sobota 27.4 8:00 - Muzeum – Stará radnice, Volyně – sraz před starou radnicí

• Mladfest – hudební festival s výstava ZUŠ, promítáním filmů a trhy

sobota 27.4 9:00 - Mladějovice, tvrz

Kohouti se rozloučili se sezonou jediným gólem

Kapitán Tábora David Blažek se snaží přetlačit žďárského Kadlece. Ani jeho snaha k bodovému zisku nevedla. Plameny vyhrály v Táboře 4:1. , Autor: Josef Janda

Kapitán Tábora David Blažek se snaží přetlačit žďárského Kadlece. Ani jeho snaha k bodovému zisku nevedla. Plameny vyhrály v Táboře 4:1.     Autor: Josef Janda

TÁBOR – Hokejisté Tábora nastoupili v sobotu večer k poslednímu utkání letošního druholigového ročníku. Předposlední tým přivítal favorizovaný Žďár nad Sázavou, se kterým domácí neuhráli letos ani bod. Ačkoliv sehráli kohouti se soupeřem z Vysočiny pohlednou a vyrovnanou partii, nakonec se radovali hosté po vítězství 4:1. Téměř sedm stovek diváků doufalo v příznivý výsledek do posledních minut. Vyrovnaný zápas mohli překlopit na svou stranu i domácí, dvakrát jim ale stála v cestě konstrukce branky.

Kohouti podobně jako v minulém zápase proti Moravským Budějovicím vstřelili jediný gól. Na Sladkovského zásah z 6. minuty už nikdo nenavázal, a tak zakončili hokejisté Tábora nepovedenou sezonu šestou porážkou v řadě.

HC Tábor – SKLH Žďár nad Sázavou 1:4 (1:1, 0:0, 0:3), branky a nahrávky: 6. Sladkovský (Černý, Havran) – 3. Pleva (Kadlec, Panna), 44. Prokš (Peslar, Wasserbauer), 57. Pleva (Kovářů), 60. Wasserbauer (Pleva, Kuřítko), rozhodčí Čáp – Šimánek, Hnát, vyloučení 5:8, navíc Heřman (Tábor) 10 minut OT, využití 1:1, 675 diváků.

HC Tábor: Novák (Lekeš) – Černý, Havran, Skočovský, Duben, Pechánek, Raiterman, Bouška – Dančišin, Blažek, Heřman – Prášek, Sladkovský, Březina – Pípal, Kadilák, Drda – Škrdleta.

SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma (Kulich) – Kolda, Půža, Lojek, Pleva, Peslar – Kovářů, Prokš, Filip, Bureš, Kadlec, Krupka, Jícha, Kuřítko, Hasoň, Stehlík, Panna, Wasserbauer.

Ve středečním Týdeníku Táborsko zhodnotí utkání trenér Tábora Arpád Györi. Kromě výkonu týmu se ohlédne také za Radimem Heřmanem, který po tříměsíční absenci odehrál poslední dvě utkání sezony.

Trenér Žďáru nad Sázavou Michal Konečný okomentuje nejen své mužstvo. Řeč přijde také na vyloučení za špatné vhazování šest minut před koncem za stavu 1:2. Vrátí se rovněž k závěru, kdy domácí zkoušeli hru bez brankáře. A jaké má s týmem letos ještě plány?

Z hráčů Tábora se rozpovídá útočník Radim Heřman. Jak se mu hrály poslední zápasy po tříměsíční pauze způsobené zraněním? Jak na tom momentálně je? To a mnohem více o hokeji ve středu v papírových novinách.