Bayern před šlágrem v nesnázích. Trumfy drží Dortmund

BUNDESGÓLY JANA HRABÁLKA

Už už se zdálo, že mnichovský Bayern se na začátku jara nadechuje k velkému sezonnímu finiši a rád by urval možná i tři trofeje. Jenže konec března jej zastihl v nedbalkách, po vyřazení z Ligy mistrů Liverpoolem přišlo bundesligové klopýtnutí ve Freiburgu a Bavoři už zase na vedoucí Dortmund ztrácejí dva body.

O to více bude sobotní vzájemný zápas v Allianz Areně (výkop v 18.30 hodin) v boji o titul klíčovější. „Prostě ho musíme vyhrát,“ shodují se tisíce fanoušků červenobílých na sociálních sítích.

Což o to, Bayern bude v domácím prostředí favoritem, ale v lepší psychické pohodě přijedou na jih Německa hráči Borussie.

Ti totiž v sobotu strhli vítězství 2:0 nad Wolfsburgem na svoji stranu až stylem „last minute“. Branky padly v první a třetí minutě nastavení, kdy už pomalu začali diváci ze Signal Iduna Parku odcházet. „V posledních patnácti minutách jsme šli více do rizika, hodně jsme na soupeře zatlačili a vyplatilo se to,“ usmíval se kouč Lucien Favre nad brankami Paco Alcácera.

Chmury ale zhruba ve stejný čas pokrývaly tvář kouče Bayernu Nika Kovače. Bayern od 4. minuty prohrával ve Freiburgu, pak stihl jen vyrovnat gólem Lewandowského, aby další šance zazdil, včetně těch v závěru. Na rozdíl od Dortmundu tak od zisku jednoho bodu ke třem neposkočil. „Jsem naštvaný, to už je bůhví kolikátá ztráta s týmy typu Freiburg,“ poukázal kouč na remízu s průměrným bundesligovým mužstvem.

Problém současné výkonnosti Bayernu vidí Kovač ve dvou záležitostech. „Máme rezervy v obraně a neproměňujeme střelecké příležitosti,“ vypálil na tiskovce po utkání, kam Bayern cestoval dvěma malými letadly, ale jedno z nich nemohlo přistát, neboť na malém letišti chybělo zázemí v podobě dostatečného počtu hasičů. Nakonec ale vše dobře dopadlo, až na to, že nemůže nastoupit lehce zraněný gólman Manuel Neuer.

V sobotním šlágru by snad už mohl chytat, stejně tak bude na druhé straně připraven  Marco Reus, který byl v sobotu u porodu svého prvorozeného potomka. I z tohoto pohledu bude výhoda na straně hostí. „Z psychologického hlediska je dobré, že jedeme do Mnichova jako vedoucí tým tabulky a vědět, že výhra i případná remíza nás posune k našemu cíli,“ vyjádřil se dortmundský boss Hans-Joachim Watzke.