Nymburští basketbalisté vyhráli v Opavě o jediný bod

Praha

Basketbalisté Opavy se mohli stát prvními přemožiteli mistrovského Nymburku v ligové sezoně, ale v utkání osmého nadstavbového kola nakonec v domácím prostředí prohráli 89:90. Středočeský celek, který rozhodl tři sekundy před koncem košem Braceyho Wrighta, vyhrál i třicátý zápas v ročníku.

Albert James English z Nymburka.

Druhé Svitavy si až po prodloužení poradily s Olomouckem 96:93. Prodlužovalo se také v Ústí nad Labem, kde domácí podlehli Děčínu 85:90.

Souboj českých zástupců v Lize mistrů začala lépe Opava, která velmi dobře střílela z dálky a získala osmibodové vedení. Nymburk nastoupil bez dvou amerických hráčů: Mike Myers odjel k porodu, Eugenu Lawrenceovi se obnovilo zranění stehenního svalu.

Favorizovaným hostům se čtyři minuty před koncem povedlo odskočit na devět bodů, ale v závěru měla blízko k výhře Opava. Radovan Kouřil dvakrát poslal domácí do vedení, 20 sekund před koncem však neproměnil oba trestné hody. Na druhé straně pak chladnokrevně rozhodl Wright.

Opava 16 trojkami vyrovnala maximum v sezoně, stačilo jí k tomu 33 střel. Pět trojek dal Filip Zbránek, který nastřílel 20 bodů. "Nymburk byl dnes hratelný soupeř, bohužel my nevyužili excelentní první poločas. Dělali jsme hrubé mentální chyby," řekl opavský trenér Petr Czudek.

"Opava měla lepší úspěšnost za tři body než za dva, což je úžasné. Ale bylo to i naší špatnou obranou. Koncovka byla testem našeho charakteru. Bylo v tom i štěstí," uznal nymburský kouč Oren Amiel. "Určitě to nebylo to, co bychom chtěli předvádět hlavně v obraně. Klukům z Opavy to dnes extrémně padalo. Ale my jim to usnadnili, že jsme jim nechávali otevřené střely. Mohli jsme za to být potrestaní," dodal jeho svěřenec Martin Kříž.