Američtí krasobruslaři se přiblížili triumfu ve World Team Trophy

Fukuoka

Američtí krasobruslaři se přiblížili čtvrtému vítězství ve World Team Trophy. Po šesti z osmi částí týmové soutěže vedou s dvanáctibodovým náskokem před Japonskem. Třetí Rusové na ně ztrácejí 21 bodů. Soutěž v japonské Fukuoce vyvrcholí v sobotu volnými jízdami žen a sportovních dvojic.

Dvojnásobný krasobruslařský mistr světa Nathan Chen.

Americkému týmu podobně jako v pátek výrazně pomohli muži, kteří zopakovali maximální bodový zisk z krátkého programu. Dvojnásobný mistr světa Nathan Chen jel sice spíše na jistotu a udělal výraznou chybu při druhém axelu, přesto ziskem 199,46 bodu volnou jízdu vyhrál. Necelý bod na něj ztratil na druhém místě Vincent Zhou.

Mužský závod dnes byl nejsilnější stránkou také obhájců trofeje z Japonska, kteří díky Šomu Unovi a Keidžimu Tanakovi brali třetí a šesté místo. Ztratili ale v párových disciplínách, jejich sportovní dvojice i taneční pár skončily poslední.

Párové disciplíny naopak přály Rusům. Sportovní dvojice Natalia Zabijaková, Alexander Enbert vyhrála krátký program a Victoria Sinicinová s Nikitou Kacalapovem byli druzí ve volném tanci. Andrej Lazukin a Alexander Samarin se pak ale seřadili až na osmém a devátém místě, což ruský tým zase srazilo. Rusko ještě tuto týmovou soutěž, která se koná pošesté, nikdy nevyhrálo.

Krasobruslařská soutěž týmů World Team Trophy ve Fukuoce (Japonsko):
Muži - volná jízda: 1. Chen 199,49, 2. Zhou (oba USA) 198,50, 3. Uno (Jap.) 189,46.
Sportovní dvojice - krátký program: 1. Zabijaková, Enbert (Rus.) 75,80, 2. Jamesová, Cipres (Fr.) 73,48, 3. Della Monicaová, Guarise (It.) 69,77.
Taneční páry - volný tanec: 1. Papadakisová, Cizeron (Fr.) 135,82, 2. Sinicinová, Kacalapov (Rus.) 130,63, 3. Hubbellová, Donohue (USA) 130,63.
Průběžné pořadí: 1. USA 91 bodů, 2. Japonsko 79, 3. Rusko 70.