Absa Cape Epic

Real otočil duel ve Valladolidu. Sevilla bez Vaclíka generálku zvládla

Rozdíl mezi prvním a druhým týmem španělské ligy zůstane i po 27. kole sedmibodový. Vedoucí Barcelona otočila střetnutí s Vallecanem a zvítězila 3:1. Atlético Madrid zase zdolalo Leganés 1:0. Uspěl i Real, který ve Valladolidu vyhrál 4:1, Sevila v generálce na odvetu osmifinále Evropské ligy proti Slavii San Sebastian 5:2. Tři góly vstřelil Wissam Ben Yedder, brankář Tomáš Vaclík se kvůli zranění v nominaci neobjevil.

Fotbalisté Realu Madrid se radují ze vstřelené branky
zdroj: REUTERS autor: Sergio Perez

V Seville skončilo úvodní dějství nerozhodně. Nejprve si devátou brankou v sezoně vytvořil osobní rekord Sarabia, ale vzápětí hosté odpověděli gólem Oyarzabala.

Po změně stran rozhodl o výsledku hattrickem během 13 minut Ben Yedder. Dvakrát se prosadil uvnitř pokutového území a třetí gól přidal do prázdné brány po chybném výběhnutí gólmana Rulliho.

V 69. minutě to bylo už o čtyři branky, když si Oyarzabal srazil míč do vlastní sítě. Stejný hráč pak o chvíli později z penalty zmírnil porážku svého týmu. Sevilla tak přerušila pětizápasovou sérii bez ligové výhry a udržela šesté místo. San Sebastian je devátý.

Real Madrid otočil utkání na hřišti Valladolidu a vyhrál po třech soutěžních zápasech. Na druhé Atlético přesto ztrácí pět bodů, na vedoucí Barcelonu dvanáct.

Valladolid prožil smolné úvodní minuty. Nejprve Alcaraz z pokutového kopu vysoko přestřelil Courtoisovu bránu a následně rozhodčí po konzultaci s videem neuznal pro těsné ofsajdy dva góly Guardiolovi. Přesto se domácí nakonec v 29. minutě prosadili, po ukázkové souhře se trefil Tuhami.

Real ale bleskově odpověděl, když po chybě brankáře Masipa uklidil míč do prázdné brány Varane. Obrat dokonal krátce po přestávce z penalty Benzema, stejný hráč navíc přidal i třetí zásah. "Bílý balet" dohrál zápas bez vyloučeného Casemira, přesto dokázal přidat čtvrtý gól po Modričově individuální akci.

Barcelona se drží náskok

Předposlední tým La Ligy na Camp Nou překvapivě vedl po individuální akci De Tomáse z 24. minuty. Katalánci ale vyrovnali těsně před pauzou, Messiho přímý kop poslal hlavou do branky stoper Piqué.

Obrat už zařídil sám Messi, když v 50. minutě proměnil penaltu po faulu na Semeda. Hvězdný Argentinec je s 26 góly a 12 asistencemi nejlepším střelcem i nahrávačem v rámci pěti nejprestižnějších evropských lig. Třetí zásah Barcelony přidal v závěru Suárez.

Výhru Atlética zajistil střídající Saúl. V 50. minutě mu sice chytil brankář Lunin penaltu, španělský záložník ale své zaváhání napravil z dorážky a postaral se o jediný gól utkání. Svěřenci trenéra Simeoneho tak potvrdili bilanci nejlepšího týmu La Ligy v domácích zápasech.

Záložník Atlétika Saúl dává gól Leganés
zdroj: Reuters autor: Sergio Perez

Alavés remizoval doma s Eibarem 1:1 a drží pětizápasovou sérii bez porážky. Pátý tým tabulky šel do vedení v 58. minutě, kdy se z úhlu trefil Inui. Japonský reprezentant skóroval v druhém zápase po sobě poprvé od prosince 2017, kdy se mu to povedlo právě v dresu Eibaru.

Hosté vyrovnali na konečných 1:1 v 71. minutě zásluhou Cardony. Eibar zůstává na desátém místě, Alavés je nadále na pohárových příčkách.

Série Valencie pokračuje

Valencia zvítězila na půdě Girony 3:2 a neprohrála už 13 soutěžních utkání v řadě. "Netopýři" se ujali vedení po čtvrthodině hry, kdy Guedes zužitkoval přesnou Rodrigovu kolmici za obranu. Girona vyrovnala Ramalhovou zásluhou, v 53. minutě ale hosté znovu vedli po Parejově střele zpoza pokutového území.

V 72. minutě dostal červenou kartu stoper Roncaglia a Valencie v oslabení vedení neudržela. Sedm minut před koncem vyrovnal z penalty nejlepší střelec Girony Stuani, který tak proměnil v La Lize i 15. pokutový kop v kariéře.

Přesto se ze zisku tří bodů nakonec radovali "Netopýři". V poslední minutě základní hrací doby rozhodl z brejku Torres.

Ani nový trenér Fran Escribá zatím nepomohl fotbalistům Viga ke zlepšeným výkonům a Celta nevyhrála popáté v řadě. O vítězství Betisu 1:0 rozhodl v 80. minutě Jesé, bývalý hráč Realu Madrid nebo francouzského PSG.

Španělská fotbalová liga - 27. kolo:

Alavés - Eibar 1:1 (58. Inui - 71. Cardona), Atlético Madrid - Leganés 1:0 (50. Saúl), FC Barcelona - Vallecano 3:1 (38. Piqué, 50. Messi z pen., 82. Suárez - 24. De Tomás), Bilbao - Espaňol Barcelona 1:1 (85. Raúl García - 9. Ferreyra), Getafe - Huesca 2:1 (50. a 77. z pen. Mata - 35. Enric), Vigo - Betis Sevilla 0:1 (83. Jesé), Girona - Valencie 2:3 (22. Ramalho, 83. Stuani z pen. - 14. Guedes, 53. Parejo, 90. Torres), FC Sevilla - San Sebastian 5:2 (48., 58. a 61. Ben Yedder, 25. Sarabia, 69. vlastní Oyarzabal - 28. a 77. z pen. Oyarzabal), Levante - Villarreal 0:2 (90.+3 vlastní Rober, 90.+6 Chukwueze), Valladolid - Real Madrid 1:4 (29. Tuhami - 51. z pen. a 59. Benzema, 34. Varane, 85. Modrič).