Čtvrtek 18.4 19:00 - Divadlo Oskara Nedbala Tábor

• Senior večer - Inych

Čtvrtek 18.4 17:00 - Kulturní dům, Písek

Svou premiéru bude mít na seniorském večeru zkušený hudebník Jindřich Ryba alias Inych, který se v posledních letech soustředí na sólová vystoupení.

Spolupráce Lafaty s Grobárem na Písek platila

PÍSEK – Poslední přípravné utkání před startem jarní části České fotbalové ligy odehráli písečtí fotbalisté v sobotu 23. února. V generálce přivítali Olešník, který s náskokem osmi bodů vede jihočeský krajský přebor a jeho dres obléká bývalý reprezentant a sparťan David Lafata. Ten má po své boku píseckého odchovance Miroslava Grobára a jejich spolupráce funguje na sto procent. Písek v utkání vůbec nepotvrzoval roli favorita, hráči Olešníka s ním drželi krok a pět minut před přestávkou šli dokonce do vedení, když na výbornou vyšla právě souhra Grobár – Lafata. Písečtí dokázali ještě v prvním poločase srovnat. Z dorážky přesně mířil Dušan Pinc. Po obrátce domácí přidali a byli aktivnější. Odměnou jim byly dva góly, o které se postarali Antonín Presl a Martin Held. Potom svěřenci trenéra Nouska znovu polevili, naopak hosté Písku ukázali, že zápas se dohrává až do konce. Nejdřív snížili na rozdíl jedné branky díky trefě Radima Štose a deset minut před závěrečným hvizdem znovu zafungovala bezchybná spolupráce dvou olešnických tahounů. Miroslav Grobár poslal milimetrovou přihrávku na Davida Lafatu, a zkušený kanonýr bez problému překonal píseckého gólmana. Písek nevyzrál na soupeře z krajského přeboru a pouze s ním remizoval 3:3.

FC Písek – FK Olešník 3:3 (1:1)

Branky: Pinc, Presl, M. Held – Lafata 2, Štos

Rozhodčí: Žemlička – Jevčák, Landík.

Písek: Toma – Benetka, Vacovský, Kulík, Vávra, J. Held, Pinc, Voráček, Azan, Hrachovec, Hanzlík. Střídali: Pícha, Sigmund, Kasík, M. Held, Běloušek, Pecka, Sedláček, Presl.

Olešník: Matoušek – Dráb, Rožboud, Kalášek, Vařák, Dudek, Heller, Grobár, Šíma, Lafata, Štos. Střídali: Jirkal, Tomek, Tressl, Studnička