Washington v NBA znovu prohrál a play off se mu vzdaluje

ČTK ČTK
10. 3. 2019 10:09
Basketbalisté Washingtonu nezvládli v NBA druhý venkovní zápas ve dvou dnech a opět se jim o něco vzdálila šance na play off. Wizards většinu utkání na palubovce Minnesoty vedli, ale nakonec prohráli 130:135 po prodloužení. Rozehrávač Wizards Tomáš Satoranský odehrál přes 40 minut, proměnil čtyři střely z devíti, z toho žádnou ze dvou trojek, a zapsal devět bodů, tři doskoky a 11 asistencí.
NBA: Washington vs. Minnesota.
NBA: Washington vs. Minnesota. | Foto: Reuters

Wizards v hale Target Center drželi vedení prakticky od začátku až do poloviny poslední čtvrtiny. Jenže za závěrečných osm minut této části dokázal bodovat jen jediný hráč - Bradley Beal se postaral o posledních 14 bodů svého týmu a vše završil úspěšnou trojkou takřka s klaksonem, kterou poslal duel do prodloužení. V něm získala výhru Minnesota.

Beal nebyl daleko od triple double, když zaznamenal 36 bodů, 10 doskoků a devět asistencí. Na straně vítězů se činil Karl-Anthony Towns autor 40 bodů a 16 doskoků.

Produktivní byl v dresu Washingtonu také Trevor Ariza s 27 body a Bobby Portis, autor 21 bodů a 12 doskoků. Jabari Parker se z lavičky postaral o 15 bodů. V domácím dresu Townsovi pomohli náhradníci - Derrick Rose s 29 body a Taj Gibson s 15 body a 13 doskoky.

"Měli jsme opravdu dobrou šanci vyhrát, ale vedení jsme se ve čtvrté čtvrtině takřka odevzdali. Musíme mnohem lépe zvládat koncovky. Musíme se naučit, jak zápas dohrát vítězně," uvedl Beal. Timberwolves doskočili v útoku 19 míčů a z druhých šancí dali 21 bodů. "S blížícím se koncem jsme nedokázali nic doskočit a to byl hlavní rozdíl," přidal autor sedmi trojek Ariza.

Souboj dvou nejúspěšnějších klubů v historii zámořské soutěže ovládli ve Staples Center Boston Celtics, kteří si z haly Los Angeles Lakers odvezli výhru 120:107. Hlavními hvězdami byli bývalí spoluhráči z Clevelandu. Lebron James v domácím dresu zapsal za 28 minut triple double s 30 body, 10 doskoky a 12 asistencemi, zatímco hosté se mohli spolehnout na Kyrieho Irvinga, autora 30 bodů.

Nejepší tým sezony Milwaukee Bucks dotáhl k vítězství 131:114 nad Charlotte Hornets řecký křídelník Janis Adetokunbo díky 26 bodům, 13 doskokům a šesti asistencím. Sekundoval mu Brook Lopez s 25 body. Hostům nebylo nic platných šest dvouciferných střelců v čele s Kembou Walkerem (25 bodů).

NBA:

Minnesota - Washington 135:130 po prodl. (za hosty Satoranský 9 bodů, 11 asistencí, 3 doskoky), Atlanta - Brooklyn 112:114, LA Lakers - Boston 107:120, Milwaukee - Charlotte 131:114, New York - Sacramento 94:102, Portland - Phoenix 127:120.