Počasí dnes13 °C, zítra19 °C
Pátek 29. března 2024  |  Svátek má Taťána
Bez reklam

Titul Mistryně České republiky míří opět do Liberce. Nejlepší žákovskou skokankou na lyžích je Natálie Nejedlová

V sobotu se v Harrachově konalo mistrovství České republiky žaček ve skocích na lyžích a v Severské kombinaci. A libereckým sportovcům se podařil velký úspěch, titul v kategorii žáků získala Natálie Nejedlová.

Jednalo o velmi napínavý souboj v kategorii žaček 11-12let, jelikož všechna děvčata během celé sezóny předváděla vyrovnané výkony a v závodu MČR tomu nebylo jinak. Všechna děvčata skákala na podobné metry (19,5m; 17,5m; 17m). V ten okamžik bylo jasné, že budou rozhodovat stylové známky. Na konec titul Mistryně České republiky putuje opět do Liberce.

V kategorii žačky 11-12let vyhrála o 7,2bodů titul Mistryně České republiky s celkovým počtem 240 bodů Natálie Nejedlová z SK Ještěd před druhou Evou Hollmannovou z Lomnice nad Popelkou s celkovým počtem 232,8 bodů a třetí Danielou Peštovou z JKL Desná s celkovým počtem 225,3 bodů. Natálie poté obsadila ještě druhé místo v Severské kombinaci a stala se tak vícemistryní České republiky v Severské kombinaci.

V kategorii žačky 9-10let skončila těsně čtvrtá Tereza Sadvarová z  SK Ještěd.

Jednou bych chtěla vyhrát i v Severské kombinaci, říká Natálie Nejedlová

Čekala si, že vyhraješ?
Po pravdě moc ne. V posledních závodech byly holky lepší a já si to uvědomovala.

Proč myslíš, že jsi vyhrála?
Štěstí (smích), ne já jsem v posledních 14 dnech začala více trénovat. Měla jsem skokanské, koordinační, napodobivé cvičení, ale i posilovací tréninky, vlastně 6dní v týdnu a někdy i dvoufázově. Myslím si, že to mi hodně pomohlo. Bylo to náročné, ale byla to pro mne motivace, hlavně jsem chtěla obhájit titul z letního MČR a ono se to povedlo, tak super.

Jaký je tvůj nejbližší cíl?
Vyhrát ještě příští týden v Polsku, kde se pořádá RKZ pro nás a MČR kluků. Noo a taky bych jednou chtěl vyhrát i v Severské kombinaci. Nikdy jsem nebyla dobrá v běhu. Holky, Eva s Dančou mě vždy převálcují, i když si udělám po skoku slušný náskok, ale začínám na tom pracovat s Lukášem Honzíkem, to je můj koordinační trenér.

Autoři | Foto SK Ještěd

Štítky skoky na lyžích, Liberec, SK Ještěd, Natálie Nejedlová, Česko, severská kombinace, Harrachov, Ještěd, Daniela Peštová, Polsko, Lomnice nad Popelkou, Desná

Titul Mistryně České republiky míří opět do Liberce. Nejlepší žákovskou skokankou na lyžích je Natálie Nejedlová  |  Ostatní sporty  |  Sport  |  Liberecká Drbna - zprávy z Liberce a Libereckého kraje