Jihlava - Znojmo 2:1Vaculíkova penalta zajistila Vysočině vítězný vstup do jara, tři body slaví i Vítkovice

Při startu do druholigového jara nezaváhal ani dalších z favoritů Jihlava, která porazila fotbalisty Znojma 2:1. Utkání rozhodl v 87. minutě proměněnou penaltou Lukáš Vaculík. Vysočina je v tabulce druhá o dva body za Českými Budějovicemi. Starosti se záchranou si nadále musejí dělat hráči Táborska, kteří podlehli ve Vítkovicích 0:1 a jsou nadále předposlední. Před Žižkovem navíc figurují už jen díky lepšímu skóre.

Jihlavu poslal do vedení v sedmé minutě Jakub Petr, ke kterému se dostal míč ve vápně a domácí záložník ho bez váhání napálil do sítě. Hostům se povedlo před poločasovou pauzou vyrovnat zásluhou Tomáše Cihláře, jehož střela se otřela o Petra Bredu a zapadla do branky.

Právě Cihlář se stal v závěru smutným hrdinou zápasu, když mu rozhodčí odpískal faul na Stanislava Klobásu a Vaculík zajistil Jihlavě vítězství. To už hráli hosté deset minut v oslabení poté, co Igor Cukovič obdržel druhou žlutou kartu a byl vyloučen.

"Hodně vydřené vítězství. Nevím, proč jsme velmi znervózněli, když jsme vedli 1:0 a hráli v domácím prostředí. Nedokázali jsme vyřešit jednoduché situace, ztráceli snadné míče, všude byli pozdě. Ve druhém poločase jsme hráli lépe, ale jen po šestnáctku," hodnotí Radim Kučera, trenér Vysočiny.

"Do Jihlavy jsme přijeli s otevřeným fotbalem, nechtěli jsme jenom bránit. Divákům se zápas musel líbit. Podle mého to byl remízový zápas, zasloužili bychom si odsud odvézt bod," lituje jeho znojemský protějšek František Šturma.

Vítkovicím stačil jediný gól

Vítkovice oplatily Táborsku podzimní porážku 2:4 a stačil jim k tomu jediný gól. Už v osmé minutě proměnil první šanci zápasu Jiří Januška a zařídil domácím posun na osmé místo tabulky.

17. kolo druhé fotbalové ligy:
Vysočina Jihlava - 1. SC Znojmo 2:1 (1:1)
Branky: 7. Petr, 87. Vaculík z pen. - 35. Cihlář. Rozhodčí: Rejžek - Kotík, Vodrážka. ŽK: Chlumecký, Šulc, Zoubele - Helísek, Cukovič, Kučera, Teplý, Cihlář. ČK: 77. Cukovič. Diváci: 949.
Jihlava: Vejmola - Breda, Chlumecký, Tijani, Preisler - Šlein (64. Vaculík), Šulc - Petr (77. Šefčík), Zoubele, Novotný (64. Klobása) - Jiří Klíma. Trenér: Kučera.
Znojmo: Buček - Helísek, Cukovič, Avdič, Cihlář - Kučera, Dramé (57. Teplý) - Machalík, Beganovič (78. Maksič), Mudra (66. Šmehyl) - Kunca. Trenér: Šturma.
MFK Vítkovice - FC MAS Táborsko 1:0 (1:0)
Branka: 8. Januška. Rozhodčí: Lerch - Lakomý, Mojžíš. ŽK: Holiš, Matěj, Mišinský, Miker (všichni Vítkovice). Diváci: 500.
Vítkovice: Květon - Celba, Mikula, Cverna, Surzyn - Pašek, Motyčka, Januška (84. Miker), Holiš (80. Matěj), Vasiljev - Chvěja (71. Mišinský). Trenér: Balcárek.
Táborsko: Šiman - Dressler (39. De Almeida), Navrátil, Březina, Klusák - Pilík, Valenta, Čermák, Gebert (57. Frýdek), Kopřiva (77. Pfeifer) - Musiol. Trenér: Mikolanda.