Riiber uzavřel sezonu sdruženářů rekordní dvanáctou výhrou

Schonach

Vítěz Světového poháru v severské kombinaci Jarl Magnus Riiber korunoval vydařenou sezonu triumfem v závěrečném závodu v Schonachu. Norský sdruženář si připsal dvanáctou výhru v ročníku a vyrovnal dosavadní rekord Fina Hannu Manninena ze sezony 2005/06.

Vítěz Světového poháru v severské kombinaci Jarl Magnus Riiber (uprostřed) korunoval vydařenou sezonu triumfem v závěrečném závodu v Schonachu.

Poslední závod sezony v Německu ovlivnila nepřízeň počasí. Kvůli silnému větru byla zrušena dopolední skokanská část a do běhu se muselo startovat podle výsledků provizorního kola. Protože v něm ale byl započítán jen jeden skok namísto plánovaných dvou, zkrátili pořadatelé běžeckou trať z 15 na 10 km.

Mistr světa Riiber vystartoval v deštivém počasí ze druhého místa a v cíli měl náskok 25 sekund před krajanem Janem Schmidem. Třetí doběhl šestatřicetiletý Rakušan Bernhard Gruber, který se v sobotu zapsal do historie jako nejstarší vítěz závodu SP.

Český sdruženář Ondřej Pažout, který startoval z 23. pozice, uzavřel sezonu na 32. místě se ztrátou 3:12,4 na vítěze. Tomáš Portyk do běžecké části závodu nenastoupil.