Jihlava porazila Znojmo, z penalty rozhodl Vaculík. Vyhrály i Vítkovice

Autor: ČTK
0
V čem se Pardubice zlepšily? Pánik - bez komentáře. Marinčin by chyběl hodně
PRVNÍ DOJEM: Vsetín by si měl pomoct přesilovkami. Naskočí do baráže Jágr?

Při startu do druholigového jara nezaváhal ani dalších z favoritů Jihlava, která porazila fotbalisty Znojma 2:1. Utkání rozhodl v 87. minutě proměněnou penaltou Lukáš Vaculík. Vysočina je v tabulce druhá o dva body za Českými Budějovicemi. Starosti se záchranou si nadále musejí dělat hráči Táborska, kteří podlehli ve Vítkovicích 0:1 a jsou nadále předposlední. Před Žižkovem navíc figurují už jen díky lepšímu skóre.

Jihlavu poslal do vedení v sedmé minutě Jakub Petr, ke kterému se dostal míč ve vápně a domácí záložník ho bez váhání napálil do sítě. Hostům se povedlo před poločasovou pauzou vyrovnat zásluhou Tomáše Cihláře, jehož střela se otřela o Petra Bredu a zapadla do branky.

Právě Cihlář se stal v závěru smutným hrdinou zápasu, když mu rozhodčí odpískal faul na Stanislava Klobásu a Vaculík zajistil Jihlavě vítězství. To už hráli hosté deset minut v oslabení poté, co Igor Cukovič obdržel druhou žlutou kartu a byl vyloučen.

Vítkovice oplatily Táborsku podzimní porážku 2:4 a stačil jim k tomu jediný gól. Už v osmé minutě proměnil první šanci zápasu Jiří Januška a zařídil domácím posun na osmé místo tabulky.

17. kolo druhé fotbalové ligy:

Vysočina Jihlava - 1. SC Znojmo 2:1 (1:1)
Branky: 7. Petr, 87. Vaculík z pen. - 35. Cihlář. Rozhodčí: Rejžek - Kotík, Vodrážka. ŽK: Chlumecký, Šulc, Zoubele - Helísek, Cukovič, Kučera, Teplý, Cihlář. ČK: 77. Cukovič. Diváci: 949.

MFK Vítkovice - FC MAS Táborsko 1:0 (1:0)
Branka: 8. Januška. Rozhodčí: Lerch - Lakomý, Mojžíš. ŽK: Holiš, Matěj, Mišinský, Miker (všichni Vítkovice). Diváci: 500.

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.