sobota 20.4 19:00 - Sokolovna, Blatná

• Vernisáž výstavy obrazů Jakuba Sajlera

sobota 20.4 14:00 - Městský úřad – Sloupová síň, Vodňany

Lední hokej: Premiérový MilevskoCup vyhrála pražská Slavia

MILEVSKO – Vůbec poprvé se na milevském zimním stadionu uskutečnil v sobotu 23. února hokejový turnaj druhých tříd – MilevskoCup. Hráči ročníku narození 2011 a mladší se utkali v minihokeji čtyři plus brankář vždy na dvě jedenáctiminutové poloviny na dvou hřištích souběžně a výsledky se sčítaly. Domácí svěřenci trenérů Jana Koláře, Jakuba Suchana a Lukáše Matějky, který se ale tentokrát úspěšně staral jakožto hlavní organizátor zejména o hladký průběh turnaje, skončili na čtvrté příčce se ziskem 16 bodů. Nechali tak za sebou pátý Písek a šestý Chomutov, který dorazil jako nejvzdálenější účastník MilevskoCupu už s jednodenním předstihem a v Milevsku přespával. Stupně vítězů obsadily třetí Motor České Budějovice, s nímž dorazil i na jihu Čech dobře známý slovinský hokejista Rok Pajič, dále druhé Letňany a suverénním vítězem se stala pražská Slavia. Sešívaní na turnaji neměli konkurenci a posbírali celkem 39 bodů při úchvatném skóre 98:13.

Všichni hráči, ať už skončili první nebo třeba poslední, si domů z krásného turnaje odvezli zlaté medaile a odměny od sponzorů. Ceny předávali předseda HC Milevsko 2010 Jaroslav Kolář, dlouholetá opora a kapitán místního A týmu Michal Štych a mistr světa z roku 2010 Petr Gřegořek, který v letošní sezoně rovněž nastupuje za místní oddíl.

Konečné pořadí: 1. HC Slavia Praha, 2. HC Letci Letňany, 3. HC Motor ČB, 4. HC Milevsko 2010, 5. IHC Písek, 6. HC Piráti Chomutov.

Další zajímavosti přineseme ve středečních Milevských novinách, kde turnaj zhodnotí trenér domácích a organizátor turnaje Lukáš Matějka, který mimo jiné prozradí, v čem ještě jeho svěřenci třeba na vítěznou Slavii hokejově ztrácejí, nebo jak se mu do Milevska podařilo nalákat kluky až z dalekého Chomutova. A také vám prozradíme, kdo získal individuální ceny - vyhlašovali se nejužitečnější hráč turnaje, nejlepší brankář turnaje, nejmladší hráči turnaje a nejlepší hráči všech šesti mužstev.