Táborsko - Jihlava 1:1Jihlava překvapivě remizovala na hřišti Táborska, Brno rozdrtilo Žižkov

Praha
Aktualizováno

Fotbalisté Jihlavy překvapivě remizovali v nedělním 18. kole druhé ligy na hřišti Táborska 1:1 a z druhé pozice ztrácejí čtyři body na vedoucí České Budějovice. Na třetí Hradec Králové má Vysočina tříbodový náskok. Táborsko díky remíze a lepšímu skóre přenechalo předposlední pozici Chrudimi.

Oba góly padly v prvním poločase. Vysočina šla do vedení ve 24. minutě, kdy se prosadil Klíma. Domácí srovnali ve 40. minutě po Hasilově trefě. Jihlava sice počtvrté za sebou neprohrála, ale dvakrát remizovala. Venku navíc nezvítězila ve třetím duelu po sobě.

Zbrojovka rozhodla už v první půli

Brno rozstřílelo poslední Žižkov 6:0 a vyhrálo i druhý jarní zápas. Zbrojovka rozhodla o plném bodovém zisku už v prvním poločase, v němž skórovala čtyřikrát. Postupně se z branky radovali Eismann, Štepanovský, Šural a Magera, s deseti góly druhý nejlepší střelec soutěže. Zbylé zásahy obstarali po změně stran Růsek a Škoda.

Brno se dotáhlo na Ústí nad Labem a je šesté. Viktoria stále čeká na první venkovní triumf v sezoně. Pražané na soupeřově stadionu prohráli poosmé za sebou a venku zatím pouze jednou remizovali. Žižkov zůstal šestnáctý a je o bod pozadu za Chrudimí a Táborskem.

Varnsdorf se vrátil na čtvrté místo

Varnsdorf zvítězil v Sokolově 3:2 a vrátil se v tabulce na čtvrtou příčku. Na třetí Hradec Králové mu chybí pouze bod. Domácí Baník, který hrál už od 16. minuty bez vyloučeného obránce Mejdra, zůstal desátý.

Hosté vedli po 24 minutách o dvě branky zásluhou Richtera a Ondráčka. Rozdílový gól vstřelil v 58. minutě Rudnytskyy. Sokolov ještě v závěru zápas zdramatizoval. V 84. minutě se prosadil Glaser a čtyři minuty po něm Mišůn.

18. kolo druhé fotbalové ligy:
Sokolov - Varnsdorf 2:3 (0:2)
Branky: 84. Glaser, 88. Mišůn - 14. Richter, 24. Ondráček, 58. Rudnytskyy. Rozhodčí: Machálek - Vlček, Vodrážka. ŽK: Jakub Dvořák II (Sokolov). ČK: 16. Mejdr (Sokolov). Diváci: 410.
Sokolov: Belaň - Jakub Dvořák II, Mišůn, Stropek, Mejdr - Hlavatý, Glaser - Kosak (61. Beránek), Liener (68. Novák), Štípek - Holek (21. Čihák). Trenér: Hejret.
Varnsdorf: Porcal - Zbrožek, Kouřil (86. Zezula), Richter, Heppner - Bláha, Kodeš, Rudnytskyy - Kocourek (70. Schön), Dordič (78. Rudzan) - Ondráček. Trenér: Oulehla.
Táborsko - Jihlava 1:1 (1:1)
Branky: 40. Hasil - 24. Klíma. Rozhodčí: Adámková - Paták, Pečenka. ŽK: Toutou, Březina, Zárybnický, Frýdek, Ngimbi, Valenta (všichni Táborsko). Diváci: 527.
Táborsko: Šiman - Hasil, Zárybnický (70. Ngimbi), Březina, Klusák - Pilík, De Almeida, Čermák, Valenta, Kučera (61. Frýdek) - Toutou (66. Musiol). Trenér: Mikolanda.
Jihlava: Vejmola - Breda, Chlumecký, Tijani, Preisler - Vaculík, Machuča - Petr (66. Šefčík), Šulc, Javůrek (78. Klobása) - Klíma (88. Jawo). Trenér: Kučera.
Brno - Viktoria Žižkov 6:0 (4:0)
Branky: 9. Eismann, 19. Štepanovský, 22. Šural, 29. Magera, 62. Růsek, 89. Škoda. Rozhodčí: Dubravský - Ratajová, Novák. ŽK: Rothe, Opluštil, Mashike Sukisa, Urbanec, Burda (všichni Žižkov). Diváci: 2642.
Brno: Halouska - Sukup, Krejčí, Šural, Eismann - Štepanovský, Bariš, Růsek (73. Kříž), Šumbera (64. Vintr) - Škoda, Magera (70. Zikl). Trenér: Šustr.
Žižkov: Soukup - Šimek (35. Burda), Opluštil, Rothe (46. Šustr), Antl - Tusjak, Súkenník, Urbanec - Kubala - Auer (46. Stříž), Mashike Sukisa. Trenér: Sazima.