Dnes: 2°C
Zítra: 4°C
Pozítří: 3°C

Chrudimští dohnali krok, doma budou usilovat o mečbol

Chotěboř - Po úvodní semifinálové porážce z vlastního ledu se hokejisté Chrudimi svému soupeři dokázali pomstít. Náročnou bitvu strhli dvěma trefami v závěrečném dějství na svoji stranu a stav série je tak po dvou zápasech vyrovnán na 1:1.

Chrudimští hokejisté vstoupili do odvety mnohem aktivněji než v neděli, ale díky dvěma přesilovým hrám pro domácí Chotěboř se do šancí dostali až v druhé polovině první části, ve které začali získávat převahu, která se s přibývajícím časem stupňovala. Ve 25. minutě byl hned dvakrát faulován na Peška ujíždějící Cvrček. Chrudim měla výhodu přesilové hry a ještě navíc trestného střílení. Kišš nájezd neproměnil, ale sotva se z trestné lavice vrátil potrestaný Pecen, poslal Plch svůj tým do vedení.

To mohl hned vzápětí navýšit Dobiáš, který stál na konci nádherné akce na jeden dotek, ale minul prázdnou branku. Chrudim pokračovala v tlaku, jenže ve 38. minutě putovala do tří a domácí dvojnásobnou výhodu bleskově využili. Ještě do přestávky si přesto mohli (a měli) hostující hráči vzít vedení zpět. Pár vteřin před sirénou dotlačili puk za Peškova záda, ale rozhodčí chvíli předtím odpískal "faul, který svět neviděl" na domácího brankáře.

Ani tato křivda Chrudimské nesrazila a do třetí třetiny vstoupili velkým náporem. Už po třech minutách orazítkoval tyč Kubal. Za dalších pět minut pláchl všem Karásek, ale Pešek ho vychytal. Tlak vyvrcholil zaslouženou chrudimskou brankou v 51. minutě, kdy Koreček dostal přesnou přihrávku od Karáska a vstřelil vítězný gól.

Radost na střídačce i v hledišti byla obrovská a ještě zesílila, když v poslední minutě Novotný přes celé kluziště pečetil vítězství do prázdné domácí klece. Mohly tak vypuknout oslavy s vynikajícími fanoušky, kteří do Chotěboře přijeli ve velkém počtu a vytvořili Chrudimským atmosféru hodnou semifinále play-off. V něm je tedy srovnáno na 1:1 a už v neděli startuje bitva o rozdílový bod!

HC Chotěboř - HC Chrudim 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 38. Lacina (Pecen) - 27. Plch (Kišš, Machač), 51. Koreček (Karásek), 60. Novotný

Sestava: Cvrček Dominik - Pilař, Burkoň, Seidler, Javůrek, Machač, Klement - Polák Jiří, Polák Jan, Dobiáš, Novotný, Novák, Karásek, Cvrček David, Kubal, Štěpánek, Kišš, Koreček, Plch, Polák Ondřej