Hráči na hostování: Trefili se Matoušek, Kuchta i Auer | SK Slavia Praha
Více

Hráči na hostování: Trefili se Matoušek, Kuchta i Auer

Na české a slovenské trávníky vyběhlo v uplynulém týdnu hned 10 slávistických hráčů, kteří tráví jaro na hostování. Svým dočasným týmům pomohli jak góly, tak i asistencemi.

FORTUNA:LIGA

Jan Matoušek (1. FK Příbram) – Za Příbram nastoupil v základní sestavě a na trávníku na pozici podhrotu odehrál celý zápas. Jeho chvilka slávy přišla hned v 1. minutě, kdy si svojí rychlostí a chytrou kličkou poradil s obráncem a chladnokrevně zakončil přízemní střelou.

Ruslan Mingazov (1. FK Příbram) – Reprezentant Turkmenistánu strávil rovněž jako Jan Matoušek na hřišti celý zápas a do jeho statistik se zapsal přihrávkou na první gól, kdy chytrou tečí vybídl Matouška k úniku.

Matěj Chaluš (1. FK Příbram) – Odehrál celé utkání na pozici stopera a přispěl tak rovněž k důležitým třem bodům.

Olivier Kingue (1. FK Příbram) – Po boku Romana Květa operoval od úvodních minut ve středu zálohy. Byl vystřídán až v 85. minutě Radkem Voltrem.

Jakub Jugas (FK Mladá Boleslav) – Své letošní první ligové minuty si Jakub Jugas připsal v utkání proti Slovácku. Ve stoperské dvojici s Tomášem Hájkem odehrál celý zápas.

Jan Sýkora (FC Slovan Liberec) – Nastoupil proti Spartě v základní sestavě na pozici podhrotu pod Liborem Kozákem. Odehrál solidních 60 minut a následně byl střídán Alešem Nešickým.

Petar Musa (FC Slovan Liberec) – Na trávník vyběhl střídáním za Radima Breiteho na posledních 20 minut v rámci liberecké snahy o vyrovnání.

Jan Kuchta (FK Teplice) – Mladý útočník se na hřiště dostal krátce po přestávce a na svoji gólovou radost si ale musel počkat až na téměř samotný závěr. V 84. minutě, kdy Opava zvyšovala svůj tlak na vyrovnání, přidal třetí gól Teplic a rozhodl tak o osudu utkání. Svůj únik po chybě obránce zakončil velmi zkušeně a mohl tak slavit před domácím publikem.

FORTUNA NÁRODNÍ:LIGA

Jonas Auer (FK Viktoria Žižkov) – Rakouský záložník odehrál za Žižkov celé utkání a k vítězství pražského celku proti Prostějovu přispěl otevřením gólového účtu hned v 5. minutě.

Fortuna liga (Slovensko)

Matrin Vantruba (FK Železiarne Podbrezová) – Mladý brankář strávil coby nová gólmanská jednička Podbrezové na hřišti celý zápas a výrazným způsobem svému týmu pomohl k remíze proti Trenčínu. Kromě celkových 11 střel musel čelit v 81. minutě i penaltě, kterou neproměnil trnavský Catakovic.

Tento týden startuje po zimní přestávce i Česká fotbalová liga (ČFL) a můžete se tak těšit na pravidelné zprávy i o slávistech, kteří budou nastupovat za Vyšehrad, Vltavín, nebo Litoměřicko.