Po třech jarních porážkách v řadě přišla do libeňského fotbalového areálu konečně radost. Radost nejen z vítězství nad Olympii Březová, ale i z výkonu, který domácí fotbalisté předvedli zejména v prvním poločase.

Ve velmi dobrém světle se při své premiéře za dospělé uvedl teprve 17letý Novotný, který do týmu zapadl jako by tam už nějaký čas patřil.

Prvních 45 minut se především hrálo na polovině západočechů, kteří se před domácí branku dostali jen výjimečně. To domácí produkovali od počátku jeden nájezd za druhým, ale v koncovce jim opět scházela přesnost a důraz jako tomu bylo např. po akcích ze 17., 25. a 31. minuty. Ve 37. minutě byl před pokutovým územím faulován Novotný. Trestný kop Zolotuchina brankář Martinec vyrazil jen před sebe, ve skrumáži před ním se nejlépe zorientoval Erik a pohotově otevřel skóre zápasu. 1 : 0. Ve 41. minutě bylo na hřišti i v hledišti ze strany domácích ještě veseleji. Novotného střelu po přihrávce Hrdiny brankář hostí jen s námahou vyrazil na roh. Ten zahrál Zolotuchin tak, že před brankou hostů stačily dvě teče Novotného a Janků aby šli domácí do dvoubrankového vedení. 2 : 0. Těsně před závěrem poločasu měl ještě příležitost ke vstřelení třetí branky nahrávač ze dvou předchozích Zolotuchin, ale jeho střela v brance tentokrát neskončila. Vše si ale tento hráč vynahradil v 55. minutě. Po autovém vhazování Patrika Janků mu předložil gólovou nabídku Erik a bylo to 3 : 0. Neuběhly ani čtyři minuty a Janků po rychlé kombinaci Havla, Novotného a Schulze vstřelil svůj druhý gól zápasu. 4 : 0.

Místo toho aby domácí pokračovali v tlaku a soupeři na cestu ještě nějakou tu branku přidali, došlo u nich k hernímu výpadku, jenž mohl ještě vést k dramatickému závěru. Šance na vstřelení branky už totiž měli v posledních dvaceti minutách jen hráči Březové. Jejich příležitosti ze 71., 78., 83., a 88. minuty byly naštěstí nepřesné nebo je vyřešil někdy i se štěstím brankář Šrámek. Hostům se nakonec čestnou branku vstřelit přece jen podařilo. V 90. minutě se na pravé straně do míče opřel Dan Martinec a skákavou střelou překonal Šrámka. 4 : 1.

Závěrečná dvacetiminutovka ukázala, že fotbal se hraje 90 minut a nic(nikdo) se nemá podceňovat.

Přijdou totiž silnější soupeři než byl tento.

FK Meteor Praha VIII – FK Olympie Březová 4 : 1(2 : 0)

Branky: 41. a 59. Janků, 37. Ezeala, 55. Zolotuchin

ŽK: 3 – 4