10. dubna 2019 • 07:00

SESTŘIHY LM: Tottenham obral favorita, Liverpool nakročil k postupu

Autor: iSport.cz, ČTK
0
SESTŘIH: Slavia - Baník 5:0. Kanonáda na úvod nadstavby, zářili Schranz a Chytil
SESTŘIH: Arsenal - Bournemouth 3:0. Povinnost splněna, rozhodl Saka z penalty

Fotbalisté Tottenhamu porazili v úvodním čtvrtfinále Ligy mistrů Manchester City 1:0 díky trefě Son Hung-mina ze 78. minuty. Šestadvacetiletý korejský hráč se stal prvním střelcem "Spurs" na novém stadionu nejen v Premier League, ale i v evropských pohárech. Ve druhém dnešním souboji Liverpool zvítězil 2:0 nad Portem. O výhře "Reds" rozhodli už v prvním poločase Naby Keita a Firmino. Odvety se hrají ve středu 17. dubna.

Tottenham pokřtil nový stadion minulou středu ligovou výhrou 2:0 nad Crystal Palace. Proti City zahrozil v osmé minutě jako první, záložník Alli však z těžké pozice vypálil z voleje nad. O dvě minuty později se útočník Sterling prodral od postranní čáry až do šestnáctky a jeho střelu zblokoval obránce Rose rukou. Rozhodčí Kuipers si prohlédl situaci na videu a nařídil penaltu. K pokutovému kopu se postavil útočník Agüero, jenže brankář Lloris jeho pokus vyrazil mimo tři tyče.

Ve 24. minutě si "Spurs" vypracovali velkou šanci, kapitán Kane však ve vápně z otočky gólmana Edersona nepřekvapil.

Do druhého poločasu nastoupily oba týmy aktivně. Sterling po Agüerově přihrávce na Llorise nevyzrál, na druhé straně zkusil o chvíli později z dálky štěstí Son Hung-min, ale zamířil vedle.

V 55. minutě se v souboji s Delphem zranil Kane, který nedokázal do šatny odejít ani po svých. Tlak hostů začal sílit, ale v 78. minutě si Son Hung-min naběhl za obranu "Citizens" na Eriksenův pas. Nejprve si ideálně nezpracoval míč a skončil za brankovou čarou málem i s ním, vrátil se však zpátky do vápna a prostřelil Edersona. Krátce před gólem přitom musel být Son Hung-min ošetřován.

Mužstvo trenéra Guardioly se v závěru ještě snažilo vyrovnat, ale Tottenham si vítězství pohlídal. Manchester City v evropských pohárech prohrál i pátý zápas proti anglickému soupeři.

SESTŘIH LM: Tottenham - Manchester City 1:0. Hosté doplatili na neproměněnou penaltu
Video se připravuje ...

Liverpool má dobře nakročeno

Liverpool šel do vedení už v páté minutě zásluhou Keity, jehož střelu z hranice pokutového území usměrnil záložník Torres do vlastní sítě za brankáře Casillase. Guinejský záložník se za "Reds" trefil v Lize mistrů poprvé.

Ve 26. minutě minutě přidali domácí druhou branku. Kapitán Henderson přihrál do vápna na naběhnutého Alexandera-Arnolda, který vybídl útočníka Firmina ke skórování do prázdné branky.

Po půl hodině hry se fotbalisté Porta dožadovali penalty kvůli ruce Alexandera-Arnolda, dvacetiletý obránce se však podle videorozhodčího porušení pravidel nedopustil. Ve druhém poločase si Liverpool hlídal nadějný náskok do odvety a portugalský celek k vážnější akci nepustil.

Svěřenci trenéra Kloppa dobře vykročili k tomu, aby Porto vyřadili stejně jako v loňském osmifinále. Liverpool doma v pohárech neprohrál jednadvacáté utkání za sebou a ve všech soutěžích nenašel přemožitele už v patnácti duelech.

Ve středu odehrají první čtvrtfinálové zápasy Ajax Amsterodam s Juventusem a Manchester United s Barcelonou.

SESTŘIH LM: Liverpool - Porto 2:0. O výhře rozhodl už první poločas

Góly

Domácí: 5. Keïta, 26. Firmino

Hosté:

Sestavy

Domácí: Alisson – Alexander-Arnold, Lovren, V. van Dijk, Milner – Henderson (C), Fabinho, Keïta – M. Salah, Firmino (82. Sturridge), Mané (73. Origi).

Hosté: Casillas – Maxi Pereira (77. Fernando), Felipe, Militao, Telles – J. M. Corona, Danilo (C), Ó. Torres (73. B. Costa), Otávio – Marega, Tiquinho Soares (62. Brahimi).

Sestavy

Domácí: Lloris (C) – Trippier, Alderweireld, Vertonghen, Rose – Moussa Sissoko, Winks (81. Wanyama) – Alli (87. F. Llorente), Eriksen, Son Hung-min – Kane (58. Lucas Moura).

Hosté: Ederson – Walker, Otamendi, Laporte, Delph – Gündoğan, Fernandinho, D. Silva (C) (89. De Bruyne) – Mahríz (89. Sané), Agüero (71. Jesus), Sterling.

Rozhodčí

Kuipers – van Roekel, Zeinstra (vš. Nizozemsko)

Stadion

Tottenham Hotspur Stadium, Londýn

Návštěva

60 044 diváků

0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.