CHM - SPA 1:2 - Dorostenci vezou čtyři body

II/17, sobota 2. 3. 2019
Chomutov - Sparta CHM - SPA
Chomutov: Malant - Němec, Frollo, Husinecký, Pöschl, Martínek - Spudich, Koblížek, Iljuk, Príhoda, Kulich, Svoboda, Čech, Vostiňak, Kalčík, Döring, Ekrt.
Sparta: Krbeček - Tomov, Brůna, Ducháč, Menzel, Adamec, Horáček - Broš, Bareš, Mácha, Krupička, Straka, David, Stepanchuk, Červenka, Odehnal, Vitouch.
Branky a nahrávky: 29. Čech (Spudich, Němec) - 9. Stepanchuk (David, Vitouch), 47. Bareš (Menzel), rozh. gól v nadstavbě 61. Vitouch (Tomov). Rozhodčí: Hlinka - Holanda, Domský. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 99. Střely na branku: 26:37. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
Sparťanští dorostenci vezou z Chomutova maximální možný počet bodů. Ujali se vedení již v první třetině, nicméně v prostřední dvacetiminutovce ho ztratili. Ve třetí části ale opět odskočili a hubené vedení uhájili. V nadstavbě pak přidali Pražané ještě čtvrtý bod.

Komentář

První šance utkání byla na straně Sparty, ale hráč mířil jen do připraveného Lukáše Malanta. I přes několik slibných střel na obou stranách kluziště se skóre utkání téměř polovinu úvodní třetiny nezměnilo, dokud v pádu poprvé v dorostu neskóroval Bogdan Stěpančuk – 0:1.

Ve dvanácté minutě se ke kotouči dostal Jiří Kulich, ale trefil pouze tyč. Po zbytek dvacetiminutovky už přes veškerou snahu nikdo další gól nevstřelil. Hráči tak s hubeným vedením Sparty odcházeli do šaten.

Pravou nohou do druhé části vstoupili opět hosté, ale ani jeden z nich nebyl přesný. Lukáš Malant perfektně vykryl i výraznější pokus Alberta Bareše. Ve 27. minutě se v oslabení dostal k úniku Lukáš Koblížek, ale ani jeho střela neskončila v brance. Krátce před polovinou třetiny Ondřej Čech smazal čisté konto Jakuba Krbečka a Piráti se mohli konečně radovat – 1:1.

Ve 33. minutě si Pražané vzali oddechový čas, jenže ten pomohl spíše domácím, kteří začali být aktivnější v útočném pásmu a dostali se hned k několika slibně vyhlížejícím pokusům. Několik příležitostí ke změně skóre dostali i hosté, ale nepodařilo se jim zrušit nerozhodný stav.

I ve třetí třetině se pokračovalo nahoru dolů bez potvrzení akcí gólem, což trvalo až do sedmačtyřicáté minuty, kdy Albert Bareš potrestal nevyužití velké šance Jana Spudicha a prostřelil pirátského brankáře – 1:2.

Poté zpoza branky vybruslil David Straka a u levé tyčky se snažil o další navýšení, jenže marně. Vyrovnat mohl na druhé straně Ondřej Čech, ale mezeru mezi betony nenašel. Útočník Pirátů neuspěl ani v následující veliké šanci, kdy už Jakuba Krbečka prostřelil, jenže puk se přesto do sítě nedostal ani po dorážce. Únik Alberta Bareše v závěru zápasu Lukáš Malant bez problému vykryl, ale to už bohužel Pirátům k zisku tří cenných bodů nepomohlo.

Důležité držení puku na začátku nadstavby vyšlo Chomutovským, kteří si ihned dojeli až k brance hostů a chtěli zakončit, jenže kotouč brzy přišli. Z protiakce ukončil prodloužení po necelých padesáti sekundách Michal Vitouch, čímž získali sparťané i bonusový bod.

Ohlasy trenérů

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Čekal nás těžký zápas. Jelikož potřebujeme sbírat body pro postup do play-off, pečlivě jsme se připravovali. Zdálo se mi, že jsme do první třetiny šli trochu vlažně a nebylo to ono, ale postupem zápasu jsme se do něj dostávali. Druhá třetina byla výborná, ale bohužel se nám nepodařilo dát góly. Ve třetí třetině měl velkou šanci Spudich, ale v protiútoku nám dala Sparta gól na 2:1 a už jsme se nezmohli, abychom vyrovnali.”

Pavel Šrek (HC Sparta Praha): „První třetina byla výborná, možná i nad očekávání. Druhá třetina byla naopak hrůzostrašná. Nedodržovali jsme systém, nedohrávali souboje, nedrželi si prostor před bránou, ale naštěstí nás podržel gólman. Třetí třetina byla podle mě někde mezi, ale spíše horší než lepší. A jediný výstup z toho je, že jestli takhle nastoupíme do play-off, tak nemáme šanci postoupit, takže před sebou máme ještě spoustu práce.”