Orientační nabídka

Znak města Hořice (odkaz na titulní stránku)

Hořice - Oficiální web Město kamenné krásy

Savinkov vyhlíží novou sezonu. „Již brzy představíme nové motorky,“ prozrazuje přední jezdec třídy 125 GP

Se závody začal v roce 2005, postupně vystřídal různé kategorie, až zakotvil ve vysněné kubatuře 125 GP. Výborný hořický motocyklový jezdec Michal Savinkov i v loňské sezoně 2018 potvrdil velmi dobrou formu, když slavil titul mistra České republiky. „Doufám, že ještě někdy zopakuji vítězství na domácím podniku,“ říká závodník se známou přezdívkou „Komár“, který se společně s dalšími pěti jezdci představí na páteční besedě v sále hořické radnice.
savinkov

Michale, co říkáš na minulou závodní sezonu 2018?
Myslím, že byla úspěšná. Získali jsme několik cenných pódiových umístění a nakonec se podařilo získat titul mistra ČR na velké silnici a druhé místo na přírodních okruzích AČR.

Na hořických zatáčkách 2018 jsi bojoval o první místo, ale pak přišel pád v úseku pod Borkem..
Podle mě to byl závod na velmi vysoké úrovni. Konkurence byla silná a naše šance na výhru vyrovnané. Bohužel, měl jsem pád v posledním kole, kdy jsem spadl ze třetího místa. Vinou špatného nastavení motorky jsem musel více riskovat a přišel pád (naštěstí bez zranění).

Na který závod v Hořicích vzpomínáš nejraději?
Určitě je to rok 2015, kdy jsem v posledním kole dokázal zvítězit před P. Kolářem.

Jaké jsou tvoje plány do nové sezony?

Absolvovat všechny závody bez zbytečných pádů a zranění (usměje se).

Máš nějaký cíl, na který bys rád ještě dosáhl?
Doufám, že ještě někdy zopakuji vítězství na domácích závodech v Hořicích.

Koho ve své kubatuře považuješ za největšího soupeře?

Mezi největší soupeře patří Patrik Kolář, Christopher Eder, Stefan Grammer a Olda Podlipný. Samozřejmě může překvapit a být rychlý každý, i nováček.

Na jaké závody se v nové sezoně chystáš?
Chci se zúčastnit celého seriálu na přírodních okruzích a společně s dalšími členy týmu poznat novou kategorii na dromech.

Připravujete s týmem nějakou novinku?

Zatím chystáme nové motorky, které budou již brzy představeny.

Již tento pátek tě čeká beseda na hořické radnici, jak se na akci těšíš?
Určitě se na ní těším a jsem rád, že jsem byl osloven organizátory této akce. Fanoušci dostanou šanci dozvědět se přímo od závodníků jejich zážitky, plány a další informace ze „zákulisí“ závodů. Součástí besedy je i prezentace motorek pozvaných jezdců a představení novinek pro tuto sezonu. Líbí se mi aktivita spolku CRR muzea, pořádání besed a jeho snaha o závodní tradici Hořic, kterou chce tímto přiblížit lidem i jinak než jen jako akci omezenou na dva víkendy v roce.