Další týden je minulostí a my se za ním nyní ohlédneme. I tentokrát nám přinesl vítěznou radost jezdce z České republiky. Akorát místo Zdeňka Štybara byl tím úspěšným Alois Kaňkovský z Elkovu Author.
Strade Bianche
Každoročně jsou tisíce zraků upřeny do Toskánska, kde se počátkem března jezdí závod Strade Bianche. Tradičně je to závod plný útoků a zvratů a ani letos tomu nebylo jinak. Daleko před cílem se vytvořila silná skupina, kde nechyběl Zdeněk Štybar. Z ní přišel i rozhodující útok Jakoba Fuglsanga. S Dánem odjeli jen Wout Van Aert a Julian Alaphilippe.
Wouta Van Aerta zlomil další Fuglsangův útok, ale Alaphilippe se s Dánem držel. Oba společně dojeli až do Sieny, kde začali taktizovat, což dalo možnost vrátit se Van Aertovi. Při závěrečném výstupu na Piazza del Campo zkusil Fuglsang další útok. Tím definitivně zlomil Van Aerta, ale Alaphilippe byl přilepen na jeho zadním kole. V posledních stovkách metrů, které byly už z kopce do cíle zaútočil Alaphilippe sám a vyhrál.
Do závodu nastoupila hned čtveřice Čechů. Zdeněk Štybar finišoval na 4. místě. Roman Kreuziger protnul cílovou pásku jako 20., Petr Vakoč jako 60. Josef Černý do cíle nedojel.
Strade Bianche 2019
P. | Jméno | Tým | Čas/Body | |
---|---|---|---|---|
1 | Julian Alaphilippe | DQT | 4:47:14 | |
2 | Jakob Fuglsang | AST | + 0:00:02 | |
3 | Wout Aert | TJV | + 0:00:27 | |
4 | Zdeněk Štybar | DQT | + 0:01:00 | |
5 | Tiesj Benoot | LTS | + 0:01:00 | |
6 | Greg Van Avermaet | CPT | + 0:01:01 | |
7 | Alexey Lutsenko | AST | + 0:01:04 | |
8 | Simon Clarke | EF1 | + 0:01:08 | |
9 | Toms Skujiņš | TFS | + 0:01:12 | |
10 | Tim Wellens | LTS | + 0:01:21 | |
20 | Roman Kreuziger | TDD | + 0:02:48 | |
60 | Petr Vakoč | DQT | + 0:12:05 | |
DNF | Josef Černý | CPT |
P. | Jméno | Tým | Čas/Body | |
---|---|---|---|---|
1 | Annemiek Vleuten | MTS | 3:48:49 | |
2 | Annika Langvad | DLT | + 0:00:37 | |
3 | Kasia Niewiadoma | CSR | + 0:00:40 | |
4 | Marta Bastianelli | TVC | + 0:00:44 | |
5 | Cecilie Ludwig | BIG | + 0:00:44 | |
6 | Ashleigh Moolman-Pasio | CCC | + 0:00:51 | |
7 | Marianne Vos | CCC | + 0:00:52 | |
8 | Janneke Ensing | SUN | + 0:00:54 | |
9 | Anna Breggen | DLT | + 0:01:28 | |
10 | Chantal Blaak | DLT | + 0:01:50 | |
DNF | Tereza Medvedova | BPK | ||
DNF | Markéta Hájková | SER |
P. | Jméno | Tým | Čas/Body | |
---|---|---|---|---|
1 | Florian Sénéchal | DQT | 4:38:20 | |
2 | Aimé De Gendt | WGG | + 0:00:00 | |
3 | Niki Terpstra | TDE | + 0:00:00 | |
4 | Lars Boom | ROC | + 0:00:00 | |
5 | Pieter Serry | DQT | + 0:00:01 | |
6 | Stijn Vandenbergh | ALM | + 0:00:01 | |
7 | Tim Declercq | DQT | + 0:00:06 | |
8 | Elmar Reinders | ROC | + 0:00:08 | |
9 | Jesper Asselman | ROC | + 0:00:14 | |
10 | Rémy Mertz | LTS | + 0:00:19 |
P. | Jméno | Tým | Čas/Body | |
---|---|---|---|---|
1 | Alois Kaňkovský | ELA | 3:44:14 | |
2 | Andrea Guardini | BRD | + 0:00:00 | |
3 | Olav Hjemsæter | TCO | + 0:00:00 | |
4 | Riccardo Stacchiotti | GTV | + 0:00:00 | |
5 | Marko Kump | ADR | + 0:00:00 | |
6 | Niklas Märkl | DSU | + 0:00:00 | |
7 | Stanisław Aniołkowski | CDT | + 0:00:00 | |
8 | Antonio Puppio | KMT | + 0:00:00 | |
9 | Marcel Franz | HRN | + 0:00:00 | |
10 | Rok Korošec | LGS | + 0:00:00 | |
29 | Adam Sekanina | FAV | + 0:00:00 | |
34 | David Kulhánek | FAV | + 0:00:00 | |
36 | Jakub Varhaňovský | SVK | + 0:00:00 | |
40 | Martin Boubal | PFG | + 0:00:00 | |
67 | Jan Bárta | ELA | + 0:00:00 | |
68 | Michal Rotter | FAV | + 0:00:13 | |
69 | Pavel Gruber | PFG | + 0:00:13 | |
70 | Dominik Neuman | ELA | + 0:00:13 | |
71 | Michal Schlegel | ELA | + 0:00:13 | |
74 | Martin Chren | SVK | + 0:00:13 | |
75 | Michal Hloža | SVK | + 0:00:13 | |
82 | Róbert Málik | PFG | + 0:00:13 | |
91 | Michal Procházka | FAV | + 0:00:13 | |
97 | Martin Vlčák | SVK | + 0:00:13 | |
98 | Miklos Szabó | SVK | + 0:00:13 | |
101 | Samuel Oros | SVK | + 0:00:13 | |
138 | Petr Hampl | FAV | + 0:00:25 | |
140 | Matěj Zahálka | ELA | + 0:00:25 | |
144 | Tomáš Jakoubek | PFG | + 0:00:25 | |
DNF | Matej Štibingr | ELA | ||
DNF | Jiří Pokorny | PFG | ||
DNF | Jan Voneš | FAV |
P. | Jméno | Tým | Čas/Body | |
---|---|---|---|---|
1 | Alois Kaňkovský | ELA | 3:44:14 | |
2 | Andrea Guardini | BRD | + 0:00:00 | |
3 | Olav Hjemsæter | TCO | + 0:00:00 | |
4 | Riccardo Stacchiotti | GTV | + 0:00:00 | |
5 | Marko Kump | ADR | + 0:00:00 | |
6 | Niklas Märkl | DSU | + 0:00:00 | |
7 | Stanisław Aniołkowski | CDT | + 0:00:00 | |
8 | Antonio Puppio | KMT | + 0:00:00 | |
9 | Marcel Franz | HRN | + 0:00:00 | |
10 | Rok Korošec | LGS | + 0:00:00 | |
11 | Stefano Oldani | KMT | + 0:00:00 | |
12 | Jonas Bokeloh | HAC | + 0:00:00 | |
13 | John Mandrysch | PUS | + 0:00:00 | |
14 | Federico Zurlo | GTV | + 0:00:00 | |
15 | Fabian Lienhard | SUI | + 0:00:00 | |
16 | Robert Jenko | MJP | + 0:00:00 | |
17 | Luka Čotar | KNJ | + 0:00:00 | |
18 | Lukas Flueckiger | SUI | + 0:00:00 | |
19 | Patrick Haller | HRN | + 0:00:00 | |
20 | Antonio Barać | MKT | + 0:00:00 | |
21 | Timon Loderer | HAC | + 0:00:00 | |
22 | Aleš Pirih | KNJ | + 0:00:00 | |
23 | Karol Wawrzyniak | CDT | + 0:00:00 | |
24 | Leo L'Homme | SUI | + 0:00:00 | |
25 | Fabian Steininger | RSW | + 0:00:00 | |
26 | Yannick Mayer | VCR | + 0:00:00 | |
27 | Valentin Götzinger | MPB | + 0:00:00 | |
28 | Tilen Finkšt | LGS | + 0:00:00 | |
29 | Adam Sekanina | FAV | + 0:00:00 | |
30 | Trond Trondsen | TCO | + 0:00:00 | |
31 | Daniel Auer | MPB | + 0:00:00 | |
32 | Diego Sevilla | KMT | + 0:00:00 | |
33 | David Per | ADR | + 0:00:00 | |
34 | David Kulhánek | FAV | + 0:00:00 | |
35 | Peter Förster | VCR | + 0:00:00 | |
36 | Jakub Varhaňovský | SVK | + 0:00:00 | |
37 | Leon Heinschke | DSU | + 0:00:00 | |
38 | Marco Maronese | BRD | + 0:00:00 | |
39 | Kristian Aasvold | TCO | + 0:00:00 | |
40 | Martin Boubal | PFG | + 0:00:00 | |
41 | Johan Langballe | WAO | + 0:00:00 | |
42 | Xandres Vervloesem | DSU | + 0:00:00 | |
43 | Kacper Walkowiak | CDT | + 0:00:00 | |
44 | Florian Gamper | TIR | + 0:00:00 | |
45 | Stefan Kolb | MPB | + 0:00:00 | |
46 | Simone Ravanelli | BIC | + 0:00:00 | |
47 | Damian Papierski | CDT | + 0:00:00 | |
48 | Viktor Potočki | LGS | + 0:00:00 | |
49 | Luka Sagadin | MJP | + 0:00:00 | |
50 | Matic Grošelj | LGS | + 0:00:00 | |
51 | Gasper Katrašnik | ADR | + 0:00:00 | |
52 | Daniel Viegas | KMT | + 0:00:00 | |
53 | Patrick Gamper | TIR | + 0:00:00 | |
54 | Alexander Gratzer | WSA | + 0:00:00 | |
55 | Julian Gruber | CTN | + 0:00:00 | |
56 | Marvin Hammerschmid | CTN | + 0:00:00 | |
57 | Anže Skok | LGS | + 0:00:00 | |
58 | Florian Stork | DSU | + 0:00:00 | |
59 | Lennart Jung | HRR | + 0:00:00 | |
60 | Jacob Eriksson | TCO | + 0:00:00 | |
61 | Aljaž Prah | LGS | + 0:00:00 | |
62 | Ludvig Wacker | DSU | + 0:00:00 | |
63 | Leon Echtermann | HRR | + 0:00:00 | |
64 | Stefan Taferner | WSA | + 0:00:00 | |
65 | Michael Holland | CTN | + 0:00:00 | |
66 | Riccardo Stabentheiner | WSA | + 0:00:00 | |
67 | Jan Bárta | ELA | + 0:00:00 | |
68 | Michal Rotter | FAV | + 0:00:13 | |
69 | Pavel Gruber | PFG | + 0:00:13 | |
70 | Dominik Neuman | ELA | + 0:00:13 | |
71 | Michal Schlegel | ELA | + 0:00:13 | |
72 | Juri Hollmann | HRN | + 0:00:13 | |
73 | Michael Carbel | WAO | + 0:00:13 | |
74 | Martin Chren | SVK | + 0:00:13 | |
75 | Michal Hloža | SVK | + 0:00:13 | |
76 | Lorenzo Marenzi | MKT | + 0:00:13 | |
77 | Tobias Nolde | PUS | + 0:00:13 | |
78 | Stefan Brandlmeier | VCR | + 0:00:13 | |
79 | Fabian Giger | SUI | + 0:00:13 | |
80 | Luka Pajek | BLE | + 0:00:13 | |
81 | Mathias Larsen | WAO | + 0:00:13 | |
82 | Róbert Málik | PFG | + 0:00:13 | |
83 | Filip Kvasina | KNJ | + 0:00:13 | |
84 | Piotr Pękala | CDT | + 0:00:13 | |
85 | Emanuele Onesti | GTV | + 0:00:13 | |
86 | Andre Sotberg | TCO | + 0:00:13 | |
87 | Jan Koller | RSW | + 0:00:13 | |
88 | Håkon Aalrust | TCO | + 0:00:13 | |
89 | Felix Ritzinger | MPB | + 0:00:13 | |
90 | Nedžad Mahmić | MJP | + 0:00:13 | |
91 | Michal Procházka | FAV | + 0:00:13 | |
92 | Matteo Bellia | BIC | + 0:00:13 | |
93 | Leon Frosch | VCR | + 0:00:13 | |
94 | Tim Wollenberg | RSW | + 0:00:13 | |
95 | Isaac Cantón | KMT | + 0:00:13 | |
96 | Matić Veber | BLE | + 0:00:13 | |
97 | Martin Vlčák | SVK | + 0:00:13 | |
98 | Miklos Szabó | SVK | + 0:00:13 | |
99 | Ognjen Ilić | WSA | + 0:00:13 | |
100 | Andreas Hofer | HAC | + 0:00:13 | |
101 | Samuel Oros | SVK | + 0:00:13 | |
102 | Felix Engelhardt | TIR | + 0:00:13 | |
103 | Jan Tschernoster | HRN | + 0:00:13 | |
104 | Simone Sterbini | GTV | + 0:00:13 | |
105 | Nils Friedl | WSA | + 0:00:13 | |
106 | Lukas Reckendorfer | HAC | + 0:00:13 | |
107 | Jodok Salzmann | MPB | + 0:00:13 | |
108 | Nils Weispfennig | HRR | + 0:00:13 | |
109 | Gregor Černe | BLE | + 0:00:25 | |
110 | Frederik Thomsen | WAO | + 0:00:25 | |
111 | Florian Obersteiner | HRR | + 0:00:25 | |
112 | Christopher Hatz | HRR | + 0:00:25 | |
113 | Calvin Dik | HRN | + 0:00:25 | |
114 | Gregor Homan | BLE | + 0:00:25 | |
115 | Ciprian Jitaru | GTV | + 0:00:25 | |
116 | Samuele Rivi | TIR | + 0:00:25 | |
117 | Tevž Gorjanc | MJP | + 0:00:25 | |
118 | Dominic Böke | VCR | + 0:00:25 | |
119 | Mirco Maestri | BRD | + 0:00:25 | |
120 | Michael Bresciani | BRD | + 0:00:25 | |
121 | Thomas Umhaller | CTN | + 0:00:25 | |
122 | Paul Bleyer | RSW | + 0:00:25 | |
123 | Matteo Rabottini | MKT | + 0:00:25 | |
124 | Emanuel Kišerlovski | MKT | + 0:00:25 | |
125 | Luka Skuk | KNJ | + 0:00:25 | |
126 | Kilian Rietzler | MPB | + 0:00:25 | |
127 | Tommaso Bramati | BIC | + 0:00:25 | |
128 | Nik Čemažar | KNJ | + 0:00:25 | |
129 | Silas Clemmensen | WAO | + 0:00:25 | |
130 | Jesper Schultz | WAO | + 0:00:25 | |
131 | Andi Bajc | RSW | + 0:00:25 | |
132 | Aljaž Omrzel | ADR | + 0:00:25 | |
133 | Jon Božic | ADR | + 0:00:25 | |
134 | Kevin Colleoni | BIC | + 0:00:25 | |
135 | Matthias Krizek | RSW | + 0:00:25 | |
136 | Nicolas Dalla Valle | TIR | + 0:00:25 | |
137 | Michel Piccot | BIC | + 0:00:25 | |
138 | Petr Hampl | FAV | + 0:00:25 | |
139 | Žiga Grošelj | ADR | + 0:00:25 | |
140 | Matěj Zahálka | ELA | + 0:00:25 | |
141 | Robert Müller | VCR | + 0:00:25 | |
142 | Johannes Adamietz | HRR | + 0:00:25 | |
143 | Daniel Eichinger | HAC | + 0:00:25 | |
144 | Tomáš Jakoubek | PFG | + 0:00:25 | |
145 | Jonathan Dinkler | PUS | + 0:00:25 | |
146 | Stefano Taglietti | BIC | + 0:00:25 | |
147 | Dominik Hrinkow | HAC | + 0:00:25 | |
148 | Robert Retschke | PUS | + 0:00:25 | |
149 | Kristjan Hočevar | MJP | + 0:00:25 | |
150 | Jakob Šmid | BLE | + 0:01:14 | |
151 | Alessandro Pessot | BRD | + 0:01:17 | |
152 | Edo Maas | DSU | + 0:01:21 | |
153 | Fabian Käßmann | PUS | + 0:01:51 | |
154 | Pascal Treubel | HRN | + 0:02:10 | |
155 | Paolo Simion | BRD | + 0:00:00 | |
156 | Robert Jägeler | PUS | + 0:00:00 | |
DNF | Kristijan Budimir | MKT | ||
DNF | Lovro Matek | MKT | ||
DNF | Lukas Viehberger | CTN | ||
DNF | Matej Štibingr | ELA | ||
DNF | Vlad Pacurar | GTV | ||
DNF | Juan Camacho | KMT | ||
DNF | Jiří Pokorny | PFG | ||
DNF | Luka Lakota | KNJ | ||
DNF | Simon Čibej | MJP | ||
DNF | Marco Friedrich | TIR | ||
DNF | Jan Voneš | FAV |
GP Industria & Artigianato
Kromě sobotního Strade Bianche se pravidelně v neděli poté jezdí i GP Industria & Artigianato. Závod nemá takovou prestiž, především kvůli termínové kolizi s Paříž-Nice. I tak se na start postavilo hned 7 týmů z World Tour. O vítězi rozhodl spurt dvou mužů. Mattia Cattaneo (Androni Giocatolli) změřil síly s Maximilianem Schachmannem z Bory, a proti pětadvacetiletému Němci neměl šanci. Třetí místo bral Cattaneův týmový kolega Andrea Vendrame.
Gran Premio Industria e Artigianato di Larciano 2019
P. | Jméno | Tým | Čas/Body | |
---|---|---|---|---|
1 | Maximilian Schachmann | BOH | 4:40:01 | |
2 | Mattia Cattaneo | ANS | + 0:00:00 | |
3 | Andrea Vendrame | ANS | + 0:00:14 | |
4 | Paolo Totò | SAN | + 0:00:14 | |
5 | Davide Villella | ITA | + 0:00:14 | |
6 | Giovanni Visconti | NSK | + 0:00:14 | |
7 | Evgeny Shalunov | GAZ | + 0:00:14 | |
8 | Matteo Montaguti | ANS | + 0:00:14 | |
9 | Edu Prades | MOV | + 0:00:14 | |
10 | Lucas Eriksson | RIW | + 0:00:14 | |
DNF | Juraj Sagan | BOH |