Baník po pěti ligových zápasech bez výhry porazil Teplice 3:1, derby pod Ještědem skončilo bez branek

Ostravští fotbalisté navázali na postup do semifinále MOL Cupu také vítězstvím v lize, na které čekali od 18. února. Po pěti kolech bez vítězství doma porazili Teplice 3:1 díky dvěma gólům Nemanji Kuzmanoviče. Tři body si připsala také Olomouc, která porazila Karvinou 3:2. V dalších zápasech se urodily dvě remízy 0:0, a to v derby mezi Libercem a Jabloncem a také v zápase Bohemians s Mladou Boleslaví.

Ostrava Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radost ostravského Nemanji Kuzmanoviče

Radost ostravského Nemanji Kuzmanoviče | Zdroj: ČTK

Přestože domácí kvůli zraněním a trestům museli na lavičku povolat tři mladíky z juniorky, základní sestavě i bez kapitána Milana Baroše úvod zápasu vyšel brilantně a určitě nejlépe z dosavadních jarních zápasů.

Baník byl maximálně produktivní a aktivní vstup do zápasu gólově zhodnotil už ve 14. minutě. Po dlouhém sólu Granečného se do jeho přihrávky uvnitř vápna bez přípravy opřel Kuzmanovič a Grigarovi míč propadl za záda.

Nejen Bílek, ale i Brückner nebo Uhrin. Seznam Čechů, kteří trénovali fotbal v zahraničí, je pestrý

Číst článek

Ostravané soupeře přetlačili bojovností a nasazením. Ve 22. minutě Jirásek získal míč ve středu pole a po jeho přihrávce za obranu Kuzmanovič balon podél Grigara posunul podruhé do sítě.

Teplice ale ihned kontrovaly kanonýrem Horou, který se ve 24. minutě krásně prosadil volejem levačkou k tyči. Dal svůj šestý gól z posledních pěti zápasů.

Ale strhující průběh pak znovu okořenil Baník. Dvě minuty po Horovi uvolnil Jirásek přetaženým centrem za obranu Diopa, který zblízka jen nastavil kopačku a potřetí překonal Grigara. Jirásek svůj stý ligový zápas ozdobil dvěma asistencemi.

Hostující kouč Hejkal reagoval už po půlhodině na špatný vývoj stažením Soungoleho a v půlce i Ljevakoviče, ale svůj soubor se mu nepodařilo nastartovat k ofenzívě ani tlaku.

Domácí i ve druhé půli měli zápas pod kontrolou a častěji se dostávali do zakončení. Kousek štěstí scházel ke gólu Fillovi.

Až v závěru se do slibné pozice probíjel teplický Kuchta, ovšem Procházka mu vystřelit nedovolil. Severočeši tak z Ostravy po bezmála sedmi letech cestují bez bodového zisku.

Baník Ostrava - FK Teplice 3:1 (3:1)
Branky: 14. a 22. Kuzmanovič, 26. Diop - 24. Hora. Rozhodčí: Ardeleanu - Myška, Kožár. ŽK: Fillo, Granečný - Hyčka, Kuchta, Hošek. Diváci: 10.786.
Sestavy:
Ostrava: Laštůvka - Fillo, Procházka, Stronati, Fleišman - Holzer, Jánoš, Jirásek (88. Mešaninov), Granečný - Kuzmanovič (90. Bolf), Diop (90. J. Šašinka). Trenér: Páník.
Teplice: Grigar - Vondrášek (76. Knapík), Jeřábek, Čmovš, Hyčka - Ljevakovič (46. Hošek), Soungole (34. Trubač) - Jindráček, Hora, Žitný - Kuchta. Trenér: Hejkal.

Slovan Liberec - FK Jablonec 0:0

Jubilejní padesáté podještědské derby mezi Libercem a Jabloncem skončilo stejným výsledkem jako podzimní vzájemný duel – bezbrankovou remízou 0:0.

Jablonec sice bodoval počtvrté za sebou, na čtvrtém místě tabulky však má už jen tříbodový náskok na pátou Ostravu. Liberec si připsal devátou remízu v ligové sezoně a z osmé příčky ztrácí dva body na šestou Mladou Boleslav. Jablonec nezvítězil ve 24. z celkových 25 ligových zápasů v Liberci.

Rozhodčí: Houdek - Paták, Ratajová. ŽK: Potočný, Musa - Trávník, Považanec, Břečka. Diváci: 6856.
Sestavy:
Liberec: Nguyen - Fukala, Kačaraba, Karafiát, Hybš - Potočný (73. Mara), Breite, Oscar, Malinský - Sýkora (56. Pešek) - Musa (84. Pázler). Trenér: Hornyák.
Jablonec: Hrubý - Holeš, Hovorka, Břečka, Sobol - Hübschman - Jovovič (83. Acosta), Trávník (88. Pilík), Považanec, Vatajelu (59. Kratochvíl) - Doležal. Trenér: Rada.

Bohemians Praha 1905 - FK Mladá Boleslav 0:0

Fotbalisté Bohemians remizovali doma s Mladou Boleslaví 0:0 a propadli se na 14. místo tabulky, na které jim hrozí baráž o udržení. Vršovický klub nevyhrál doma od prvního kola soutěže v červenci loňského roku. Dál trvá i střelecká nemohoucnost Bohemians – v Ďolíčku nevstřelili ligovou branku už 540 minut.

Hosté zůstávají jediným neporaženým týmem jara a stále se drží na šestém místě ve skupině, která bude hrát o titul a poháry. Gól nevstřelili i kvůli absenci svého nejlepšího střelce Komličenka a jeho parťáka z útoku Mešanoviče.

Rozhodčí: Lerch - Pospíšil, Vitner. ŽK: Pokorný, Vaníček - Matějovský, Tatajev, Túlio. Diváci: 4401.
Bohemians: Fryšták - Hůlka, Krch, Pokorný - Dostál, Ljovin, Jindřišek (60. Vacek), Bartek - Reiter (86. Vodháněl), Puškáč (76. Júsuf), Vaníček. Trenér: Hašek.
Mladá Boleslav: Šeda - Fulnek, Klíma, Jugas, Túlio - Hubínek, Tatajev - Bucha (58. Mašek), Matějovský (86. Mareš), Wiesner (68. Ewerton) - Přikryl. Trenér: Weber.

Sigma Olomouc - MFK Karviná 3:2

Olomoučtí fotbalisté porazili 3:2 Karvinou a zvítězili v šestém z osmi dosavadních jarních kol. Skóre otevřel Václav Jemelka a po vyrovnávací brance hostujícího Lukáše Budínského vrátil domácím vedení Šimon Falta. Po pauze srovnal Ondřej Lingr, ale výhru Sigmě zajistil Jakub Yunis.

V tabulce je Olomouc sedmá o jediný bod za šestou Mladou Boleslaví, která drží poslední příčku ve skupině o titul a poháry.  Karviná je předposlední.

Sigma Olomouc - MFK Karviná 3:2 (2:1)

Branky: 2. Jemelka, 42. Falta, 61. Yunis - 9. Budínský, 55. Lingr. ŽK: 48. Yunis - 41. Záhumenský. Rozhodčí: Pechanec - Kubr, Vaňkát. Diváci: 4 145.
Sestavy:
Olomouc: Buchta - Sladký, Štěrba, Jemelka, Vepřek - Texl (62. Lalkovič), Kalvach, Plšek, Falta - Dvořák (88. Polom), Yunis (70. Nešpor). Trenér: Jílek.
Karviná: Berkovec - Čolič, Dreksa (67. Bukata), Rundič, Záhumenský - Smrž, Budínský - Guba (75. Letič), Lingr (87. Suchan), Ba Loua - Wágner. Trenér: Straka