Vstupenky online

Juniorské čtvrtfinále začíná, Valaši jdou na Plzeň

Helena Hegeďová • 18.03.2019

Sezóna začínala s cílem zachránit se a to, co se možná ještě nedávno zdálo být pouhým přáním, je nyní realitou. Vsetínští junioři se přes všechny nástrahy prokousali do play-off. V listopadu se v Třinci dostali na poslední chvíli do skupiny O pořadí v play-off poté, co skončili na třetím místě. V této skupině bojovali, prezentovali se dobrými výkony, i tak na ně ale zbyla dvanáctá příčka. Stejně jako tehdy, i nyní se Valaši dostali do další fáze soutěže na poslední chvíli. Na to už se ale historie ptát nebude.

Na čtvrtfinálovou sérii s Plzní zve Lukáš Adámek

Uplynulý týden
Nepovedený zápas s Karlovými Vary - Za stavu 2:0 jsme přestali hrát to, co jsme měli, a to nás taky stálo konečný výsledek.
V Plzni se hrálo o všechno, Vsetínu stačil bod - V kabině jsme si za stavu 2:2 před třetí třetinou říkali, že tenhle výsledek nám stačí, a tak jsme se do útoku moc nehrnuli a spíš jsme hráli hodně zezadu.

Co nás čeká?
Vysněné play-off, které bude opět proti Plzni - Myslím si, že soupeře si nevybíráme. Podle mě nás čeká hodně těžká bitva. Budeme chtít Plzeň překvapit.

Vzkaz fanouškům: Chtěl bych fanoušky pozvat na play off DHL Extraligy juniorů, které tu dlouho nebylo. Doufám, že přijde hodně lidí, protože dobrá atmosféra nám může pomoci k vítězství.

O svém postupu mohli Vsacané rozhodnout už ve čtvrtek, kdy jim v domácím utkání s Karlovými Vary stačil zisk jednoho bodu, jelikož Plzeň si v Brně poradila s tamní Kometou. To se však nestalo, a Valaši tak se stejným cílem odjížděli na západ Čech. Zde se v přesilovce dostali do vedení, nicméně v další přesilové hře inkasovali. Ve druhé třetině indiáni ke svému gólu v oslabení přidali i trefu v početí výhodě a rázem byli ve vedení. Výhodu jednoho muže ale znovu využili i Valaši, po druhé třetiny byl tak stav opět nerozhodný, což tedy Vsetínu stačilo. A šlo to vidět i na průběhu třetího dějství, kdy hosté vsadili na úplnou defenzivu, betonovali, ale v konečném důsledku si v této části hry připsali stejný počet střel jako soupeř.

Kromě této remízy dláždily cestu do čtvrtfinále další získané body. Hned na úvod osmifinálové skupiny si Vsetínští poradili s Kometou Brno, kterou následně, leč v prodloužení, porazili i v odvetě. Z obou utkání s Plzní bral Vsetín po jednom bodu a defenzivní partii zvládl nejprve v Karlových Varech, doma se stejným soupeřem už mu to však nevyšlo.

Z řad vsetínských hráčů byl v nadstavbové skupině H nejproduktivnějším obránce Šimon Jenáček (4+4, celkem 18+30), který je nejčastěji bodujícím bekem Vsetína a v celkovém bodování týmu je druhý, hned za kapitánem Danielem Klímkem (2+5, celkem 32+34). Klímka najdeme také na sedmém místě bodování celé soutěže. V uplynulých šesti zápasech však častěji skórovali jiní. Tři branky například zapsal Lukáš Adámek (3+1, celkem 4+5 v 17 zápasech) a na dobrá čísla dosáhl také Lukáš Jindra, jenž za tři odehrané zápasy nasbíral čtyři body (2+2, celkem 19+14). Pět z šesti zápasů odchytal brankář David Sachr (90,7%) a prezentoval se také v posledním utkání v Plzni, když se mezi tři tyče postavil na samostatné nájezdy. Celé utkání šestého kola třetí části však odchytal Jakub Málek (90,45%).

Složení čtvrtfinálových dvojic:

HC Škoda Plzeň (1.) - VHK ROBE Vsetín (8.)
HC Oceláři Třinec (2.) - HC VÍTKOVICE RIDERA (7.)
Bilý Tygři Liberec (3.) - HC Sparta Praha (6.)
Piráti Chomutov (4.) - HC Slavia Praha (5.)

Soupeř Vsetína: HC Škoda Plzeň

Sezónu začala Plzeň ve skupině A, kde se během dvaceti kol v konkurenci Slavie, Litvínova, Chomutova, Karlových Varů a Kladna vyšplhala na první místo. V další fázi soutěže pak indiánům náleželo čtvrté místo a do vyřazovacích bojů se museli dostat přes skupinu, ve které byli i Valaši. Kromě nich si tak Západočeši museli poradit s Kometou Brno a soupeřem z Karlových Varů, se kterým se od základní skupiny nepotkali. Plzeňští v každém z šesti zápasů ve skupině H bodovali. Dvakrát vyhráli za tři body, dvakrát v prodloužení, jednou v nájezdech a jednou v prodloužení padli. A právě tento výkon je vynesl k největšímu bodovému zisku ze všech 16 účastníků fáze O účast v play-off.

"Bude to velmi těžká série. Vsetín se s námi ze skupiny dostal do čtvrtfinále a musel dvakrát porazit Brno – tedy loňského mistra. Hlavně doma je nebezpečný, hraje velice dobře. Jejich hráči jsou velice organizovaní a dobře brání. Budou rozhodovat maličkosti," vyjádřil se k nadcházejícím zápasům plzeňský trenér František Černý.

Co se týče kanadských bodů získaných v předešlé nadstavbové skupině, tak jejich počet u nejproduktivnější hráče je na straně Plzně stejný jako na straně Vsetína. Sebastián Malát si připsal celkem 8 bodů za 5 branek a 3 asistence, přičemž se stal také nejlepším střelcem svého celku v této části soutěže. Celkově je pak Malátova bilance 15+16. Druhé a třetí místo patří Matěji Koldovi (3+4, celkem 9+17) a Janu Matiáškovi (1+4, celkem 15+26) - Matiášek je nejproduktivnějším hráčem indiánu, v těsném závěsu však najdeme Marka Princla (18+22). Za tři zápasy ve skupině H nasbíral 4 body za asistence Petr Eret (celkem 26+13 v 23 utkáních). Brankářskou jedničkou je i nadále Kristián Kolář (92,07%).