Chvíle strachu, šlo o život! V bezvědomí ležícího soupeře spasil domácí hrdina

Tbilisi/Praha

Fotbalisté Švýcarska vstoupili o víkendu do kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2020 očekávanou výhrou v Gruzii, na trávníku však o dramatické chvíle nebyla nouze. Po srážce v pokutovém území domácích zůstal v bezvědomí ležet obránce Fabian Schär, s pomocí však okamžitě přispěchal Džano Ananidze. Záložník Křídel sovětů ještě před příchodem lékařů zraněnému soupeři vytáhl zapadlý jazyk.

Gruzínec Džano Ananidze vytahuje zapadlý jazyk v bezvědomí ležícímu Švýcarovi Fabianu Schärovi.

Fotogalerie

Běžela 24. minuta zápasu, když se po rohu Švýcarů srazili ve výskoku hlavami Schär s domácím Džemalem Tabidzem. Švýcar se bezvládně skácel na trávník a okamžitě se k němu seběhli spoluhráči i Ananidze, který zadákovi Newcastlu poskytl první pomoc. „Byl jsem KO. Po srážce se vůbec na nic nepamatuju," přiznal po utkání Schär.

Lékaři pak přivedli Švýcara k vědomí a tvrďák dokonce zápas dohrál. Před dvěma lety se podobný případ odehrál i v tuzemské nejvyšší soutěži, kdy se v utkání Bohemians se Slováckem srazil tehdejší brankář Klokanů Martin Berkovec se spoluhráčem Danielem Krchem. Duchapřítomnost prokázal útočník hostů Francis Kone, jenž Berkovcovi vytáhl zapadlý jazyk.

Přestože domácí svěřenci slovenského trenéra Vladimíra Weisse v Tbilisi favoritovi skupiny D dlouho odolávali, osmý tým žebříčku FIFA rozhodl po změně stran o konečném vítězství 2:0. Nejprve se v 57. minutě prosadil umístěnou střelou Zuber a pojistku přidal deset minut před koncem Zakaria.