Sokolský zpravodaj

Budějovice po ztrátách konkurentů odskočily, Brno nasázelo šest brank

Formu z podzimu zatím potvrzují i na jaře. Fotbalisté Českých Budějovic v 18. kole druhé ligy vyhráli 1:0 v Prostějově a před druhou Jihlavou už mají náskok čtyř bodů. Vysočina totiž překvapivě ztratila na půdě předposledního Táborska po výsledku 1:1. Třetí Hradec Králové remizoval bez branek ve Vítkovicích a ztrácí sedm bodů. Zbrojovka Brno zničila Žižkov 6:0.

Oba góly padly v duelu Jihlavy a Táborska v prvním poločase. Vysočina šla do vedení ve 24. minutě, kdy se prosadil Klíma. Domácí srovnali ve 40. minutě po Hasilově trefě. Jihlava sice počtvrté za sebou neprohrála, ale dvakrát remizovala. Venku navíc nezvítězila ve třetím duelu po sobě.

Brno rozstřílelo poslední Žižkov 6:0 a vyhrálo i druhý jarní zápas. Zbrojovka rozhodla o plném bodovém zisku už v prvním poločase, v němž skórovala čtyřikrát. Postupně se z branky radovali Eismann, Štepanovský, Šural a Magera, s deseti góly druhý nejlepší střelec soutěže. Zbylé zásahy obstarali po změně stran Růsek a Škoda.

Brno se dotáhlo na Ústí nad Labem a je šesté. Viktoria stále čeká na první venkovní triumf v sezoně. Pražané na soupeřově stadionu prohráli poosmé za sebou a venku zatím pouze jednou remizovali. Žižkov zůstal šestnáctý a je o bod pozadu za Chrudimí a Táborskem.

Sestřih utkání Zbrojovka Brno – Viktoria Žižkov

O výhře Budějovic rozhodl gólem z penalty Kladrubský, který se prosadil v 15. minutě. Zápas poté nabídl spíš boj než šance a Jihočeši nakonec vyhráli popáté za sebou. Sérii bez porážky natáhli na osm zápasů a venku potřetí za sebou udrželi čisté konto.

Hradec od začátku ve Vítkovicích potvrzoval roli favorita a dostával se do šancí. Žádnou však nevyužil a po hodině hry navíc Kateřiňák neproměnil ani pokutový kop. Východočeský celek tak vyhrál jen dva z posledních osmi zápasů venku a podruhé za sebou hrál na soupeřově hřišti bez branek.

Znojmo vyhrálo první půli 2:1, ale po přestávce nováčka soutěže naprosto rozebralo. Jihomoravané tak napravili smolnou porážku 1:2 v Jihlavě z úvodu jara a v neúplné tabulce se posunuli na dvanácté místo. Chrudim je o pět bodů zpět na čtrnácté pozici. Znojmo dosáhlo na druhou nejvyšší výhru v sezoně, v listopadu zvítězilo ve Vítkovicích 6:0.

Ústí nad Labem nenavázalo na úvodní jarní vítězství z Třince a poprvé po dvou kolech ztratilo body. Severočeši zůstali pátí a nevyužili šanci posunout se na čtvrtou pozici. Vlašim ani ve druhém jarním utkání neskórovala a je devátá.

Desátý Sokolov hostil překvapení soutěže Varnsdorf a hosté si odvezli vítězství 3:2. Za čtvrtý celek tabulky se prosadil gólovou hlavičkou Marek Richter, poté Adam Ondráček a Pavlo Rudnytskyy. Baník hrál po červené kartě Mejdra od 17. minuty v oslabení, ale zdramatizoval utkání. O snížení se postaral kapitán Petr Glaser tečovanou střelou a Milan Mišůn. Varnsdorf na třetí Hradec Králové ztrácí pouze bod.

Sestřih utkání a ohlasy Sokolov - Varnsdorf

18. kolo druhé ligy

Znojmo - Chrudim 6:1 (2:1)

Branky: 55., 63. a 75. z pen. Kunca, 8. vlastní Mastík, 37. Machalík, 85. Avdič - 21. Froněk. Rozhodčí: Váňa - Vitner, Poživil. ŽK: Beganovič, Kunca, Dramé, Lacko - Vašulín, Drahoš, Kesner. Diváci: 450.

Ústí nad Labem - Vlašim 0:0

Rozhodčí: Cieslar - Antoníček, Pfeifer. ŽK: Prošek, Bílek - Červak, Selemani. Diváci: 765.

Pardubice - Třinec 4:0 (2:0)

Branky: 45. a 67. Tischler, 38. Solil, 51. Jeřábek. Rozhodčí: Vojkovský - Šimáček, Vaňkát. ŽK: Petráň, Fousek - Vaněk, Bedecs. Diváci: 538.

Vítkovice - Hradec Králové 0:0

Rozhodčí: Houdek - Caletka, Koval. ŽK: Vasiljev, Holiš, Mikula, Januška - Plašil, Urma. Diváci: 570.

Sokolov - Varnsdorf 2:3 (0:2)

Branky: 84. Glaser, 88. Mišůn - 14. Richter, 24. Ondráček, 58. Rudnytskyy. Rozhodčí: Machálek - Vlček, Vodrážka. ŽK: Jakub Dvořák II (Sokolov). ČK: 16. Mejdr (Sokolov). Diváci: 410.

Táborsko - Jihlava 1:1 (1:1)

Branky: 40. Hasil - 24. Klíma. Rozhodčí: Adámková - Paták, Pečenka. ŽK: Toutou, Březina, Zárybnický, Frýdek, Ngimbi, Valenta (všichni Táborsko). Diváci: 527.

Brno - Viktoria Žižkov 6:0 (4:0)

Branky: 9. Eismann, 19. Štepanovský, 22. Šural, 29. Magera, 62. Růsek, 89. Škoda. Rozhodčí: Dubravský - Ratajová, Novák. ŽK: Rothe, Opluštil, Mashike Sukisa, Urbanec, Burda (všichni Žižkov). Diváci: 2642.