BBV po 25 letech

Jižní Město ještě žije, Vítkovice padly v prodloužení a série pokračuje. Chodov je v superfinále

Vítkovické florbalistky prohrály ve čtvrtém semifinále play-off extraligy v Praze s Jižním Městem 5:6 v prodloužení a série tak bude pokračovat pátým duelem. To hráčky Chodova uspěly na hřišti FBC Ostrava 5:4 v prodloužení a postoupily po sérii 4:0 na zápasy do superfinále.

Florbalové utkání žen
zdroj: ČTK autor: Ožana Jaroslav

Chodov se sice v Ostravě ujal vedení, ale potom prohrával 1:2, 2:3 i 3:4. Brankou ve 45. minutě si vynutila prodloužení Řepková, která nakonec i ukončila sérii. Nejproduktivnější hráčka play-off si polepšila na 24 bodů za 14 gólů a 10 asistencí z osmi utkání. Vede o pět bodů před Polkou Justynou Krzywakovou z Vítkovic.

"Někdy porážka může přinést víc než vítězství. To se nám stalo po nepovedeném pohárovém finále. Poučili jsme se a vrátili se na správnou cestu," řekl trenér Chodova Lukáš Procházka, který připomněl prohru 6:8 s FBC Ostrava z poloviny ledna v boji o triumf v Poháru České pojišťovny.

"Tenhle tým je skvělý, ale občas prostě potřebuje prohrát, aby si některé věci uvědomil. Dnes jsme nebyli lepší, ale holky ukázaly velký morál a v superfinále jsou naprosto zaslouženě. Soupeři děkujeme za skvělé zápasy," dodal Procházka.

Tigers měly proti Vítkovicím skvělý vstup do utkání a v 16. minutě vedly už 4:0. Jenže hostující tým dokázal ztrátu smazat, ve 48. minutě vyrovnala na 4:4 v přesilové hře Veronika Enenkelová.

Za 133 sekund vrátila Pražankám vedení rovněž v početní výhodě Lucia Jelínková, prodloužení si vynutila v 58. minutě Kamila Paloncyová. V čase 67:36 rozhodla svou druhou brankou v utkání Vendula Beránková.

"Konečně jsme v sérii zachytili utkání hned od úvodu, díky tomu i lehké změně v naší taktice jsme se dostali do vedení. To jsme bohužel ztratili, ale i tak jsme se dokázali zvednout a urvat první bod," řekl trenér Tigers Adam Štegl.

Superfinále se bude hrát v neděli 14. dubna od 13:20 v ostravské Ostravar Aréně.

Semifinále play-off extraligy florbalistek - 4. zápasy:

Tigers Jižní Město - 1. SC Vítkovice 6:5 v prodl. (4:0, 0:2, 1:3 - 1:0)
Branky: 14. a 68. V. Beránková, 9. Hermannová, 15. Řezáčová, 16. Kubišová, 51. Jelínková - 24. a 42. Husková, 28. Boľová, 48. Enenkelová, 58. Paloncyová. Stav série: 1:3.

FBC Ostrava - Chodov 4:5 v prodl. (2:1, 2:2, 0:1 - 0:1)
Branky: 9. Kapcová, 18. Káčová, 26. Kajfoszová, 40. P. Hudáková - 35., 45. a 62. Řepková, 5. Hanzlíková, 22. Frantíková. Konečný stav série: 0:4.