Na řece Moravě zahájili vodáci závodní raftařskou sezónu 2019

Junioři v nejmladší kategorii U19 už mají ostrý start závodní raftové sezóny 2019 za sebou. V sobotu 30. března 2019 odjeli svůj první závod Českého poháru R4 2019 ve sjezdu v Hanušovicích, na řece Moravě. Současně se na devítikilometrové trase z Hanušovic do Bohdíkova – Komňátky konal i otevřený závod R4 ve sjezdu.

Úvodní závod v Hanušovicích byl premiérou pro všechny zúčastněné, „nový“ vodní terén pro raftaře, nový závod v termínové listině i nový pořadatel. Raft Team H2O Jeseník se zhostil pořadatelství svých prvních závodů skvěle a k celkovému dobrému dojmu z vydařené akce přispělo i krásné jarní slunečné počasí. Kromě juniorů do 19 let se veřejné části závodu zúčastnily i tři posádky kategorie U23 a další tři dospělých i veteránů (jedna posádka žen a dvě posádky mužů).

Závodu Českého poháru U19 se zúčastnilo pět mužských a dvě ženské posádky. Mezi chlapci vyhrála v čase 43:43:90 posádka pořádajícího oddílu Youngster YES R4 ve složení Pavel Drastich, Tomáš Raděj, Vítězslav Ručka a Jakub Vyroubal. Druhé místo bral YES Gang R4 (Dominika Cacek, Matěj Čížek, Ondřej Ježek a Jan Lukáš) a třetí skončili vodáci s posádkou Titanic Rajhrad (Marek Bohuslav, Tomáš Dvořáček, Dan Kváš a Miroslav Šíler). Mezi děvčaty zvítězila v čase 47:16:85 posádka Raft Klubu Gymnázia Letohrad LET-UŠKY Letohrad ve složení Zuzana Marešová, Vojtěška Škabrahová, Tina Tihonová, Vendula Venclová. Druhá skončila posádka Pampelišky YES (Terezie Danišová, Adriana Hauke, Adéla Ručková, Kateřina Šulcová).

Ostatní kategorie čeká vstup do seriálu Českého poháru tuto sobotu 6. dubna, tradičně na řece Sázavě. Juniory a juniorky U19 čeká na tradiční trati z Krhanic do Kamenného Přívozu již druhý závod, ostatní kategorie pak první závod R4 ve sjezdu. Všechny kategorie pak v odpoledních hodinách pojedou 1. nominační závod R6. Závod šestkových posádek bude pro mnohé reprezentační posádky zároveň i tréninkem před nadcházejícím MS světa R6, které se uskuteční již za 40 dní na řece Tully v Austrálii.

Letošní závodní rok rozhodne o reprezentačních posádkách v kategorii R4 pro rok 2020 na Mistrovství světa R4 v Číně. Kompletní výsledky úvodního závodu na řece Moravě naleznete zde. Fotogalerie je k dispozici zde.

(lb, Sdružení sportovních svazů České republiky, SportovníListy.cz, foto: pořadatel akce)