22.02.2019, 22:57, aktualizováno 25.02.2019, 22:58
Komentáře a souhrny

Girona FC - Real Sociedad 0:0

25.02.2019 21:00

Góly: -

Ani druhé utkání mezi Gironou a Realem Sociedad branku nepřineslo. Defenzívy obou celku kralovaly už v Baskicku a na katalánské půdě tomu nebylo jinak. San Sebastian prodloužil svojí neporazitelnost už na osm utkání, Girona zase bodově navázala na úspěšné představení z minulého týdne.

Girona si před týdnem odvezla senzační výhru ze hřiště Realu Madrid a tři body chtěla i ze souboje s Realem Sociedad, který je ve výborné formě. Baskové před tímto zápasem sedm kol neprohráli a mocně se dotahují na evropské poháry.

První vážnější pokus měli na svědomí domácí, ale přízemní střelu Lozana kryl brankář Rulli. Na druhé straně vzniklo před Bunúem několik závarů, ale opora domácích nemusela výrazněji zasahovat. První poločas nabídl vyrovnanou partii a prakticky žádnou gólovku.

A zlepšení nepřišlo ani po změně stran. K vidění byly jen náznaky šancí, jako například u hlavičky Llorenteho, kterou odkopl Stuani. Hra sice měla poměrně solidní tempo, ale i to postupem času opadávalo. Pět minut před koncem utkání přišla vůbec ta největší příležitost. Ponse ve vápně protihráči nasadil jesličky a pak zpětnou přihrávkou vybídl k zakončení Borju Garcíu, který trestuhodně přestřelil. Girona mohla urvat těsné vítězství, ale nakonec se stejně jako soupeř neprosadil a do tabulky získává pouze bod za výsledek 0:0.

Více informací k zápasu

Levante UD - Real Madrid 1:2

24.02.2019 20:45

Góly: 60. Roger - 43. Karim Benzema (pen.), 78. Gareth Bale (pen.)

Real Madrid urval důležité vítězství na hřišti Levante, když vstřelil vítěznou branku až čtvrthodinu před koncem. Levante dlouho drželo s favorizovaným Realem remízu, než utkání rozhodla welšská hvězda Gareth Bale. Závěr zápasu byl hodně emoční, červenou kartu viděli jak hostující Nacho, tak domácí Dwamen.

Barcelona i Atlético vyhráli a v neděli večer přišla řada i na Real Madrid. Solariho svěřenci se potřebovali udržet v kontaktu s druhým místem a na půdě valencijského celku vyhrát.

Levante se však slavnějšího soka vůbec nezaleklo a dost překvapivě určovalo tempo prvního poločasu. Ve 23.minutě orazítkoval po rohovém kopu tyčku Roger Martí a Roberova střela o pár minut později zase skončila těsně nad. Real se s blížícím se koncem poločasu konečně dostal do hry a Vinícíus Júnior zblízka nedokázal zakončit, když mu i vyběhnutím zmenšil úhel brankář Fernández. Jak už to v poslední době v zápasech Realu bývá, rozhodla efektivita a tu mívá hostující tým smrtící. Modrićův centr zasáhl bránící Iglesias rukou a sudí nekompromisně odpískal pokutový kop. Karim Benzema si nedělal problémy, Fernándeze poslal na opačnou stranu branky a Real Madrid vedl 1:0. Ještě do poločasu spálilo Levante obrovskou příležitost, když se Roger Martí hnal sám na Courtoise a balón poslal jen do tyče.

Valencijský celek sice prohrával, ale první poločas ukázal, že i s Realem se dá hrát. Favorit měl první šanci druhého poločasu, ale Benzema hlavičkoval po standardce nad. Přesně po hodině hry Levante srovnalo, na parádní průnikovku si seběl Morales a přihrávkou do vápna našel v běhu zakončujícího Rogera Martího.

Pro Bílý balet byla remíza málo a velkou šanci vrátit zpátky vedení měl talentovaný Vinícius. Ten stejně jako před ním Roger Marí pelášil sám na branku a v tomto případě předvedl vynikající zákrok Fernández. Real ale stupňoval svůj tlak a k další brance mu nakonec pomohl druhý pokutový kop. Doukouré šel neopatrně do souboje o míč s Casemirem, fauloval a sudí odpískal penaltu. K té se tentokrát postavil Gareth Bale a rovněž střelou do opačné strany vsítil gól.

Ještě jakousi naději vykřesalo vyloučení stopera Nacha, jenž uviděl druhou žlutou kartu, ale čas byl pro domácí neúprosný. Frustraci pak dal najevo vystřídaný Rubén Rochina, který také uviděl červenou kartu a to byl poslední zajímavý okamžik v utkání.

Real Valladolid - Real Betis 0:2

24.02.2019 18:30

Góly: 45+3. Aïssa Mandi, 87. Joaquín

Valladolid nedokázal vstřelit gól ani ve čtvrtém utkání v řadě a na domácí půdě podlehl Betisu 0:2. Domácí se tak dále propadají nebezpečně blízko k sestupovým příčkám, kdežto hosté míří pomalu ale jistě za poháry.

První půle utkání nepřinesla nikterak pohlednou hru. Od úvodního výkopu se kombinovalo především ve středu pole a daleko na dostřel od obou branek. Na domácím celku byla znát určitá nervozita především v ofenzivní fázi. Valladolid zahrával během první půle několik rohových kopů, ze kterých se nevyklubalo ani jedno výraznější ohrožení branky soupeře.

V závěru první půle se také pro změnu připomenul Betis. Na pravé straně hřiště se chopil míče Lainez a navedl si ho do středu hřiště, odkud nebezpečně vypálil přízemní střelu. Ta ještě gólem neskončila, nicméně ukázala cestu k domácí bráně. Běželo již nastavení prvního poločasu, když gólman Masip udělal hrubku a neudržel centrovaný míč. K němu se dostal Feddal a posunul ho na Mandiho, který se do něj opřel akrobaticky nůžkami přes hlavu a trefil nehlídanou bránu. Hosté tak šli do šaten za vedení 0:1.

Druhá půle začala o něco živěji, než ta předcházející a v 55. minutě se ke standardní situaci postavil nový muž na hřišti Verde. Jeho volný přímý kop skončil jen těsně nad břevnem. V 64. minutě si ten samý hráč naskočil po rohovém kopu na hlavičku a na čáře likvidoval jeho pokus gólman López. Další velká šance přišla záhy v 73. minutě a opět u toho byl gólman López, který pro změnu nešikovně vyboxoval míč na hlavu Calera, který však trestuhodně minul branku.

Hosté ustáli chvilkový nápor Valladolidu a v samém závěru utkání naopak ještě jednou udeřili. López dlouhým výkopem našel na pravém křídle Canalese, který se s míčem prodral až do vápna a přesnou přihrávkou oslovil nabíhajícího Joaquína. Ten se před prázdnou bránou nemýlil a uzavřel tak skóre zápasu na 0:2 ve prospěch hostujícího Betisu.

Atlético Madrid - Villarreal CF 2:0

24.02.2019 16:15

Góly: 31. Álvaro Morata, 88. Saúl Ñíguez

Atletico Madrid má i po 25. kole jistotu, že udrží před svým městským rivalem Realem druhou příčku, když si dnes poradilo s Villarealem 2:0. Hosté se naopak musí smířit s tím, že zůstávají na sestupových příčkách a čeká je ještě hodně práce, pokud se mají letos zachránit.

Úvod prvního poločasu začalo aktivněji domácí Atlético. Byl to však Villareal, který se jako první dostal do nebezpečné situace. V 10. minutě Asenjo rychle rozehrál dlouhý balon, ke kterému se po sklepnutí spoluhráče dostal Ekambi a prudkou střelou vyzkoušel pozornost Jana Oblaka. Ten se vytasil s reflexivním zákrokem a podržel své mužstvo.

Atletico se dostalo do vedení v průběhu 31. minuty. Po rychlém přechodu do útoku se k přihrávce dostal na levé straně Luis, který nacentroval míč do vápna, k němuž se prodral Álvaro Morata a uklidil míč za záda Asenja. Domácí se dostali do vedení 1:0. První poločas již nepřinesl nic dalšího a výsledek tak zůstal nezměněn.

Druhé dějství začalo podobně jako to první a ze hry mělo více domácí Atletico. V 58. minutě odešel ze hřiště střelec prvního gólu Morata, kterého nahradil Diego Costa. Ten se ukázal ve skvělém světle hned o 2 minuty později, kdy jej vysunul do protiútoku Griezmann, avšak Costa těsně minul soupeřovu branku.

S ubývajícím časem druhého poločasu se hostující Villarreal osměloval ke stále aktivnější hře, kterou jim svou pasivitou dovolili domácí. Definitivní tečku a klid domácím přinesla až 88. minuta, kdy Diego Costa kolmou přihrávkou našel Saúla Ñígueze a ten se ocitl zcela sám před gólmanem Asenjem. Podařilo se mu ho přelobovat a vysoký míč nakonec propadl až za brankovou čáru. Atlético vedlo 2:0 a pohodlný výsledek si rovněž podrželo až do závěrečného hvizdu.

CD Leganés - Valencia CF 1:1

24.02.2019 12:00

Góly: 89. Martin Braithwaite - 22. Geoffrey Kondogbia

Leganés se rozešel s Valencií smírně 1:1 a oba soupeři tak zůstávají přikování ve středu tabulky. Pro Valencii se jednalo již o čtrnáctou bodovou dělbu v letošní sezoně, žádný jiný tým neremizoval vícekrát a utkání podle všech prognóz nepřineslo mnoho branek.

Střetnutí začalo vlažným nástupem obou dnešních soupeřů. První významný moment přinesla 12. minuta utkání, kdy se na pravé straně šikovně poradil Soler, jenž přihrál pod sebe na kraj velkého vápna, kde se do míče opřel Denis Čeryšev. Jeho pumelice nakonec jen orazítkovala břevno domácích a hra pokračovala dál.

Netopýři se v první půli více snažili dostat do zakončení. Ve 23. minutě zahrával standardní situaci Soler, na jehož nadýchaný centr do vápna naskočil Kondogbia. Ten si poradil se svým strážcem a zcela osamocen hlavičkoval ke vzdálenější tyči. Valencia tak šla do vedení 1:0. Leganés se probral až v samém závěru poločasu, což hosté v klidu přečkali a šlo se do šaten za stejného stavu.

Druhá půle začala podobně vlažně, jako ta první. Leganés měl lehkou územní převahu, avšak nedostal se k ohrožení soupeřovi branky. Naopak Valencia opět zahrozila z pravé strany. Soler si na pravé straně hřiště šikovně poradil hned s dvojicí strážců a s míčem protancoval až do velkého vápna. Přesnou přihrávkou oslovil útočníka Rodriga, který se šikovně otočil a pohotově vypálil na branku, leč těsně vedle.

Leganés se stále neúspěšně pokoušel o průnik k soupeřovo brance a čas se mu povážlivě krátil. Běžela 89. minuta utkání, když se na pravé straně hřiště dokázal uvolnit Juanfran a jeho centr našel Martina Braithwaita. Ten se ocitl zcela osamocen uprostřed vápna a jeho ránu z první ještě zablokoval hostující obránce. Na dorážku však byla obrana Valencie krátká a minutu před koncem základní hrací doby Leganés srovnal stav utkání. Nastavení už nic zajímavého nepřineslo a tak se oba soupeři rozešli výsledkem 1:1.

Athletic Bilbao - SD Eibar 1:0

23.02.2019 20:45

Góly: 1. Raúl García

Athletic Bilbao se mílovými kroky přibližuje evropským pohárům. Baskové znovu vyhráli a stačila jim na to branka z první minuty utkání. Tu zařídil po Berchicheho přihrávce zkušený Raúl García. Eibar našel přemožitele po zhruba měsíci a půl.

Na San Mamés se utkaly dva týmy se solidní formou. Bilbao i Eibar v posledních týdnech příliš neprohrávají a i z tohoto utkání chtěli body. O jeho osudu nakonec rozhodl moment ze samotného úvodu.

Běžela první minuta zápasu, když se Berchiche uvolnil na pravé straně šestnáctky a zpětnou přihrávkou našel v pohodě zakončujícího Raúla Garcíu. Eibar si v bránění vedl zle a hned z kraje utkání se dostal do problémů. Baskové navíc byli dál nebezpeční, po čtvrthodině vypálil Benat a Eibar zachránilo břevno! Hosté zahrozili až ve 34.minutě, ale Kikeho pokus vytěsnil na rohový kop Herrerín.

Po obrátce byli opět lepší hráči domácího celku a po centru na přední tyč pálil těsně vedle Iňigo Martínez. Eibar zase odpověděl neméně nebezpečnou střelou Cucurelly. Velkou příležitost na vyrovnání měl Eibar v 61.minutě, kdy po centru na vzdálenější tyči hlavičkoval Cucurella, ale ke vší smůle trefil před sebou vlastního hráče Enricha, od kterého se balón odrazil nad. Přitom kdyby Enrich nestál v cestě, balón by jistě zamířil do branky.

Čtvrthodinu před koncem si Athletic připsal další dvě gólovky, ale golman Riesgo pokaždé nemusel zasahovat. Zákrok si připsal až po střeleckém pokusu Kodra. Bilbao závěr zápasu sehrálo parádně, Eibar k ničemu nepustilo a nakonec udrželo nejtěsnější vedení a zvítězilo.

Deportivo Alavés - Celta Vigo 0:0

23.02.2019 18:30

Góly: -

Alavés v bojích o poháry znovu zaváhal a z domácího zápasu proti Celtě Vigo bere jen bod. I pro hosty je však výsledek 0:0 málo, protože jestli svůj zápas Villarreal zvládne, spadnou Celestes po tomto kole do sestupové propasti.

Utkání na stadionu Mendizorroza žádnou branku nepřineslo a vzhledem k tomu, co se dělo na hrací ploše se tomu ani nelze divit. Velkých šancí bylo jako šafránek, zápas postrádal tempo i patřičné nasazení. Diváci se zkrátka nudili.

V prvním poločase byla nejvážnější šancí situace z 11.minuty, kdy si Celta vytvořila v šestnáctce Alavésu velký závar, který se rozhodl střelou nůžkami ukončit Méndes. Provedení nebylo špatné, ale Méndesovi scházela větší přesnost. Následně začalo utkání vyloženě nudit, k vidění nebyla žádná možnost a snad jakoby si to trávník na Mendizorrotze dobře uvědomoval a těsně před koncem poločasu kuriózně spustil zavlažování.Nehrálo se jen chvilku, hra posléze pokračovala a po skončení první půle nezbývalo než doufat, že po změně stran se herní projev zlepší. V 57.minutě se také konečně odhodlal Alavés a střela Jonyho zaměstnala Blanca, který musel vyrážet na rohový kop. To bylo na dlouho dobu vše, protože pak zápas znovu nebavil. V poslední minutě zápasu si domácí výrazně oddechli, když gól, který vstřelil v samostatném úniku Maxi Gómez nemohl kvůli ofsajdu platit.

Deportivo remizovalo se Celtou Vigo 0:0 a v boji o evropské poháry je to jistě ztrátou. S bodem nemohou být spokojeni ani hosté, kteří zůstávají v sestupovém ohrožení a pokud Villarreal své utkání zvládne, spadnou Celestes na sestupové příčky.

Sevilla FC - FC Barcelona 2:4

23.02.2019 16:15

Góly: 22. Jesús Navas, 42. Gabriel Mercado - 26. Lionel Messi, 67. Lionel Messi, 85. Lionel Messi, 90+3. Luis Suárez

Sevilla měla utkání s Barcelonou dobře rozehrané, jenomže za Katalánce začal řádit Lionel Messi a prakticky on sám zařídil dokonalý obrat. Argentinec vstřelil další z řady hattricků a čtvrtou brankou ho ještě doplnil Luis Suárez. Barcelona si pojistila vedení v soutěži, zatímco Sevilla se v tomto kole propadla na páté místo.

Sevilla byla už před zápasem pod velkým tlakem, neboť pár hodin před zvítězilo Getafe nad Vallecanem a posunulo se na čtvrté místo. Aby se tam Sevilla vrátila, potřebovala Barcelonu porazit a to byl vskutku složitý úkol.

Domácí ale začali dobře a první šanci měli už ve 2.minutě, jenože Promes pálil přesně doprostřed branky, kde byl připravený ter Stegen. Na druhé straně hrozilo největší nebezpečí od Lionela Messiho, jemu se dobře vrhl pod ránu Kjaer a Coutinhovu dorážku musel pacifikovat Vaclík. Ve 22.minutě podnikla Sevilla rychlý protiútok, Promes založil akci, Ben Yedder pak posunul na Jesúse Navase, jenž ranou do protipohybu překonal ter Stegena.

Los Rojiblancos se však z vedení dlouho neradovali, neboť Barcelona o čtyři minuty později vyrovnala. Rakitićův centr napálil rovnou z první nechytatelně do šibenice Lionel Messi. Vaclík proti Argentincově přesnému zásahu neměl žádný nárok.

Sevilla se vyrovnávací brankou nenechala rozhodit a závěr prvního poločasu byl v její režii. Promes v další palebné pozici těsně přestřelil a tři minuty před přestávkou vrátil vedení na stranu domácích Gabriel Mercado. Ter Stegenův nákop Sevilla ještě na barcelonské polovině zachytila a rychlou akci do zcela rozhozené obrany zakončil přesně Gabriel Mercado. Sevilla dobře věděla, že v žádném případě ještě není konec. Barcelona ve druhém poločase přepnula na vyšší obrátky a domácí se nestačili divit. Nejprve sudí neodpískal pokutový kop po faulu na Dembélého a v 68.minutě už Barcelona srovnala. Vaclík podobně jako před ním ter Stegen špatně rozehrál a z následné akce neudeřil nikdo jiný, než Lionel Messi.

A s Rojiblancos bylo ještě hůře. Pět minut před koncem utkání zkompletoval krátkým obloučkem přes Vaclíka hattrick Lionel Messi a stal se hlavní hvězdou utkání. Barcelona zasadila zdrcenému soupeři ještě jeden zásah v nastavení a Messiho hattrick doplnil rovněž chytrým lobem Luis Suárez. Katalánci vyhráli 4:2 a upevnili si vedení v soutěži, zatímco Sevilla se propadla mimo pozice zaručující Ligu mistrů.

Getafe CF - Rayo Vallecano 2:1

23.02.2019 13:00

Góly: 28. Jaime Mata, 68. Jorge Molina - 58. Raúl de Tomás

Getafe dalo zapomenout na promarněný zápas s Eibarem a doma si nenechalo ujít příležitost a po výhře 2:1 nad Vallecanem se posunulo už na čtvrté místo před Sevillu, která má své utkání teprve před sebou. Domácí celek znovu táhli svými brankami Jaime Mata a Jorge Molina, druhý jmenovaný utkání rozhodl, když o deset minut později zareagoval na vyrovnání De Tomáse.

Rayo mělo výtečný leden, během kterého ani jednou neprohrálo, ale měsíc únor znamená přesný opak. Ke třem porážkám v řadě teď přidal i porážku v malém madridském derby proti Getafe a v tabulce zůstává na předposledním místě.

Hosté si v počátku zápasu nevedli špatně, ale Getafe i tak překonalo jeho obranu. Ve 28.minutě získal nakopnutý balón Foulquier, který zpětnou přihrávkou našel Jaimeho Matu, ten hned nevystřelil, s balónem u nohy si našel výhodnější pozici i prostor a střelou pod břevno otevřel skóre utkání. Branku ještě zkoumal rozhodčí u videa, ale nenašel nic, co by mělo znamenat neuznání. Před koncem poločasu Getafe vstřelilo druhý a tentokrát skutečně neregulérní gól, Molinu totiž zastavil těsný ofsajd.

Vallecano se dlouho nemohlo dostat do výraznější šance, ze které by domácímu týmu alespoň zatopilo, ale o to větší radost přinesla vyrovnávací branka z 58.minuty. Raúl de Tomás v obležení dvou hráčů dokázal přes jednoho z nich vyslat skrytou střelu, která zapadla tyči. Getafe se s remízou nehodlalo smířit a za dalších deset minut si vzalo vedení zpátky. Ukázkovou kolmici od poloviny hřiště vyslal Portillo nastartovaného Matu, který ještě posunul před prázdnou branku na Jorgeho Molinu.

Do konce utkání ještě zbývala více jak čtvrthodina, ale Rayo se do žádného většího náporu, který by přinesl alespoň šance nedostalo. Getafe vyhrálo 2:1 a minimálně do zápasu Sevilly se posunulo už na čtvrté místo.

Espanyol Barcelona - SD Huesca 1:1

22.02.2019 21:00

Góly: 20. Esteban Granero - 47. Xabier Etxeita

Páteční předehrávka 25. kola LaLigy nabídla duel mezi favorizovaným Espanyolem a Huescou. V něm došlo k překvapení, protože poslední tým tabulky veze z Barcelony nečekanou remízu 1:1.

Espanyol byl jasným favoritem a Huesca spíše doufala v zázrak. Její výkonnost v této sezoně rozhodně nenaplňuje entuziazmus, který v týmu zavládl po postupu mezi španělskou elitu. Před utkáním byla Huesca na posledním místě a domácí se v Barceloně těšili na tři body. Začali poměrně aktivně a Huesca se musela spokojit primárně s odkopáváním míčů na polovinu soupeře.

Ve 14. minutě si na delší míč za obranu naběhl Borja Iglesias, který si balon zpracoval a pálil nebezpečně. Brankář Santamaría si ale s jeho zakončením poradil bez větších potíží a podržel svůj tým. O šest minut později už ale ani on nestačil. Po faulu u vápna domácí zahrávali volný přímý kop a Esteban Granero ukázal, že to v noze prostě má. Jeho nádherný projektil plachtil přes zeď až do šibenice - 1:0.

Pak na pár minut utkání trochu ztratilo dech a další šance jsme se dočkali až pět minut před koncem první půle. Měl ji na starosti Wu Lei, který s míčem u kopačky oběhl dva protihráče a pálil, načež brankář Santamaría jeho pokus vyrazil. Dorážku Melenda už řešit nemusel, neboť mířila vysoko nad.

Espanyol hlídal výsledek utkání a o to víc překvapila minuta sedmačtyřicátá. Ostrý centr před bránu Diega Lópeze totiž elegantně prodloužil Jorge Pulido na nabíhajícího Xabiera Etxeitu. Zkušený hráč číhal za obranou a přesnou ranou z voleje mířil za záda Lópeze - 1:1.

A najednou to šlo i Huesce, která díky brance pochopila, že na dnešní Espanyol klidně může mít. Domácí se naopak dostali pod tlak a nic se jim v zápase nedařilo. Huesca zlepšila i své napadání, což vedlo k několika zbytečným ztrátám míče v podání domácích. Množství nepřesností ostatně přispělo k tomu, že další branky už se diváci na Estadi Cornellà-El Prat nedočkali.