Novinky - 22.03.2019 21:00

Sokolíci v príprave zdolali Grékov, v závere zápasu rozhodol Oravec

Zdroj: sita, huste.tv

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov zvíťazili nad rovesníkmi z Grécka 4:3 v piatkovom prípravnom medzištátnom stretnutí v Žiline. Domáci mali vynikajúci vstup do zápasu, keď po ôsmich minútach viedli zásluhou Petra Pokorného a Petra Kolesára o dva góly. Slovenský rozlet nezastavilo ani zníženie Anargyrosa Kampetsisa, na ktoré zareagoval Róbert Boženík a vrátil svojmu tímu pokoj na kopačky. Dvojgólové vedenie však Slováci neudržali. Po polhodine hry sa opäť presadil Kampetsis a v druhom polčase naňho nadviazal aj grécky kapitán Dimitrios Limnios. V záverečných minútach ale slovenskí mladíci ukázali väčšiu bojovnosť a napokon strhli víťazstvo na svoju stranu, keď v 88. min rozhodol Matej Oravec. Ďalší prípravný duel čaká zverencov Adriána Guľu v utorok 26. marca o 17.00 h, v Dunajskej Strede nastúpia proti nórskej "dvadsiatke".

Medzištátny prípravný futbalový zápas:

Slovensko "21" - Grécko "21" 4:3 (3:2)
Góly: 2. Pokorný, 8. P. Kolesár, 18. Boženík, 88. M. Oravec - 12. a 29. Kampetsis, 61. Limnios, ŽK: 25. Boženík, 31. B. Sluka, 90.+ Herc - 36. Evangelou, 64. Natsos, rozhodovali: Frankowski (Poľ.) - Poláček, Hrmo (obaja SR), 1236 divákov

Slovensko "21": M. Vantruba - Majdan, M. Šulek (72. Vaško), M. Oravec, B. Sluka (83. M. Vojtko) - Herc, Pokorný (72. Špyrka), P. Kolesár (46. M. Adamec) - Tupta (83. J. Švec), Boženík (62. D. Strelec), Tomič (62. M. Kmeť).
Grécko "21": Siampanis - Oues (69. Apostolakis), Evangelou (46. Dimitriou), Nikolaou (89. Liagkas), Katranis (69. Giannoutsos) - Natsos, Milogevits (46. Tsingaras) - Vrousai, Iatroudis (46. Douvikas), Limnios (80. L. Rossi) - Kampetsis (80. Oikonomidis)

Tagy: TOP huste.tv