Vstupenky online

Junioři vstupují do bojů o čtvrtfinále, dorostenci hrají dvakrát doma

Helena Hegeďová, Anna Pavlína Sedláčková • 27.02.2019

V sobotu skončila juniorům druhá část soutěže, na kterou plynule navazuje třetí. V ní se Valaši poperou v nově vytvořené skupině s Plzní, Kometou Brno a Karlovými Vary o to, kdo postoupí do play-off. Následujících šest kol tak bude rozhodujících a Valaši tuto cestu započnou již ve čtvrtek, kdy se představí v Brně. V sobotu pak vyjedou do Karlových Varů. Také dorostenci se snaží dostat do vyřazovacích bojů, tento týden budou chtít urvat body v domácím prostředí. Stejně jako junioři, tak i dorostenci hrají ve čtvrtek a v sobotu. Soupeři jim budou Technika a Warriors Brno.

Vsetínští junioři nezakončili druhou část soutěže úplně nejlépe, a tak jim i po sobotním zápase zůstala dvanáctá příčka. V pátek se svěřenci trenéra Žilky představili na ledě pražské Slavie. Toto utkaní poznamenala dvě rychlá vsetínská vyloučení v první minutě, která domácí tým potrestal. Valachům se ale i tak podařilo dotáhnout a svého soka se držet. Utkání nakonec rozhodly až samostatné nájezdy, a to ve prospěch Pražanů. Sobotní zápas dopadl o poznání hůře. Vsacané v Liberci schytali debakl 0:12, nicméně bodový zisk byl pro hostující celek stejný, jako v utkání předešlém, jelikož bod v prodloužení vystřelil Daniel Klímek.

Daniel Klímek tak na své konto přidal už 30. branku, dále má také 29 asistencí, což ho v kanadském bodování soutěže řadí na sedmé místo. Druhým nejproduktivnějším hráčem Vsetína je Lukáš Frydrych (18+23), ale úspěšně mu šlape na paty obránce Šimon Jenáček (14+26), který má jen o bod méně.

K utkáním s Kometou Brno a Karlovými Vary zve Šimon Jenáček

Uplynulý týden
Krušný začátek na Slavii - Dvě vyloučení v první minutě samozřejmě hodně ovlivnila hru, začínat s hendikepem 2:0 ve druhé minutě je špatné. Hodně to ovlivnilo zápas, ale zvládli jsme se do toho vrátit.
Debakl v Liberci - Tak Liberec už naskočil v plné sestavě. Měli tam osm kluků, kteří už stabilně hrají v první lize. My jsme dojeli v naší sestavě, my už nemáme kde posilovat. Máme stálý kádr a ta kvalita byla jinde.

Co náš čeká?
Nová fáze soutěže, ve které Vsetín na narazí na Plzeň, Kometu Brno a Karlovy Vary - Předtím, než jsme odehráli poslední zápas, jsme mohli mít Třinec, Litvínov a Vary, což si myslím, že by pro nás bylo lepší. Třinec jsme v této sezóně porazili třikrát, Litvínov jsme porazili taky. Pak se to otočilo na Plzeň, Kometu, s čímž tak spokojeni nejsme. Ti si taky stáhnout nějaké kluky shora a taky mají větší kvalitu než my. Myslím si, že všichni tři soupeři budou hodně těžcí. Vary v dolní skupině v podstatě dominovaly. Pár kluků ze spodní skupiny mi říkalo, že jsou fakt našláplí. Myslím si, že Kometa bude největší oříšek.

Vzkaz fanouškům: Jak už jsem říkal, myslím si, že kvalitativně jsou ty týmy jinde než my, takže se nám bude hodit veškerá podpora od fanoušků. Musíme do toho dát srdíčko a zabojovat o postup.

Zápas: 28.2. Kometa - Vsetín 18:00

Vzájemná utkání v sezóně:
14.12. Vsetín - Kometa 3:2p
30.1. Kometa - Vsetín 9:2

Také brněnští hráči ukončili právě uplynulou část sezóny na ledě Liberce a Slavie. V pátečním utkání jim Bílí Tygři odskočili na rozdíl tří branek, na což se Kometě nepodařilo dotáhnout a v Liberci nakonec padla 2:6. To utkaní v Edenu bylo daleko dramatičtější, jelikož domácí se v první třetině dostali do dvoubrankového vedení a hostům se během jedné minuty ve druhé třetiny podařilo srovnat. Tím utkání trochu připomínalo to, které Slavia odehrála o den dříve se Vsetínem. Protože i tentokrát si Pražané vzali vedení rychle zpět. Divoká třetí třetina však ve svém důsledku přinesla výhru 6:5 pro Kometu. Brno se dostalo na páté místo tabulky, ale čekalo se na výsledek z Českých Budějovic. Tam domácí Motor přetlačil Pardubice. Jediná branka zápasu padla v čase 64:52 a rozhodla o tom, že Pardubice se výše neposunou a Brnu zůstane pátá příčka.

Nejlepším střelcem Brna je zároveň jeho nejproduktivnější hráč Michal Kunc (24+22). Druhá příčka v obou těchto statistikách patří Marku Minárikovi (17+26), který má z celého mužstva nejvíce gólových asistencí. Třetí mezi útočníky je Vojtěch Kadlic (15+23) a první mezi obránci Daniel Kowalczyk (9+19). Mezi třemi tyčemi nejčastěji najdeme Marka Micku jehož procentuální úspěšnost je 90,3%.

Zápas: 2.3. Karlovy Vary - Vsetín 15:30

V sobotu se vsetínští mladíci vydají na druhou stranu republiky, kde se poprvé v sezóně potkají s týmem z Karlových Varů. Západočeši začali novou extraligovou sezónu ve skupině A, ve které skončili s třiatřiceti body na pátém místě. Úspěšnější tedy byl, kromě trojice mužstev, která se dostala do horní skupiny, i Chomutov. Vzájemná bilance mezi Energetiky a Piráty už ale dále mluvila ve prospěch Karlovarských, kteří se dostali do skvělé formy. V nadstavbě totiž prohráli pouze třikrát, a to na ledě Havířova (1:2), Žďáru nad Sázavou (2:4) a Mladé Boleslavi (0:2). Naposledy si poradili doma s Olomoucí poměrem 5:1, mají sérii sedmi výher a doma jsou v posledních čtyřech měsících stoprocentní. Valaši tak před sebou mají nelehký úkol.

Nejproduktivnějším útočníkem je s šestačtyřiceti body (11+35) Radek Prošek. Hned za ním je v kanadském bodování celku nejlepší obránce Filip Bernáth (22+18), který je zároveň nejlepším střelcem. O dva body méně má útočník Tomáš Křehlík (19+19). Vysoko najdeme také Adama Křemena (18+14), který má za sebou dva extraligové starty. Do utkání Chance Ligy za Litoměřice a Kadaň pak zasáhl bek František Klejna (10+12). V české nejvyšší soutěži už se několikrát předvedl i šestnáctiletý gólman karlovarské juniorky Jan Bednář (91,67%). Mezi juniory ale dostává více prostoru starší z brankářské dvojice, osmnáctiletý Jakub Kašpar (93,54%). Tato dvojice nyní ovšem dostala kvůli četné marodce prostor v A-týmu a uplynulé zápasy v nižší kategorii odchytali jejich kolegové.

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Málek (43.-60. Sachr) – Kunst Stanislav, Ondračka, Zeman, Jenáček, Pernický, Kožený, Houser – Jindra, Klímek, Pospíšil, Lukačka, Krupa, Adámek, Vašenka, Frimel, Frydrych, Zemánek.

Kometa Brno: Micka – Kučera, Holemý, Kučeřík, Mlčák, Sedláček, Studený, Svozil, Kowalczyk – Žák, Plášek, Snášel, Minárik, Meluzín, Škvrně, Malý, Střondala, Kunc, Bartes.

Karlovy Vary: Horák – Stejskal, Kořán, Pohanka, Benda, Krutina, Zavřel – Záruba, Šťastný, Novotný, Berčík, Rozhon, Halberštát, Holub, Korčmaroš, Černý, Remeš.

K domácím zápasům s Technikou a Warriorem zve Jan Půček

Výhra s Přerovem - Myslím, že nám zápas s Přerovem hodně pomohl, protože jsou na první pozici. A vždycky, když porazíme ty první, tak nám to dodá hodně sebevědomí.
Postavení Olomouce k první třetině - Když po první třetině celek prohrává 3:0, tak myslím, že mají těžké se do toho zápasu. My jsme to zvládli parádně a přidali jsme tam další góly. Myslím, že to dopadlo dobře.

Co nás čeká?
Taktika Techniky a Warrioru - Tak s Warriorem je to vždycky hodně těžké, protože oni hrají fyzický hokej, nehrají moc na kombinaci. S Technikou to je lepší hokej, tam se na to dá i někdy dívat, je to dobré a snad ty zápasy zvládneme.

Vzkaz fanouškům: Přijďte nás podpořit.

Vsetínští dorostenci měli opět velice úspěšný týden, ve kterém se utkali nejprve s Přerovem. Zápas byl velice napínavý, neboť se o vítězi rozhodlo pár sekund před konečnou sirénou střelou Babeliaka. Nadstavbový čas byl pro Valachy taktéž úspěšný, kde rozhodující nájezd patří Kunstovi. V sobotu na ně čekali kohouti z Olomouce. Tento zápas rozhodně patřil domácímu Vsetínu, protože už od začátku utkání byla vidět jejich převaha.

Stále nejproduktivnějším hráčem je Boris Babeliak se 30 body (11+19). Dále je taktéž útočník Jan Půček (10+16), následovaný obráncem Stanislavem Kunstem s 23 body.

Zápas 28.2. Vsetín – Technika 17:45

29. 9. Vsetín – Technika 3:4sn
15. 11. Technika – Vsetín 4:5
5. 12. Technika – Vsetín 2:5
10. 1. Vsetín – Technika 6:0
31. 1. Technika – Vsetín 9:3

Technika má z minulého týdne na kontě výhru s Olomoucí, které nastřílela 3 góly hned v první třetině. Kohouty pustila k bráně až ve druhé třetině, kde se taktéž podařilo Technice prosadit. Z nadstavby však bod získali Olomoučtí. Ve druhém zápase minulého týdne se utkali se svým sousedem Warriorem, který byl plný vyloučení, a jen málokdy jsme mohli vidět mužstva v plném počtu. I tak se ale Technika držela až do prodloužení, kde však podlehla Warrioru střelou Ambrože.

Osmnáctibodový Lukáš Přidal (12+6) je v čele tabulky. Začíná ho však dohánět Jakub Plevka, který má za Přidalem pouze tříbodovou ztrátu (6+9). Na třetí příčce je Šimon Groch (5+3), ten však má na své spoluhráče velkou ztrátu. Gólman Jakub Nešpůrek má v celkových statistikách ELIOD ELD skupiny E na kontě nejvíce zásahů, a to přesně 1131.

Zápas 2.3. Vsetín – Warrior 12:00

6. 10. Warriors – Vsetín 8:7sn
17. 11. Vsetín – Warriors 6:3
8. 12. Warriors – Vsetín 1:5
12. 1. Warriors – Vsetín 1:7
2. 2. Vsetín – Warrior 6:2

Warrior je stále na spodní příčce tabulky skupiny E. Ve čtvrtek se na své ploše utkal se třetím Šumperkem, kde se sice Brněnští trefili do brány první, avšak následně svou dominanci prokázali Draci, když se ve druhé třetině prosadili třikrát. Ke konci utkání, přesněji v 60. minutě, Warrior inkasoval další dva góly. Ani v nadstavbě se domácím nepoštěstilo, a tak všechny body putovaly do Šumperku. Zápas s Technikou skončil remízou, a jak jsme již zmínili výše, z tohoto utkání vyšel Warrior jako vítěz.

U Warrioru je bodování o pár bodů nižší než u Techniky. Obránce Ondřej Hykl se drží v čele Warriorské tabulky se 16 body (4+12). S pětibodovou ztrátou je umístěný Tomáš Havelka (6+5). Poté se bodování snižuje po jednom bodě, s 10 body je v tabulce umístěný Filip Zelinka (5+5) a hned po něm Zdeněk Ambrož s 9 body (7+2).

Vsetín: Vilém – Machů, Kočí, Mikula, Kuchařík, Šedlbauer, Krajčík – Bednařík, Rybár, Juráň, Jurek, Babeliak, Adámek, Půček, Dědek, Turek, Čajanová.

Technika: Nešpůrek – Růžička, Groch, Irajn, Šupa, Navrátil – Vrzal, Líska, Přidal, Kubový, Maštalíř, Hrnčíř, Fornál, Závadský, Harásek.

Warrior Brno: Geidl – Zavřel, Gryc, Berka, Mlčoch, Kala, Svoboda, Hykl – Zelinka, Havelka, Boltvan, Ambrož, Kopřiva, Milotinský, Hanák, Heinrich.