarra), Danko (78. Hovhannisyan), Žofčák, P. Kolesár - Sulley
MŠK Žilina: Volešák - Sluka, Anang, Kaša, Minárik - Tomič, Káčer, Diaz, Škvarka (75. Králik) - Boženík (85. Balaj), Mihalík (80. Vallo)

Prvý polčas priniesol zaujímavé dianie, no gólu sa v ňom diváci nedočkali. V 20. minúte si domáci brankár Bieszczad poradil so zatočeným rohovým kopom Škvarku, na opačnej strane zlyhal v nádejnej streleckej pozícii Sulley. V 30. minúte mohli ísť domáci do vedenia, ale ich kapitán Žofčák v zblízka namieril vedľa. O sedem minút neskóroval ani Žilinčan Boženík, ktorého pokus zmaril domáci brankár.
      Góly padali až po prestávke. V 48. minúte nasmeroval hostí k postupu Boženík, ktorý si nabehol na center a využil nedôraz obrany domácich. Tí si boli vedomí, že musia skórovať, no hostia im v druhom polčase veľa nedovolili. Od 65. minúty bolo už 0:2, keď Michalovčania nezvládli situáciu po rohovom kope, viackrát odrazenú loptu nechali prejsť až ku Slukovi, ktorý strelou z hranice šestnástky prestrelil Bieszczada. Sebavedomí hostia mohli viesť aj 3:0, v 71. minúte však Tomič namieril iba mimo bránky. V ďalšom priebehu si hostia bez väčších problémov postrážili dvojgólový náskok a nedopustili zdramatizovanie zápasu.

Pridaj sa k fanúšikom na facebooku a dostávaj vždy čerstvé info priamo z trávnika!

Zomrel bývalý nemecký reprezentant a majster sveta Bernd Hölzenbein

Vo veku 78 rokov zomrel bývalý nemecký futbalový reprezentant a majster sveta z roku 1974 Bernd Hölzenbein. V utorok o tom informovalo vedenie bundesligového klubu Eintracht Frankfurt s odvolaním sa na Hölzenbeinovu rodinu. Správu priniesli agentúry DPA a AP. 16.4.2024 10:51 - TASR

Valencia zvíťazila na pôde Osasuny 1:0 gólom Almeidu

Futbalisti Valencie vyhrali v pondelkovom dueli 31. kola španielskej La Ligy na ihrisku Osasuny 1:0. Jediný gól dal v 18. minúte Andre Almeida. Domáci mohli vyrovnať v nadstavenom čase, ale Ante Budimir nepremenil pokutový kop, keď si s jeho slabučkou strelou poľahky poradil brankár Giorgi Mamardašvili. Valencia sa posunula v tabuľke na siedme miesto, Osasuna je jedenásta. 16.4.2024 07:26 - TASR

Chelsea deklasovala Everton 6:0, štyri góly Palmera

Futbalisti FC Chelsea zvíťazili v pondelkovom zápase 33. kola anglickej Premier League nad Evertonom vysoko 6:0. Cole Palmer sa na triumfe podieľal štyrmi gólmi. Už po 29 minútach dosiahol čistý hetrik, keď skóroval ľavačkou, hlavou i pravou nohou a v druhom polčase pridal z pokutového kopu svoj štvrtý zásah. S 20 gólmi v tejto sezóne sa na čele tabuľky strelcov vyrovnal Erlingovi Haalandovi z Manchestru City. 16.4.2024 07:19 - TASR

Hellas Verona so Suslovom remizoval na ihrisku Atalanty 2:2

Futbalisti Hellasu Verona remizovali v pondelkovom stretnutí 32. kola talianskej Serie A na ihrisku Atalanty Bergamo 2:2. Slovenský reprezentant Tomáš Suslov hral za hostí do 77. minúty, v 42. minúte dostal žltú kartu. Jeho spoluhráč Ondrej Duda nehral pre zranenie. Hellas si vďaka zisku bodu polepšil v boji o záchranu, patrí mu 16. priečka, má náskok jedného bodu pred osemnástym Frosinone. 16.4.2024 07:10 - TASR

Ndicka nemá problémy so srdcom, potvrdili to testy vykonané po kolapse

Kardiologické testy vylúčili, že by mal futbalista Evan Ndicka z AS Rím problémy so srdcom. Reprezentant Pobrežia Slonoviny skolaboval v 70. minúte nedeľňajšieho zápasu 32. kola talianskej Serie A medzi AS Rím a Udinese Calcio. Rozhodca po konzultácii s oboma trénermi duel predčasne ukončil za stavu 1:1. 15.4.2024 20:48 - TASR

Ndicka z AS Rím sa už cíti lepšie, zostane v nemocnici na pozorovanie

Futbalista Evan Ndicka z AS Rím sa podľa informácií klubu cíti už lepšie. Hráč z Pobrežia Slonoviny odpadol bez cudzieho zavinenia v 70. minúte nedeľňajšieho zápasu 32. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže na ihrisku Udinese Calcio za stavu 1:1. Rozhodca po konzultácii s oboma trénermi duel predčasne ukončil. 15.4.2024 08:42 - TASR

Inter iba remizoval s Cagliari 2:2, Obert odohral celý zápas

Futbalisti Interu Miláno iba remizovali v nedeľňajšom zápase 32. kola talianskej Serie A s Cagliari 2:2. Napriek strate bodov majú titul na dosah, šesť kôl pred koncom súťaže vedú tabuľku so 14-bodovým náskokom pred mestským rivalom AC, ktorý hral na pôde Sassuola nerozhodne 3:3. 14.4.2024 22:49 - TASR

Hancko dal 4. gól v sezóne, rozhodol o triumfe Feyenoordu v Sittarde

Slovenský futbalový reprezentant Dávid Hancko rozhodol svojím gólom o triumfe Feyenoordu Rotterdam na pôde Fortuny Sittard 1:0 v nedeľnom zápase 30. kola holandskej ligy. Dvadsaťšesťročný obranca skóroval v 18. minúte, bol to jeho štvrtý presný zásah v tomto ročníku Eredivisie a celkovo šiesty tohtosezónny v drese Feyenoordu. 14.4.2024 16:32 - TASR

Neapol s Lobotkom iba remizoval s Frosinone 2:2

Futbalisti SSC Neapol remizovali v nedeľňajšom zápase 32. kola talianskej Serie A s o záchranu bojujúcim Frosinone 2:2. Zverenci trénera slovenskej reprezentácie Francesca Calzonu a obhajcovia titulu tak z uplynulých piatich duelov nedokázali zabrať naplno štvrtýkrát. Za domácich odohral celý duel slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka. 14.4.2024 14:38 - TASR

City rozstrieľalo Luton 5:1, posunulo sa priebežne na čelo tabuľky

Slovenský futbalový brankár Martin Dúbravka si piatykrát v prebiehajúcej sezóne anglickej Premier League udržal čisté konto. V sobotňajšom dueli pomohol svojím výkonom k suverénnemu víťazstvu Newcastlu United nad Tottenhamom Hotspur 4:0. Úradujúci majster Manchester City si poradil s Lutonom hladko 5:1 a dostal sa priebežne na čelo tabuľky o dva body pred Arsenal a Liverpool, ktorí odohrajú svoje zápasy 33. kola v nedeľu. 13.4.2024 18:05 - TASR